Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mikortól tegezitek az...

Ti mikortól tegezitek az anyóst/apóst (jelöltet)? Vagy soha nem ajánlották fel?

Figyelt kérdés
A szüleim 2 hónap után megitták a pertut a barátommal, az ő szülei viszont 2 év után sem ajánlották fel nekem. Alapvetően nem zavar a magázódás, de ebben a szituációban igen, mert úgy érzem, nem számítok családtagnak. Persze tudom, hogy nem is vagyok az, de rajtam kívül, a nálam fiatalabbak is tegezhetik őket, csak én nem. Nekem meg nehezemre esik így beszélgetni velük, olyan idétlen szituáció, képtelen vagyok így velük bensőségesebb viszonyt kialakítani. Megszólítani meg végképp nem tudom őket, a hátamon áll a szőr, hogy a le nénizzek meg bácsizzak egy 55 éves embert 26 évesen.
2015. aug. 16. 18:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az első találkozáskor felajánlották. Az én szüleim viszont egyáltalán nem tegeződnek.

Nem hiszem, hogy ezen múlna, hogy ki családtag - ők egymás szüleit is magázzák.


Bár az is tény, hogy a párom könnyedén rövidre zárta a problémát és egyszerűen elkezdte tegezni a szüleim :D

2015. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
18%
Vannak olyan emberek, akik nem "bunkóságból" meg "rosszakaratból" nem ajánlják fel, hanem annyira hülyék, hogy meg sem fordul a fejükben (Már bocsánat, nem általánosan szólva, de előfordul.) Én is a mai napig magázom az anyósomat, mégis jó kapcsolatunk van.
2015. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is első pillanatban ajánlották fel. Míg én anyumat csak a már 35 éves vője tegezi a 30 éves nem és a 20 éves barátnőm se.
2015. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Rögtön az első találkozáskor mondták, hogy tegezzem őket (25 éves voltam ekkor), pedig apósom már 70 éves elmúlt.

Mondjuk engem nem zavart volna a magázódás sem.

2015. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem ezen múlik. Az idősebb korosztály számára a sokféle megszólítás létezése a megszokott. Engem (már idős vagyok, 70/F) egyáltalán nem zavar a magázódás, az egyik barátnőmet évekig magáztam, míg ő tegezett engem. A fiam élettársa az első találkozásunkkor rögtön letegezett (feleannyi idős,mint én), de én betudtam annak, hogy őt feszélyezné a magázódás. Annak idején anyósom-apósom a házasságkötésünkkor ajánlotta fel a kölcsönös tegeződést.
2015. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
27%

Fogalmam nincs mi ez a kérdés mostanab hogy "anyóst apost "magázni kell!! Ez egy tisztelet hisz nem a barátnőd hanem a párod szülei akik felneveltek neked.



áll a szőr, hogy a le nénizzek meg bácsizzak egy 55 éves embert 26 évesen.


Mivel nem egy korosztaly vagytok!!mikor ok volt ennyi idosek mint most Te...teged meg apad a pocseben hordott!! Ne legyel mar ennyire kora ven hogy 55eveseket tegez Csak azerr meet Te 26vagy!!


27eves Vagyok eszembe nincs anyos/apost tegezni!

2015. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Gratulálok utolsó a kifinomult stílusodhoz...


Többieknek köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 16. 19:26
 8/32 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem az ötvenesek még nem idősek. De lehet, hogy csak én nőttem fel olyan közegben, ahol mindenki tegez mindenkit.

A sógorom 60-as anyukája is az első percben mondta, hogy tegezzem, pedig akkor még 18 alig voltam.

Számomra a magázódás egyenlő a távolságtartással, viszont a tegeződés nem egyenlő a "bratyizással".

2015. aug. 16. 19:30
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
Halálukig magáztam anyósékat, ahogy a férjem is. Ez volt a szokás a családjukban.
2015. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
Én teljesen megértem a kérdezőt.Egyàltalàn nem divat màr a magàzódàs családon belül.Hidegràzàst kapok tőle,olyan bizalmatlansàgot ébreszt bennem.Bàr màr egyre kevesebb a magàzódàs.
2015. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!