Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg hálátlan vagyok,...

Tényleg hálátlan vagyok, ahogy anyósom mondja?

Figyelt kérdés

3 gyerek, 10 év házasság, nyugdíjas anyós, dolgozó másik nagymama. Mindig anyukám vigyáz a gyerekekre, ha olyan van, ami fix időpontos, anyósom kikímélve, csak ha ráér és kedve tartja. Eltelt 8 év így, idén Őt kértük meg, hogy a 10. házassági évfordulón egy estére vállalja be a gyerekeket, max. 3-4 órára, lefektetés után, tehát kb. csak tv-zni kéne a nappaliban. Jelzem, hogy a megelőző években mindig anya segített. 2 hónappal előtte szóltam, nem az utolsó pillanatban. De Ő nem tud, más dolga lesz éppen. Mondom akkor a következő, vagy megelőző héten? Nem, az se jó.

Rosszul is esett, őszintén szólva nagyon felszívtam magam... Másnap hívott, hogy menjek segíteni meggyet eltenni, berágtam és mondtam, amit Ő is, hogy nem jó az időpont. Szerinte hálátlan dög vagyok, ahogy ma visszahallottam egy ismerősétől. Ez jogos szerintetek? 8 év alatt tényleg ez volt az egyetlen időpont, amikor megkértük...

Előtte is heti 2-3 órát voltak ott a gyerekek, tehát nem az odaköltöztek, mert anyu dolgozik kategória. Nagyon rosszul érzem magam az egész miatt...


2015. júl. 5. 23:53
 1/10 anonim válasza:
85%
Az anyósnak mindig is hálátlan dög, nem vagy elég jó a fiának típus leszel. A fiús anyukák ilyenek. Ne érezd ez miatt rosszul magad, az anyósod biztos szereti az unokáidat, de szerintem neki elég az, ha ott vannak néhanapján 2-3 órát aztán vége. Esetleg a férjednek van testvére? Mert ha nincs, akkor gondolom azért is van elege neki a gyerekekből, viszont ha van, akkor nem értem. Az én nagymamámnak 4 gyermeke van és tisztára oda van ha 1 héten legalább 6 napot nem vagyunk nála mi unokák. Teljesen jogtalanul vádolt meg téged abban, hogy hálátlan dög vagy, hisz soha nem erőszakoltad rá a gyermekeidet, mert édesanyád segitett ebben az ügyben. Ha a férjed kérné meg rá mi lenne? Ha pedig nagyon úgy van, akkor esetleg az anyud nem tudná bevállalni ha gyermekeid tényleg csak lefektetés után?
2015. júl. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Emiatt az egy eset miatt ne érezd rosszul magad, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Neked is lehet egy forró nyári napon, 3 gyerekkel más dolgod, mint anyós meggyét magozni.


Nem tudom, mennyire volt korábban a segítségetekre pl. a lakásvételnél vagy másban, azért gondold át, hogy a szülői tiszteleten kívül tényleg nem tartoztok-e neki valamivel. Az is lehet, hogy ő egyszerűen nem szeret gyerekekre vigyázni, fárasztja, inkább másként segít, mutatja ki a szeretetét. Ilyen is van, el kell fogadni.

2015. júl. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan ez volt a célja... Hogy rosszul érezd magad és legközelebb ne merj nemet mondani. Okosan manipulál. Vannak emberek, akik kiválóan tudnak mártírkodni, ha nem az van, amit ők akarnak. Kihasználva érzik magukat, ha valami szívességet kérnek tőlük. Ha lepereg rólad, visszavesz, de nem fogja abbahagyni. Ő ilyen, de erre 10 év alatt gondolom rájöttél.
2015. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyen kicsinyes megjegyzéseket elereszti az ember a füle mellett.
2015. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagy hálátlan, egyáltalán. Én úgy tartom, hogy oda-vissza megy a segítség adás-kapás.

Tehát, ha te nem kapsz segítséget, akkor miért is kellene egyből ugranod, mikor anyósod szól? (főleg, ha az elmúlt évek alatt végképp nem volt tőle kérve semmi szinte vagy esetleg hivatkozott segítség kéréskor valamire).

