Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szerethetem a cicámat...

Már nem szerethetem a cicámat mert van egy gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 1 éves kislányom és egy 2 éves cicám. A cica világ életében szobacica volt, folyamatosan féregtelenítve, oltva... Mióta a kislányom megszületett, mindenki azzal piszkál, hogy tegyem ki a macskát, meg ne foglalkozzak vele annyit. Jórészt akkor játszom vele mikor a lányom alszik, ragaszkodó cica, igényli, hogy törődjek vele. Párom és a szüleim is azzal idegesítenek, hogy jobban szeretem a macskát mint a gyerekemet, holott ez nem igaz. Külföldön lakom, semmi segítségem, párom későn ér haza és persze mikor itt van, megkérem, hogy foglalkozzon egy kicsit a gyerekkel, és első utam a macskához vezet. Ebből is óriási balhék vannak. Mindenki féltékenykedik, elvárják, hogy dobjam ki az utcára. Ez a veszekedés minden napos, párom azért drukkol, hogy mielőbb meghaljon a cica. Ő arra büszke, hogy annyira nem érdekli a kutyája mint mielőtt megszületett a baba. Normális ez a viselkedés? Másnál is előfordul? Nézzek át a macskán mert van egy gyerek?
2009. okt. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell azért a macsekot se elhanyagolni, ha van időt foglalkozz vele is, másrészt baja a gyereknek nem lesz ha rendesen van tartva a macska. Nálunk is van macs. 5hós fiú baba anyukája.
2009. okt. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
25%
Ha a cicák által is terjesztett toxoplasma fertőzés magzati korban éri a kicsit, annak nagyon súlyos, életre szóló következményei lehetnek.: súlyos látászavar, szív,- vese,- és tüdőbetegség, bőrvérzések, hegek és főleg az agy maradandó sérülése a gyulladás következtében. Ha egy egészséges immunrendszerű baba, vagy kisgyermek fertőződik meg, az lezajolhat szinte felismerhető betegségtünetek nélkül is. Előfordulhat azonban súlyos lefolyású megbetegedés is.""
2009. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
95%
Nemsokára a gyermeked eléri azt a kort amikor ő is örül majd a körülötte tekergő állatkának. Ha a cica egészséges akkor nincs is mitől félni. Ha eddig nem lett baja a gyerkőcnek tőle ezután sem lesz. Az én véleményem, hogy a gyerekeknek igenis jó, ha van háziállat akivel már kicsi korban megtanulnak bánni. S ha nem allergiás rá és a higiéniás szabályok maradéktalanul be vannak tartva nem lehet gond belőle. Soha nem lesz egy háziállat fontosabb a gyermekeinknél. Attól ha gyermekünk születik nem is kell (szabad) eldobni őket magunktól. Nekünk is van kutyusunk és a gyerekek imádják. Most gyarapodtunk egy tengerimalaccal is. Soha nem voltak a gyerekek betegek az állatoktól és háttérbe sem szorultak miattuk. Még valami. Egész nap a kislányoddal vagy. Kell az a kis idő amikor a cicával kikapcsolódsz. Mert bár nagy öröm egy gyerek a háznál, de érzelmileg és fizikailag is igen fárasztó tud lenni. S ha te a cicával játszva feltöltődsz energiával akkor az mindenkinek jó. Ez neked olyan mint másnak egy könyv, vagy más egyéb pihenés. Ne hagyd magad.
2009. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
95%
Ne hallgas senkire!! Azt kéne pozitív példának venni,hogy Te ugyanúgy szereted a cicádat. Biztos vagyok benne,hogy mindennél jobban szereted a kislányod,de ettől nem kell nem szeretned a cicát. Kérdezd meg a férjed meg azokat,akik bántanak,hogy akkor most a férjedet is kevésbé kell szeretned,mert van gyerek? A férjednek meg add a tutára,hogy a cica hozzád tartozik és ha a halálát várja,az olyan mintha benned akarna kiírtani valamit,mai neked fontos. Az én férjem velem együtt 4 kutyát kapott és imádja őket, pluszba találtunk egy 5.-et,aki "nálunk ragadt". Sokan piszkáltak azzal mikor megismertem,hogy nem fogja bírni,hogy ennyien vannak,de mivel szeret,így azokat is szereti akik nekem fontosak. Ha nem így lett volna nem is maradtunk volna együtt. Ugyanis az ember tud magának új társat találni,de egy kisállatnak a gazdi a mindene. A férjednek azt is jó lenne a tudtára hozni,hogy azt meg szégyelnie kellene,hogy kevésbé érdekli a kutyája. Bocsi,csak nagyon felhúz,mikor valaki kidobja vagy a családja kidobatja a kedvencét. Szerintem aki megteszi az nem is jó szülő,mert nem tud igazán szeretni(aki tud az soha nem tenne ilyet). Örülök,hogy Te szereted a cicád és tarts ki mellette!!
