Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van itt olyan, akinek közös a...

Van itt olyan, akinek közös a kert az anyósával? Tapasztalatokat írna nekem? Hogyan lehet ezt épp ésszel túlélni, megélni?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok, a lakás külön van, de ha kilépek a kertbe a gyerekkel, azonnal ott van és addig be sem megy, amíg mi sem... Nem részletezném, csak ha valakit tényleg érdeke... Inkább az érdekelne, mások hogyan oldják meg, mit csinálnak? Az normális pl. hogy inkább elmegyek máshova kirándulni a gyerkőccel, meg ilyen olyan rétre kifeküdni, mikor otthon van a kert...? De minden nap nem mehetek el... Maradjak a lakásban mikor 50 fok van kint? Nem tudom mit csináljak, hogy egy KIS nyugim legyen...

2015. jún. 4. 13:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%
Tolsztojtól: A boldog családok mind hasonlók egymáshoz, minden boldogtalan család a maga módján az. (Ezekkel a szavakkal kezdődik az Anna Karenyina c. regénye.)Vagyis hiába vársz "megoldó ötleteket", minden helyzet más.
2015. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Dramakiralyno. Miert nem beszeled meg vele, hogy mondjuk 3 es 4 kozott o legyen kint es unokazhasson kettesben, de mondjuk 5 es 6 kozott te akarsz kettesben kint jatszani a kicsivel? Olyan nehez szavakkal kommunikalni, egyszerubb menekulni otthonrol?
2015. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
10. vagyok, tapasztalatból írtam. nekem volt egy kíváncsi szomszédom és csak dróttal volt elválasztva a két telek. Oda ültettünk mindent , a bodzafától kezdve a napraforgóig. Nyáron tökéletes volt, semmit nem lehetett látni.Télen is betakart, de nem annyira ezért jó pár örökzöldet is odaraktunk.
2015. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nehéz úgy hasznos tanácsot adni, hogy nem írtál semmit arról, hogy egyáltalán milyen a viszonyotok.


Nem derül ki, ha többé-kevésbé megvagytok egymással, a de terhedre van, ha folyton beszélgetni akar veled a kertben, mert mondjuk unatkozik otthon egyedül, de nem érzékeli, hogy zavar, hogy nem hagy neked privát szférát, vagy esetleg eleve nem a legjobb a viszonyotok, és az udvari tevékenysége esetleg abból áll, hogy kéretlen tanácsokat osztogat, azt keresi, hogy mibe lehet belekötni, rosszindulatú pletykákat terjeszt másokról, vagy folyton panaszkodik neked erről-arról, stb.


Arról sem írtál, hogy elmondtad-e már tapintatosan, udvarias hangnemben, de őszintén, hogy az az igazság, hogy ilyenkor szeretnél egy kicsit pihenni, kikapcsolódni a beszélgetés helyett, vagy éppen a saját gondolataidat rendezni, a fejedet "szellőztetni".


Nyilván van, akivel ez nem működne, van, aki zokon venné, de azt is el tudom képzelni, hogy van, aki - még ha talán rosszul is esne neki - nem sértődne vérig, és tiszteletben tartaná a kérésedet.

2015. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
De csinál is valamit, amivel idegesít, vagy csak ott van Ő is? Ha együtt laktok, akkor ez van. De azért ha nem piszkál, nem csinál semmit, akkor miért gond?
2015. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen, azt csinálja, hogy állandóan beszél, ugrál a gyerek körül, és mindent meg kell magyaráznom... Pl,. most miért nem adok sapkát a gyerekre, vagy azért mosom le a csapnál, mert, nem nem fog megfázni, nyugi.... stb stb... Nincs nyugtom. Ha csendben olvasni kint a hintaágyban, és nem ülne bele az "aurámba" meg nem kérdezné megy a gyereket öt percenként, h mit akar enni és mit hozzon ki neki... Akkor nem idegesítene... Apósommal pl semmi gond az ég világon...
2015. jún. 4. 14:43
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg a férjednek, hogy beszéljen az anyjával, hogy kicsit hagyjon titeket lélegezni. Mivel ő a gyereke, ezért tőle másképpen veszi. Hátha akkor kicsit visszafogja magát. Amúgy ez tényleg nagyon idegesítő lehet... én sem bírnám.
2015. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
34%

vagy mondd meg neki.. nem értem ez miért nem játszik? inkább költöznétek el az újépítésű kertes házból-ami direkt a férjednek lett építve, valami kis lyukba hogy fizessétek az albérletet?

szerintem beszélgess el vele, hogy úgy érzed nincsen nyugtod tőle, hagyjon néha egy kis időt csak kettesben a gyerekkel.

értelmes felnőtt emberek ezt megbeszélik nem elköltöznek .

ha nem megy, továbbra is ilyen akkor költözz el

2015. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

Találkozhat máskor is a gyerekkel, más esetekben is rendszeresen tölt vele időt? Mert ha nem, akkor érthető, hogy minden percet el akar csípni.

Ha meg nem kérdezné meg, hogy hogy kell gondozni a gyereket, csak csinálná ahogy gondolja, akkor meg az lenne a baj, hogy miért ad rá sapkát és eteti csokival. Azt hittem, hogy folyamatosan szapul téged, de ezek szerint be van már idomítva általad, hogy mindenre rákérdez, mielőtt cselekedni mer. Ez az eredménye, ha anyósnak minden apróságért leharapjuk a fejét.

2015. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

Mi is egy telken élünk anyósékkal, anyukámék is a városban élnek. Nálunk nincsenek ilyen problémák, mindenki nagyon jól kezeli a dolgokat.

Mikor kicsi volt a lányunk, anyósom itt is játszott néha ilyet, hogy szúrja az a ruha, meg hogy nem fog megfázni? Én meg mosolyogva, könnyedén megjegyeztem, hogy de igen, épp ez a célom, úgyis olyan rég voltunk a gyerekorvosnál, és oylan szexi a kis köpenyében a macis kitűzőjével, hogy úgy szeretném megint látni! Elnevette magát, közölte, hogy lökött vagyok és hogy jobban szeretem én annál a fiát. De értette a dolgot. Mi úgy voltunk a dologgal, hogy humorral mindent meg lehet oldani.

2015. jún. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!