Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A menyasszonyom zsidó vallású...

A menyasszonyom zsidó vallású es a jövendő apósomnak az a kivánsága, hogy csak úgy adja áldását ránk ha én megmetéltetem magam. A sógorjelőlt véleménye szerint ez egészséges viselet. Mit gondoltok igazuk van, megéri egy ilyen mūtét vállalása?

Figyelt kérdés
Vagy úgy gondoljátok éljünk tovább is csak élettársi kapcsolatban ?

#vallásosság #egészséges életmód?
2015. júl. 31. 18:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%
(egyébként helyesen brooklyni)
2015. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
65%
brooklyni, műtéti, hegek, stb.
2015. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Ezek az egészséges válaszolók miatt jöttem ki a good old US- be !

És nem bántam meg !!!

2015. júl. 31. 19:21
 24/35 anonim ***** válasza:
76%

Jaj jól van, most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy csak szórakozol :D


Mondd már meg nekem, hogy mi értelme van annak, hogy körülmetélteted magad? Nem leszel ettől zsidó, csak akkor, ha betérsz, de az nem annyi idő, mint egy műtét :D Ha nem térsz be, akkor a körülmetélés csak egy formaság, önmagában nincs semmi jelentősége.

Egyébként meg, ha brooklyni vagy, akkor hogyhogy nem csinálták meg akkor, amikor kisbaba voltál? (Ja, tudom, most jön az, hogy de hát te Magyarországon születtél, blablabla)

2015. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy kamu. Egy hithű zsidónak, ha már hajlik arra, hogy egy nem zsidóhoz adja a lányát, nem a metélés a fontos, hanem hogy részletesen ismerd a vallását, tartsd a szokásaikat és az ünnepeket, aktívan vegyél részt a család életében.
2015. júl. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
57%
Csak ne kiherélést mondj az orvosnak :D (akik ismerik a viccet)
2015. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
17%

Ezek az egészséges válaszolók miatt


Nehezedre esne tisztességesen, magyarul fogalmazni????

2015. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

2.-es vagyok.


A kérdezőnek:


A szatmári zsidók haszidok.

Bár a haszidok is ortodoxok ,de viszont a haszidizmus a judaizmus "legkomolyabb" és 'legszigorubb" irányzata.


Am igen, valóban Izrael államát megkérdőjelezik.


Pl. én is ,de állításom szerint nem szükséges megszűnie Izrael államának.De viszont nagyon távol tartom magam a cionizmustól.


Am visszatérve.


"Érdekességek".


Pl.


Teitelbaum Áron (a szatmár rabbidinasztia egyik rabbi. Mivel kettő van.) meg tiltotta a híveinek ,hogy bármi féle "új kütyüt" (értsd: tablet,blackberry...stb)

hogy használjanak ,kivéve ,ha munkához kell.


Meg a nőknek is az autó vezetés megtiltotta (tudtommal) .


Egyébként ők az egyik legnagyobb haszid közösség.

És híveik leginkább N.Y Kiryas Joel-ben (Joel városa) élnek.


És a híveik jiddisül beszélnek és nagy többségük ért is valamennyit magyarul ,de viszont a mai héber nyelv használatát (mármint az újhéberét) tiltják.

Ami szerintem tök nagy hülyeség.


Kb. ennyit a szatmár haszidizmusról tömören


A metélésről ,pedig még mindig az a véleményem ,mint amit a második válaszomban írtam.

2015. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%

Nemrég olvastam egy könyvet, ajánlom figyelmedbe, olvasmányos, érdekes, egy zsidó lány szemszögéből a házasodásról:

[link]

Csak hogy tudd kb. mire számíthatsz, a szatmári zsidókról is van szó benne.

Amúgy itt nem a körülmetélés a fő kérdés, hanem hogy mi jön még ezután? Legközelebb nem nézi meg az unokáját amíg nem tanulsz meg tórát olvasni? Aztán meg nem megy a házatokba amíg nem az ő ízlése szerint rendezitek be? stb....

Szóval szerintem csak akkor csináltasd meg, ha azonosulni tudsz a vallással és ezzel az ő életmódjukkal. Helyedben először mindenképp megismerném a szokásokat, mielőtt belevágok egy ekkora döntésbe.

Amúgy nekem fura, mert mi van ha a te szüleid meg hithű keresztények, akkor a jövendő feleséged is mondjuk hagyja megkeresztelni a gyereket, ha a te szüleid ahhoz ragaszkodnak? Én nem hagynám anyósékat ilyenbe beleszólni.

2015. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
58%
Én biztos nem vágatnék le a f***omból egy darabot semmilyen degenerált vallás miatt sem, de ez a te dógod.
2015. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!