Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A menyasszonyom zsidó vallású...

A menyasszonyom zsidó vallású es a jövendő apósomnak az a kivánsága, hogy csak úgy adja áldását ránk ha én megmetéltetem magam. A sógorjelőlt véleménye szerint ez egészséges viselet. Mit gondoltok igazuk van, megéri egy ilyen mūtét vállalása?

Figyelt kérdés
Vagy úgy gondoljátok éljünk tovább is csak élettársi kapcsolatban ?

#vallásosság #egészséges életmód?
2015. júl. 31. 18:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%

Miért akarják azt ,hogy átmetéld magad? O.O


Én zsidó vagyok (bár nem átmetélt).


És a "nagyon vallásos" családoknál is csak az számít ,hogy a férfiaiknak zsidó felesége legyen ,mivel a judaizmus ortodox irányzatánál anyai ágon követik a származást ,bár vannak olyan ortodox közösségek akiket ez hidegen hagy. (mármint nem érdekli.)


De mára már a legtöbb irányzat ,mind elfogadja azokat akiknek csak az apjuk zsidó.


Szóval sztem felesleges a metélés.


Megkérdezhetem azt ,hogy milyen irányzatuak?


Üdv!

2015. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Először is

Nem úgy kezdődik a zsidóság, hogy az egyik napról a másikra zsidó vagy, metéltesd körül magad.

Ez egy hosszú beavatás, szertartások, tehát nem úgy megy, hogy csak lecsapják a fitymát aztán jól van, mellesleg semmi értelme sem lenne így.

Nem vagyok zsidó, de ennyit tudok én is.

Orvoshoz mész azzal, hogy zsidó vagy és vágni szeretnél, nem fogja egyből, ezek elég hosszú producerák.

Azt, hogy egészséges vagy nem, megoszlik a vélemény pl könnyen tisztítható, de rátapad minden, ha rajta van, akkor hamar büdösödik, mivel lány vagyok, ezt nem annyira tudom.

2015. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%

1. Kit érdekel az áldása?

2. Ellenőrizte az öreg a farkad?

3. Ellenőrizni fogja a későbbiek folyamán is?

4. Meleg az öreg?

2015. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
42%

Párezer éves sivatagi szokás, van egy kiváló alternatívája: mosakodásnak hívják. mai szemmel nézve anakronisztikus és nevetséges.

Más szempontból vallási hagyományokkal nem érdemes vitatkozni, és komolyabb egészségügyi kockázata nincsen. Nekem annak idején Frönlich Róbert főrabbi, még honvédségi tábori rabbi korában azt mondta, ők optimisták, még nem is tudják, megkora lesz, és mégis már levágnak belőle egy darabkát.

Nézd más oldalról a dolgot. A zsidók többezer éve belterjesen élnek, elitisták. A családnak éppelég bosszúság és gond, hogy a lányuk gójjal kezdett ki, akkor is, ha ezt nem mondják, vagy akár nem is éreztetik veled, mert civilizált emberek, és nem egy gettó lakói ötszáz éve. Én sem repesnék az örömtől, ha a lányom azzal jön haza, hogy hozzámenne egy zsidóhoz, nem azért, mert antiszemita lennék, hanem mert tisztában vagyok azzal, hogy a szerelem vak, ellenben a kultúrális-, és felfogásbeli, társadalmi és etnikai szakadékok minden híreszteléssel szemben , igenis, nagyon-nagyon nehezen átjárhatóak, erre csak igen toleráns és nagyon türelmes ember képes, ezért a szerelem nem elegendő alap egy házassághoz, a házassághoz érdek-, és gondolkodás-azonosság, azonos világnézet, érdeklődés, társadalmi és szellemi szinvonal azonos alap.

Tehát, ha komolyan gondolod, valószínűleg ez a MINIMUM, amit megtehetsz menyasszonyod családja iránti tisztelet kifejezése érdekében.

Sőt, én a helyedben a betérésen (prozelitizmus) elgondolkoznék. Persze, csak akkor, ha nem ellenkezik az elveiddel vagy a világnézeteddel.

2015. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%

Én nem csonkíttatnám meg a testem egy kvázi idegen miatt.

Én azt mondom, ha valaki szereti a másikat, akkor az elfogadja őt olyannak, amilyen. Én például ellenzem a test csonlítását. (Kivéve, ha feltétlenül szükséges egészségügyi okokból.) Ha valakit ez zavar, az azt jelenti, hogy nem képes elfogadni engem.

2015. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%
És még egy egész hónap hátra van a vakációból. Egyre kergébb meséket találnak ki ezek a kölykök.
2015. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
7-es: +1:-)
2015. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%
Ez biztos, hogy kamu.
2015. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%

Azt hittem, már eltűntek azok a trollok, akik random kérdések alá beírják, hogy kamu. Ezek szerint tévedtem...Ezek olyanok, mint a csótányok, lehetetlen kiírtani őket, mindig újra felbukkannak.


Ezt a procedúrát csak akkor vállald be szerintem, ha ez nem csak egy fellángoló viszony, kapcsolat, hanem előreláthatóan még nagyon sokáig vagy örökre együtt maradtok. Bár ezt így előre még nem tudhatjátok, de ilyet akkor sem szabad elhamarkodottan eldönteni. A csonkítást én is ellenzem, bár ez nem jár semmiféle egészségügyi kockázattal, a nemzőképességet sem befolyásolja. Aki nem zsidó, annak ez csonkítást jelent, de köztük ez hagyomány. El kell fogadni, ha meg nem tetszik vagy nem szereted annyira, hogy kövesd a hagyományukat, akkor ezt a házasságot nem neked találták ki. Írták, hogy a lány is meghozhatná azt az áldozatot, hogy elfogadjon így is téged. Ezzel az a gond, hogy ez nem ilyen egyszerű, ők nem rúghatják fel ezt a hagyományt, bármennyire is szeressen. Szóval ezt a döntést neked kell meghoznod, de előtte mérlegelj!

2015. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%
10-es, ha lenne legalább 1 zsidó ismerősöd, te is tudnád, hogy ez kamu. Egyszerűen vagy nem adják zsidóhoz a lányt, vagy adják, és akkor senkit se érdekel, hogy körül van-e metélve. Egyébként is a zsidó vallás anyai ágon öröklődik, tehát teljesen mindegy, hogy az apa ki fia borja és milyen a nemi szerve.
2015. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!