Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem kapok anyóséktól...

Miért nem kapok anyóséktól soha semmi ajándékot?

Figyelt kérdés

A párom szüleitől én soha, semmilyen alkalomra nem kapok semmit. Se születésnap, se névnap, se semmi.

A dolog még nem is lenne olyan gáz, ha náluk mondjuk nem lenne szokás az ajándékozás, de pl. van egy vejük is, aki meg minden alkalomra kap ajándékot, nem is olyan olcsót. Többször hallottam ilyen elejtett megjegyzésekből, hogy ezt vagy azt vettek neki születésnapra, névnapra. A párom is kap tőlük mindig ajándékot. Tehát mivel ő kap, ezért mi is veszünk nekik mindig szülinapra, névnapra. Magyarul csak én maradok ki mindig... Nem az hogy követelőzök, mert túlélem, csak elég érdekes, nem értem én miért nem jutok soha eszükbe, még egy tábla csokit sem adnak, hogy na legalább nem felejtettünk el. Amúgy teljesen jó a kapcsolatunk, soha nem veszekedtem velük, nem mondtak rám rosszakat, meg semmi ilyesmi. A páromnak már szóvá tettem, de ő meg mindig csak felhúzza magát rajta, hogy ő se tudja az okát, hogy miért nem, de neki hiába mondom, nem tud vele mit csinálni meg hogy túlélem, hogy nem kapok semmit, ne akadjak már ezen fent. Szóval ha felhozom, mindig csak a vita van. Múlthéten volt a szülinapom, ma mentünk anyósékhoz látogatóba, megint csak nem kaptam semmit, míg pont bentről meg hallottam, míg ők kint beszélgettek, hogy a sógoromnak mit vettek áprilisban a szülinapjára. (Nem hallgatóztam, hangosan mondták.) Szóval megint csak én nem jutottam eszükbe. A párom meg már megint velem veszekedett, mikor hazafelé szóvá tettem, hogy mit lovagolok ezen, mert hogy a szeretetet nem ajándékban mérik. Én ezt értem, csak nekem akkor is rosszul esik ez az egész.


2015. júl. 16. 20:28
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert csak egy "pár" vagy.
2015. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Hivatalosan a vejük is pár, ők sem házasok, szóval ez sem lehet. Csak nem akartam körülményesen leírni.
2015. júl. 16. 20:38
 3/38 anonim ***** válasza:
14%
Én sem kapok anyóséktól :D és? Nem fogok ennyin fennakadni, bár lehet, hogy nőként jobban áttudom értékelni a dolgokat..
2015. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
92%
Előző: Elkerülte a figyelmed, hogy csak a kérdező nem kap, mindenki más kap, sőt, ők vesznek is a szülőknek, csak ő nem kapja vissza. Én szégyellném magam, a helyükben. Ha jó a kapcsolatotok, akkor nem értem.
2015. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Én is nő vagyok :)
2015. júl. 16. 20:46
 6/38 anonim ***** válasza:
75%
Mert bunkók és figyelmetlenek.
2015. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
75%
legközelebb vigyél tortát nekik és kedélyes mosollyal jegyezd meg, hogy a születésnapod ma van!
2015. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
nekem is rosszul esne, mert ez kivetelezes a masikkal szemben. ertheto, hogy te sem egy toronyorara vagysz lanccal, de ha mar a masik kap, akkor te miert nem?
2015. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
55%

Most vagy nem kedvelnek téged (ehhez nem kell veszekedni sosem, simán csak nem vagy szimpi), vagy az a fajta ember vagy, aki "jelentéktelen" e-tekintetben. Nem látszik rajtad, hogy szeretnél-e valamit, nem vagy középpontban.

Szoktad beszélgetés közben mondogatni, hogy neked mik tetszenek? Szoktad említeni elszórtan, véletlenül, hogy szülinapod lesz? Esetleg célzás? Nem követelőzésre gondolok, hanem, ha anyósod jól süt, kérhetnéd tőle, hogy süssön már aznapra egy tálcával ebből, vagy abból arra a napra, mert szülinapod lesz. Ez nem nagy kérés és nem is jön ki rosszul a dolog.


A nagymamáim pont a két véglet. Az egyik annyira nem szereti ha előtérben van, hogy nem is tudjuk mikor van a szülinapja. A másik meg hetekkel előtte beharangozza, nehogy valaki elfelejtse.

2015. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Hát én is gondoltam már ilyesmire, de úgy vagyok vele, hogy évek óta együtt vagyunk, csak tudják legalább nagyjából, hogy mikor van a szülinapom, meg ha nagyon akarna valami apróságot venni, akkor utána járna, ha nem is tudná, hogy mikor van. Az én családom már az első évben megkérdezte a párom születésnapját, névnapját, és sosem felejtik el felköszönteni, megajándékozni.

Meg sok mindent tudna venni, még csak 2 éve költöztünk össze, abban az évben, mikor összeköltöztünk is rengeteg minden konyhai felszerelésem hiányzott, sok apróság is, ezeket mondtam is, hogy majd idővel megveszem, de nem jutott eszükbe, hogy akár egy kis valamit is vegyenek.

De én még tényleg annak is örülnék, ha csak egy tálca sütivel várna,mert a páromnak ebédet is szoktak tartani, de nekem tényleg soha semmi.

2015. júl. 16. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!