2009. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
93%
Ha a gyereked nem volt eddig beteg,ezutàn se lesz a macskätol,ha az féregtelenitve,oltva,stb van.Nekem 7 honapos a lànyom,nekünk is van macska,és én is szeretem,nincs ebben semi rossz.Ha a lànyom nagyobb lesz,biztos ö is örömmel fog a cicàval jàtszani.
2009. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
94%
minek terjeszteni az ilyen rémhíreket? a toxoplaznózis csak akkor okoz nagyobb bajt amikor a magzat a magzat az anya hasában van. a már megszületett picire max úgy hat mint egy erősebb nátha. amúgy ez a betegség a cica ürülékével terjed. gondolom nem szoktad engedni a picinek hogy megkóstolja a cica almostálkáját. és ha valaki egyszer megkapta akkor ha minden jól megy egész életén keresztül védettséget élvez. amúgy szerintem a férjed már nem is azért de egy őstulok! gondolom felsőbbrendűnek tartja az embereket az állatoknál. ha igen akkor oké tartsa! de arról ne feledkezzen meg hogy a cica is élőlény és nem szándékozik senkit sem bántani. és az egereken kívül senkinek nem kívánja a halálát. szóval: szerintem jól bánsz a cicával. ha tudod a mértékeket nem lesz belőle baj. sőt. így a gyerek is megtanulhatja hogy az állat jó dolog. szeretni kell és gondozni. persze ezt majd pár év múlva érti meg igazán. de remélem addig élni fog a cica. és még jó sokáig! ;)
2009. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, örülök, hogy nem csak én látom így. A tisztaság rendben van, minden reggel porszívóval kezdem a napot, mert nem akarom, hogy a kislány macskaszőrt egyen. Azért is vagyok nyugodt,mert a cica sose megy közel hozzá, egyszer megmarkolta szegényt, azóta fél. Így esélye sincs megfogni. A toxoplazmózisról hallottam, akkor is azt tanácsolta a védőnőm(!!!), hogy váljak meg a macskától. Védőnőt váltottam...
2009. okt. 7. 11:44
 8/65 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az egvilagon semmi gond nincs azzal, hogy szereted a cicadat. Nyugodtan foglakozz vele, semmi baja nem lesz senkinek. En is meg az ocsem is ugy nottunk fel, hogy anyunak volt ket cicaja. Meg kepek is vannak rollunk, hogy ulunk a kertben es ott vannak a cicak. Mindig is imadtuk oket es nagyon szomoru lettem volna ha megtudom, hogy anyu miattam kidobta vagy az ocsem miatt. Ilyen meg sem fordult senkinek a fejebe. Szerintem nagyon rendes vagy, hogy nem akarod azonnal kipaterolni a cicust.
2009. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
81%

milyen hüle családok vannak.

Jól teszed, hogy szereted a cicádat. Legalább olyan fontos, mint a lányod. A férjed meg egy b*unkó, bocs.

2009. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
93%

én bnőm is féltékeny a macsekomra. Tiszta hülye néha. Régebben mondtam neki, hogy nekem aztán ne adjon majd utlimátumot, hogy vagy ő vagy a macska, mert nem a macskát fogom választani csakazért sem, engem ne állítson senki választás elé. Azóta többször is volt, hogy ő szerinte jobban szeretem a macskámat mint őt mert ha választani kellene akkor őt küldeném el, stb, kiakasztó volt.


Mára picit javult már hálégnek. Nem értem miért ilyenek veled is. Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, hogy van egy macskád akit szeretsz. Egyszerűen abberált állatok, a férjed sem különb, egy utolsó tuskó, sry...

2009. okt. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!