Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mikortól tegezitek az...

Ti mikortól tegezitek az anyóst/apóst (jelöltet)? Vagy soha nem ajánlották fel?

Figyelt kérdés
A szüleim 2 hónap után megitták a pertut a barátommal, az ő szülei viszont 2 év után sem ajánlották fel nekem. Alapvetően nem zavar a magázódás, de ebben a szituációban igen, mert úgy érzem, nem számítok családtagnak. Persze tudom, hogy nem is vagyok az, de rajtam kívül, a nálam fiatalabbak is tegezhetik őket, csak én nem. Nekem meg nehezemre esik így beszélgetni velük, olyan idétlen szituáció, képtelen vagyok így velük bensőségesebb viszonyt kialakítani. Megszólítani meg végképp nem tudom őket, a hátamon áll a szőr, hogy a le nénizzek meg bácsizzak egy 55 éves embert 26 évesen.
2015. aug. 16. 18:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Az én szüleim egyből felajánlották páromnak, hogy tegezze őket. Viszont az ő szülei nem mondták nekem. Apóssal nem sokat találkozok,évente pár alkalommal, magázom. Anyuka viszont élvezte, felsőbbrendűnek érezte magát, éreztette, hogy betolakodó vagyok a családjába. Rendszeresen találkoztunk, én egy idő után el kezdtem tegezni. 50 es éveiben jár, és nálam a tisztelet nem kor kérdése. Sajnos a tettei és megnyilvánulásai miatt viszont nem tudom tisztelni.

25/N

2015. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
kb 2. alkalom óta hogy taliztunk..egyébként akik annyira jönnek az illemmel,2nő esetében az idősebb ajánlja fel először a tegeződést,férfi-nő esetében a nőnek illik felajánlani ha akarja, hiába a nő a fiatalabb.Magázva is és tegezve is lehet valaki tulok,de családon belül nekem a tegezés elfogadhatóbb..a mi családunk ilyen
2015. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ha a 12. kommentemre gondoltal, nyilvan nem egy 4-5 eves gyerek hibaja a megszolitas, hanem az öt nevelö szülöke, akik ezt engedik, söt erre tanitjak! Konretan ugy zajlott, hogy erre buzditottak a gyerek kerdö tekintetere, a gyerekek elött mondva, hogyan fejezzek ki magukat. Es ha meg ök is letegeztek alig hallo, idegen 90 evest az anyjuk engedelyevel (aki amugy tanitonö!) , miközben anyosom (aki csak velem magaztatja magat a rokonsagban!) sokatmondoan rammosolygott, nem fer ketseg ahhoz, hogy miert nem ajanljak fel anyosomek, ugye? Emiatt en nem is teszek fel ilyen kerdest, hiszen a sajat helyzetemre tudom a valaszt, es valaszokbol ugy tünik, többen is igy erzik, nem ok nelkül. Mondanam, hogyha Te igy erzed, ennek van alapja..., de sztem teljesen mas környezet...

Mert irtam, hogy mindez nem egy magyar környezetben, ahol sztem sokkal jobban elterjedtebb volt meg 12 eve is a magazodas ilyen csaladi szitukban, es mint irtam, a sok anyosomekhoz hasonlo koru testvert, unokatestvert mind tegezem is, miutan az elejen felajanlottak.


Viszont egy megjegyzes a korabbi magyar környezetemröl: a hozzam hasonlo koruak "nenik" es "bacsik" a gyerekeinknek, miert? Nekem olyan furcsa, hogy elvarjak (!), hogy magazza öket a baratnöjük gyereke, ma, 2015-ben!! Engem meg roppantul zavar, ha leneniznek (kertem is a tegezest), talan mert tenyleg annyira mas környezetben elek. De ha ott nenizik az anyuka baratnöinek gyerekeit, akkor miert kell fennakadni az anyos-apos tegezesen, hiszen ugyanaz a rokoni szituacio - ez viszont furcsa...??

