Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem úgy élek ahogy azt a...

Nem úgy élek ahogy azt a szüleim szeretnék, ezért nem is támogatnak?

Figyelt kérdés

Egy vidéki kisvárosba nőttem fel, és már egész fiatalon úgy gondoltam, hogy a fővárosba szeretnék majd költözni. 14 évesen sok veszekedés és vita után Budapestre költöztem kollégiumba. Majd az érettségi után is itt maradtam, tanultam és dolgoztam mert akkor már a szüleim nem igazán támogattak.

Most 26 éves vagyok és tegnap tudtam meg, hogy a munkahelyen megszűnik. Elmondtam a szüleimnek akik azt mondták, hogy csak akkor segítenek (nem kértem a segítségüket) ha haza költözök és végre normális életet élek.

A normális élet annyit jelent, hogy férjhez megyek és végre gyerekeket szülők. Van egy húgom 24 éves és két gyereket nevel szinte egyedül, mert a férje vagy dolgozik vagy kocsmázik a haverokkal. Szerintük ez így rendben van, mert eltartja őket és rendben tartja a hazát.

Szerintük amit én keresek itt az egy álom és butaság várni.

A húgom aki nem tanult és nem dolgozot lenne a követendő példa?


2015. júl. 1. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Vannak ilyen emberek, teljesen mas az ertekrendjuk. Sokmindent nem tehetsz, nagy levego, szuleid velemenyet nem kell magadra eroltetni, ne is hagyd, hogy zavarjon. Irtad, hogy nem kerted a segitseguket, ne is tedd ezentul sem.

Remelem sikerul hamar uj allast talalni, es tovabbra is elheted az eleted ugy, ahogy szeretned. :)

2015. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz helyzet. Ők a saját életstílusuk és életfelfogásuk miatt nem tudnak megérteni.

De ha nem találsz otthon megfelelő állást, akkor kérd meg, ne erőltessenek haza. Meglátod, ha úgy adódik, hogy anyagi támogatásra lesz szükségük otthon, és te segítesz, akkor már normálisnak látják a fővárosi életet is...

Amúgy bárhol lehet családot alapítani - valószínű erkölcstelenségtől féltenek...

2015. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
97%
Azt nem tudom megítélni, hogy a húgod élete a követendő példa vagy sem. Hiszen ahhoz jobban meg kéne ismerjem. Viszont az hogy te tanultál, dolgozol és a saját erődből tartod fent magad, szerintem egy nagyon jó dolog.( erről tudom, hogy követendő példa). És akkor mi van, ha 26 évesen még nincs férjed és gyereked? Számodra még nem érkezett el az idő a családalapításhoz. De lehet, hogy egy év múlva majd másképp állnak a dolgok. Most számodra az a legfontosabb, hogy legyen egy fizető munkád és, hogy továbbra is ott élj, ahol te szeretnél. A szüleid meg nem rosszak, csak a legjobbat szeretnék neked. Kissé régi vágásúak, ráadásul falun teljesen megszokott hogy valaki 20 évesen férjhez megy és gyereket szül. Én tisztellek azért, hogy olyan életet élsz, amilyet te szeretnél és nem hagyod, hogy a szüleid irányítsanak. Ne aggódj, hiszen egyszer eljön majd a te időd is, amikor büszke anyuka leszel. Továbbra is élj olyan életet, mint amilyet szeretnél, mert egyáltalán nem baj, hogy meg akarod valósítani az álmaid!
2015. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Neked van igazad. Aki 20 évesen gyereket szül azzal komoly problémák vannak. És attól hogy ők középkori módon gondolkodnak neked nem kell úgy élned.
2015. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

ma 16:16

Miért is vannak komoly problémái aki 20 évesen szül??


Az nyilván a kis agyadban meg sem fordul, hogy vannak akiknek a fiatal anyaság mint életcél felel meg, és vannak akik karriert, sok tanulást akarnak.


A kérdező életvitelébe nem fér bele a fiatalkori házasság és gyereknevelés. Nincs ezzel se gond. Nyilván másképp látja az élete értelmét. Ezért nem is szabad soha úgy élni ahogy mások elvárják.

A kérdező húga 20 évesen feleség és anyuka. Ezzel sincs probléma. Ő ezt választotta.


Kedves kérdező. A szüleid nem rossz emberek, végül is felneveltek titeket, és normális emberek lettetek. De vedd számításba, hogy ők még abban a korban nevelkedtek fel amikor a CSALÁD mint életcél volt a fontos. Ők csak azt akarják, hogy ahogy a húgod, te is családban élj, a saját családodban. Lehet félnek attól, hogy ha ők egyszer meghalnak, te egyedül maradsz férj és gyerekek nélkül. Ne haragudj rájuk mert így gondolják. Elég ha csak annyit mondasz, hogy "persze anyuka, majd idővel lesz nekem is férjem, és gyerekeim, de egyenlőre még keresem" Még ha nem is akarsz férjhez menni vagy gyereket szülni a kegyes hazugság nem olyan nagy baj.


ma 16.16-nak.

Csak megjegyzem. Magam is 20 évesen szültem, igaz már felnőtt a fiam, de mindent elértem az életben amit akartam. Van egy fiam akire büszke vagyok, Van házam, vagyonom, és van egy kis cégem ahol nagy örömömre 14 embernek tudok állandó fix munkát biztosítani. Szerinted probléma van velem mert 20 évesen szültem???

2015. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!