Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mikortól tegezitek az...

Ti mikortól tegezitek az anyóst/apóst (jelöltet)? Vagy soha nem ajánlották fel?

Figyelt kérdés
A szüleim 2 hónap után megitták a pertut a barátommal, az ő szülei viszont 2 év után sem ajánlották fel nekem. Alapvetően nem zavar a magázódás, de ebben a szituációban igen, mert úgy érzem, nem számítok családtagnak. Persze tudom, hogy nem is vagyok az, de rajtam kívül, a nálam fiatalabbak is tegezhetik őket, csak én nem. Nekem meg nehezemre esik így beszélgetni velük, olyan idétlen szituáció, képtelen vagyok így velük bensőségesebb viszonyt kialakítani. Megszólítani meg végképp nem tudom őket, a hátamon áll a szőr, hogy a le nénizzek meg bácsizzak egy 55 éves embert 26 évesen.
2015. aug. 16. 18:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem a magázással van a gond, hanem azzal hogy mindenki tegezheti őket, csak egyedül te nem, tehát ezzel éreztetni akarnak valamit.

Én is magázom anyósékat lassan 8 év után, már volt házasság meg született unoka, míg a sógornőmnek időközben 3-4 pasija volt és mindegyiknek első találkozáskor felajánlották a tegezést.

Szóval a kettős mérce itt a zavaró, nem a magázás v tegezés ténye.

2015. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

En külfölfön elek, ahol a tegezödes sokkal elterjedtebb, mint magyarban. Gyakorlatilag (majdnem) mindenki tegez mindenkit csaladi viszonylatban, kortol függetlenül a szomszedokat is. (Es erdekessegkeppen pl. a nalam joval fiatalabb ovonöt meg magazzak az en korombeliek is, ill. boltokban is azt vettem eszre, nem annyira elterjedt a magyarban "fiatalos" tegezödes.) A 90 eves dedit, söt a baratnöjet is magatol ertetödö termeszetesseggel tegeztek le a sogornöm gyerekei, pedig utobbival csak alkalomszerüen, talan egyetlen egyszer talalkoztak!

Igy nekem is a rokonsagban mindenki kb az elsö-masodik talalkozasunkkor jelezte (29 evesen), h tegezödjünk... kiveve eppen pont anyosom es aposom (!), ök az azota se. Pedig meg a naluk idösebbek is mind kertek! Akit ennek ellenere eleinte magaztam, kikerte maganak, ragaszkodott a tegezeshez. Nyilvan a 90 eves dedi nem kerte, es meg ha a "taknyos" gyerekek tegezik is, en akkor sem tudnam letegezni, a baratnöjet meg plane nem! (Öt a ferjem sem, ellentetben a testverevel es gyerekeivel.) Az egyetlen, akivel anyosomeknak a csaladjukban hozzam hasonlo rokoni kapcsolatuk volt, azaz a sogornöm volt ferje is tegezte öket, pedig biztos, h neki sem ajanlottak fel - nekem meg igy se mondtak. Bar attol nem tartok, h felajanljak, de igy 12 ev utan sokkal nehezebb is lenne hozzaszokni, raallni nyelvemnek a tegezesre...

Bizalmas viszonyom nyilvan nincs is anyosomekkal, ez nem ennek a kerdese (kellene, h legyen), viszont sztem is könnyebb bizalmasabb viszonyt felepiteni azzal, akivel tegezödünk. Ezt az idösebbek nagyon is jol tudjak, es sztem akik nem kerik, azoknak fontos ez a fel lepesnyi "tavolsagtartas". Mintegy vedelmet jelent, mert nyilvan vannak, akik "lemennek kutyaba" es visszaelve ezzel, nem adjak meg a tiszteletet. Több idösebb munkatarsam volt, akiket keresükre tegeztem, megis kialakult barati viszonyunk, mint akit nem tegeztem, tehat a tegezes megkönnyiti a közvetlenebb kapcsolatot. Egyikük büszke is volt ra, h a tiszteletet megis erzi tölem.