NE ÉREZD ROSSZUL MAGAD! Azért, mert az anyósod, nem kell kezed-lábad törve szaladni hozzá, ha kér valamit. TE pedig a menye vagy, aki 3 unokával ajándékozta meg és szereted a fiát. Tehát ennyi .. :)

2015. júl. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, ha két hónappal korábban kérted, hogy vigyázzon egyik este a gyerekre pár órát lefekvés után, és se azon a héten, se az előzőn, se a következőn nem ért rá valamelyik nap nyugdíjas létére, akkor ott feltehetően a szándékkal volt gond, nem a képességgel, lehetőséggel.


A kérdésed alapján nyilván nem tudhatjuk, hogy anyósod bármilyen jellegű korábbi segítségéért mennyire mutattátok ki a hálátokat, de önmagában azért, amiért a történtek után (ami szerintem érthetően esett neked, nektek rosszul) te meg nem ugrottál a három gyereked mellől, amikor meggyet kellett volna segíteni eltenni, nincs okod rosszul érezni magad.


A te döntésed, hogy belevonódsz-e a manipulatív játszmájába és hagyod-e, hogy alaptalanul lelkiismeret furdalást keltsen benned, vagy nem.

2015. júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske:)

Úgy gondolom, hogy minden segítségéért hálásak voltunk, én minden alkalommal megköszöntem Neki mindent, tisztelettel beszélek Vele és Róla mindig és a gyerekeket is erre neveljük. Ezért is ütötte ki a biztosítékot pl. a dög jelző, én soha ilyeneket nem mondtam Rá senkinek, pedig Ő sem tökéletes, Neki is vannak hibái, mint mindenkinek.

A férjem és én segítünk Neki a legtöbbet, a kertben, a ház körül, mi festünk Nála, én megyek ugye meggyet magozni, uborkát mosni, stb. Szívesen tesszük, ezzel nincs gond, meg tudom, hogy nem szabad érdekből segíteni a másikon, hogy na akkor majd visszaadja. De nekem is nyilván idő, ha Hozzá kell menni valamit csinálni, az én itthoni dolgaim nem haladnak, teljes munkaidő és 3 gyerek mellett minden percet osztani kell nekem is és ilyenkor a saját dolgaimat éjszaka kell megcsinálni, ha nem akarok nagyon elúszni. Kvázi az alvásról mondok le, hogy segítsek Neki. És azért éreztem, hogy akkor 8-10-ig nem olyan nagy áldozat a részéről, hogy nem otthon, hanem itt nézi a TV-t.

Egyébként van egy lánya is, ott tényleg sokat be van osztva unokázni, akkor lehet, hogy lefárasztják a gyerekek, ahogy valaki írta. De arról meg nem mi tehetünk, hogy állandóan oda van ugráltatva, azért miért nekünk mond nemet? Amúgy a lányáék meg nem sokat segítenek Nála, Ők csak akkor mennek, ha már le kell ülni az ebéd elé...

2015. júl. 6. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Az utolsó infóidból azt érzem, hogy gyakorlatilag kihasznál. Megszokta, hogy mindig segítetek, ezért kapta fel annyira a vizet az első visszautasításra. A helyedben ehhez egy kicsit igyekeznék hozzászoktatni. Nem bosszúból, hanem azért, mert neked is megvannak a feladataid a gyerekekkel és a ház körül. Ne ugorj mindjárt, ha kér valamit, inkább csak akkor, ha tényéleg nem tudja másként megoldani.
2015. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
És az is látszik, hogy a lánya örökölte a habitusát... Sőt, túl is tesz az anyján, ha őt is ki tudja használni céljaira(gyerekvigyázás, ebéd). Vigyázz, mert ha anyósod ne adj Isten meghal, a sógornőd gyorsan átveheti a helyét.
2015. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ott a baj hogy nem vagy őszinte...Miért nem lehet azt mondani hogy nem szeretnék átmenni mert nagyon megbántott hogy a házassági évfordulónkon nem vigyáz az unokáira. Ennyi. Felnőtt ember vagy vagy mi...
2015. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!