2015. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ja es ilyen környezetben nyilvan nem teszem magam nevetsegesse a 40-en tul, hogy lenenizem-lebacsizom öket. :D Plane hogy a közben csaladba került hasonlo rokonsagi fokuak, kB 8 nalam fiatalabb is mind tegezi öket. Nagymamat meg nagypapat mondok, ugyis altalaban a gyerekeim elött van csak mondanivalom nekik, es hadd erezzek csak magukat öregnek, ha igy jobb nekik. Söt onnantol, hogy a sogornöm gyerekeinek is gyerekeik lesznek, le fogom öket dedizni.


utolso

2015. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Nem neked szólt, hanem a 16-os válaszolónak. :)


Egyébként orvos vagyok és rengetegen letegeznek, tinik, korombeliek, de sok idősebb férfi is (idősebb nőkre nem jellemző). Én nem csinálok belőle nagy ügyet, bár ha idősebb férfi tegez le, kicsit olyan érzésem van, mintha egy kislány lennék a szemében, de egyszerűen visszategezem és kész. Ha nekik így könnyebb kifejezni magukat vagy megnyílni előttem, miért ne? Így is sokan feszengenek, nem fogom még a tizenévest azzal is frusztrálni, hogy magázódva beszéljünk.

Nekem a csendőrpertu sehol, semmilyen formában "nem jön be".

2015. aug. 17. 19:56
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz mit csinálni,magázd csak ne nénizve bácsizva. Én pont most szombaton leszek majd bemutatva a párom szüleinek és az a szituáció, hogy a párom jó 7 évvel fiatalabb nálam, és az anyukája csak 11 évvel idősebb nálam. Elég konzervatívak, pedig a ny-i országrészen lakunk, és városiak (bár most kiköltöztek falura). Sajnos nem hiszem, hogy mondani fogja, hogy tegezzem. Vicces lesz. A legjobb napi szintű barátnőim közül az egyik is 10 évvel fiatalabb nálam. A kicsit tágabb barátnőim közt még van ilyen illetve olyan aki meg nálam 10-el több. Alapba ugye munkahelyen, társaságban tegezés van ennyi korkülönbséggel. A mostani munkahelyemen mondjuk kicsit más, kórházban dolgozom én is, gazdasági részen és van egy igazgató 3 évvel idősebb nő, de pl. egy értekezleten nem lehet tegezni. Szóval félek anyóstól, bár ennyi idősen van rutinja már az embernek. Éltem már egy fedél alatt anyóssal, de ő egy tünemény volt. Anyukám is laza ilyenben, barátnőim is tegezik anyuékat, pedig ők falun éltek mindig is.
2015. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor mondták már, de így 10 év után sem tudom tegezni őket.Soha nem is fogom.
2015. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Valóban, az én barátnőim is tegezik a szüleimet, viszont nekem egyik baràtnőm szülei sem ajánlották fel, hogy tegezzem őket. :)

De ott valahogy nem zavar annyira, mert mégsem a családom.

2015. aug. 18. 11:14
 29/32 anonim ***** válasza:
Szó szerint véve a párod családja esküvőig még nem a családod...
2015. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nem emlekszem, hogy olvastam volna olyan valaszt, hogy esküvö utan ajanlottak fel a tegezest, olyan Volt viszont, hogy sohasem, es en is igy elek 12 eve hazassagban.

Talaltam egy viccet, amit igazan megszivlelhetnek az anyosok, nem is sejtik, hogy adodhat helyzetük, amikor mennyivel elönyösebb lehet a tegezes... D



A főnök aggódik a beosztottja miatt, mert 12:00-kor mindig elmegy

valahová, 14:00-kor megérkezik, és újra leül dolgozni. Felbérel egy

detektívet, hogy kiderítse, mit csinál közben. A nyomozó másnap

jelenti:


- János ismét elhagyta az irodát, beszállt a kocsijába, a házához

hajtott és bent lepihent. Utána megebédelt a hűtőjében talált ételből,

és lefeküdt a feleségével, ezután elszívott egyet a legjobb szivarjai

közül, és visszajött dolgozni.


- Én már azt hittem valami baj van. Ez nagyon egészséges!


- Nos, megengedi, hogy tegezzem?


- Természetesen.


Akkor elmondanám még egyszer:


János elhagyta az irodát, beszállt a kocsidba,a házadhoz hajtott és

bent lepihent. Utána megebédelt a hűtődben talált ételből és lefeküdt

a feleségeddel, ezután elszívott egyet a legjobb szivarjaid közül, és

visszajött dolgozni.

2015. aug. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!