Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megsértődtek az egészséges...

Megsértődtek az egészséges távolság miatt? Nem ez lenne a normális? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Story a következő:

Okkal költözünk messzebb, vannak súrlódások, anyós kombinál, folyton elkéregetnek mindent (vettünk valamit a lakásba, tv, bútor pl. a régit adjuk már nekik stb. aztán meg sz*rt adtunk persze, így inkább eladjuk )

Bejelentettük a költözést, végre lesz lakásunk erre felhozták hogy ők is szívesen laknának azon a környéken (egy kisvárosban találtunk lakást 50km-rel arrébb) talán el kéne adni a házukat. Ekkor párom közölte hogy az egészséges távolság miatt költözünk, kicsit egyedül akarunk lenni (nem akarjuk ha valamit csinálunk arról mindenki tudjon) és egyetértettem én is, mert így nem lehet hogy anyósom mindent lát mert "felénk volt dolga" . Na most ezen megsértődtek... hogy miért megyünk messze tőlük... A saját szüleim is messze vannak, így jó, havonta 1x megyünk, ezt nekik is megmondtuk hogy havi 1 hétvégén átmegyünk (a férjem kapcsolata annyira nem jó a szüleivel), nem minden hétvégén: gyertek már át, vagy ők jönnek át (úgyis otthon vagytok indokkal...).Így lesz időnk végre.


Tesómék félévente jönnek, ilyenkor van miről beszélni, megünneplünk mindent és nincs vita stb.


2015. júl. 16. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Én azért nem magasztalnám ennyire azt, ha csak évente párszor találkozhatsz a szeretteiddel.
2015. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Én teljesen megértelek. Anyósoméktól ugyan 30, anyukámtól 80 km-re lakunk de pl sokszor még ez si sok, elég egy telefon, ha valamire nem azt válaszolom amit várnak, akkor jön a benémulás, érzelmi zsarolás. Ha megh>ívjuk bármelyiket hozzánk enni, azonnal jön a -itt egy porcica a sarokban, nem értek rá takarítani, adjatok kulcsot majd én jövüök és megcsinálom-effekt. Szóval nagyonis kell az egészséges távolság, az egészséges határok. Az a szerencse hogy a te párod is ebben egyetért így nincs civódás. Ha megsértődnek, megsértődnek. Nálunk pl rájöttünk h ha más miatt nem is, az unokák miatt kánytelenek igazodni a mi játékszabályainkhoz mert rajtunk múlik hogy mennyit láthatják. De amellett tartsatok ki még veszekedések árán is hogy ők ne költözzenek felétek ismét.
2015. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Anyukámtól 330,anyósoméktól 450 km-re lakunk.Úgy gondolom ez kicsit túlzás,de mondjuk 100-150 km már ideális.Szeretjük a szüleinket,de nem szeretnénk,ha jobban belefolynának a magánügyeinkbe.Most így nagyon jó a kapcsolat a szülőkkel,nem találkozunk havonta,de mindennap beszélünk velük telefonon.Különben a szülők mind a két félről hajlamosak belekotyogni a dolgainkba még így is,sztem ha közel laknánk,mindig nálunk lógna valamelyik,és pont az életünket kritizálná,erre meg nincs szükségünk.
2015. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem magasztalás szerintem, hogy ha így jó, mert telefon van közben hetente 1-2óra, legalább nincs beleszólás, csak azt tudják amit megoszt velük az ember és amit akkor látnak.

Anyós kulcsot akart annó hogy legyen ha valami van. Nem kapott.

2015. júl. 16. 14:18
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Én leteszem a voksom az egészséges távoltartásra.

Mi egy udvarban lakunk két külön házban, és van, hogy valaki megkérdi, anyukád mit csinál, anyukád hol volt két napja? Bizony nem tudom... nem élünk egymás seggében, mégis szeretjük egymást, de nincs egymáshoz kulcsunk, annyit nézünk, ha a redőny se mozdulna egész nap, tuti átkopognék, de ilyen még nem volt... egy udvarban is teljesen tiszteletben tudjuk tartani a magánszféránkat, pedig amikor együtt éltünk, martuk egymást mint a fene. Most béke szigete van.

2015. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy kell ennyi legalább, hogy saját életünk legyen, ne olyan amit megosztunk (akár akarunk, akár nem) olyannal aki vissza is él a dolgokkal.

Mindig megjegyzik: elmentünk felétek, ki állt a ház előtt kocsival? (átjöttek a barátok) Meg itt látott anyós meg ott (boltban, munkából hazafelé, stb.)

2015. júl. 16. 14:22
 7/17 A kérdező kommentje:

De jó neked :)

Mi éltünk velük 1 évet hát... át voltak kutatva a cuccaink, átpakolva (egy ház, nem zárhattuk az ajtót mert mi lesz ha gond van...) reggel: mentek dolgozni? este: miért jötteket ilyen későn? hétvégén: miért mentek már megint? (nem akartunk otthon ülni velük, így eljárunk moziba, sétálni stb.)

2015. júl. 16. 14:24
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

A mi házunkban 90 család lakik, és ha a ház előtt áll meg egy autó, az még a 3-mal arrébb levő házhoz is jöhetett, csak éppen ott talált parkolóhelyet, vagy szállított valamit az egyik üzletbe... a ház előtt buszmegálló is van és 4 üzlet a kapu mellett folyamatosan kígyózik a sor a fagyizóhoz és percenként 3-400 ember megy el a ház előtt...

Honnét gondolja, hogy hozzátok jöttek?:-O

2015. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát nálunk valahogy gondolja, meg van győződve és tudni akarja hogy ki volt az (egyből: ismerem? kinek a gyereke? ha ismeri az adott szülőt akkor elmondja a legfrissebb pletykát a családról hogy milyen sz*r helyen dolgoznak... örülne amúgy ha olyan helyen dolgozhatna, mérnök szülőkről beszél így)
2015. júl. 16. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

"Egészséges távolság"?

Most akkor költözzünk el vidékre, hogy meglegyen a 60 km távolság?

2015. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!