En anyosomekbol kiindulva ugy erzem, h ez nemcsak vedelem lehet, hanem akadnak, akik a felajanlast vagy annak elmaradasat "fegyverkent" hasznaljak, hogy ezzel is a velt fölerendeltsegüket megtartsak. Nekik ez a menyhez viszonyulasuk resze, es ha tegezödnenk, sem lenne közvetlen a viszony. De nyilvan nem mindenki ilyen, vannak a korhoz kevesbe alkalmazkodo, rugalmatlanabb emberek, akik egyszerüen csak igy erzik helyenvalonak. (Anyu is igy erezte nyugdija elött a munkahelyen a fiatalok keres nelküli tegezödeset.)

Sztem amugy nem baj, ha anyosekkal nincs bizalmi viszony, eleg (lenne), ha normalisan viselked(ne)nek!!

Egy athidalo megoldas: Hallottam mar ugy is, hogy az illetö tegezte az idösebbet, de nem neninek vagy bacsinak szolitotta, hanem pl. "idehozod, Maria?".

2015. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%

Én márpedig nénizem-bácsizom őket. Tizenéves korom óta. Nem zavar...vicces is kicsit mert a szülők testvéreit (anyósomnak van 3, apósomnak 1) és azok férjeit feleségeit tegezem.

17-18 éves voltam, amikor megismertem őket, nyilván akkor nem zavart, hogy magáznom kell őket. Mindig kedvesek, elfogadóak, aranyosak voltak velem. Apósom a második apukám, anyósom meg a második anyukám, nagyon szeretem őket, igazán hálás vagyok értük.

HA felajánlanák a tegeződést valószínűleg nehéz lenne átállnom...jól esne, de ha nem ajánlják fel, hát ettől nem fogom őket kevésbé szeretni.


Most volt az esküvőnk néhány hete. Esküvő utáni első nap mentem anyósomékhoz és szokás szerint koppantottam egyet az ajtón. Apósom megölelt és azt mondta, most már többé nem kell kopogjak, hisz itthon vagyok.

Ez nekem többet ér bárminél...


Igaz, hogy a tegezés talán személyesebb, de magázva sem szeretnek engem kevésbé, mint a saját gyerekeiket. Ebben biztos vagyok.


Szerintem ha minden rendben a kapcsolatotokkal, akkor ezen ne gondolkozz, 25 évesen is magázódhatsz tiszteletből. írod, hogy nem szívesen bácsizol-nénizel, szerintem az kedves és nem megalázó, ha a párod szüleiről van szó.


25-N

2015. aug. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nekem első pár alkalom után mondta párom édesanyja hogy tegezzem őt és a férjét(párom velük lakik).Édesapja viszont a mai napig nem ajánlotta még fel,ami így 6 év után picit furcsa.Pláne,hogy tegezem párom édesapjának az élettársát,testvérét valamint az ő feleségét.Igaz vele jóval kevesebb időt töltök,mint az édesanyjáékkal,azonban mégis rettenetesen furcsa mikor családi összejövetel van apja részéről és mindenkinek sziát köszönök neki meg jónapotot...Jóban vagyunk de valahogy emiatt,meg amúgy is távolságtartónak érzem.21/L
2015. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
62%

6-oska, elhiszed, hogy magázódva is tudok kegyetlen bnkó lenni?!


Meg tegeződve is tiszteletteljes, nem a megszólításon, hanem a megszólítotton múlik az egész.


Első apósjelöltem rögtön, anyósjelöltem 2,5 év után sem.

2015. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
14%
Nagy nagy bunkóságra vall,valakit csak ugy letegezni.Majd ha megengedi!Az én anyósom megengedte,de soha nem tegeztem le.magázodva is ellehet valakit küldeni a melegebb éghajlatra.De ma nagy divat,a kölykök tegezik a z óvónőt a tanárt mindenkit.Azért ácsi.. Neked se fog kipálani a szád ha magázod őket.
2015. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Egy 4-5 èves még azt sem tudja, mi az a magázödás, kb. 2-3. osztályos koruktól tudnak tudatosan magázódva beszélni...

Nem, nem fog kipálni a szám, mint mondtam, nem a magázódással van a bajom, hanem azzal, hogy rajtam kívül mindenki tegezheti őket. Nekem ez rosszul esik, mert tényleg olyan, mintha szándékosan tartani akarnák a távolságot.

2015. aug. 17. 09:20
 18/32 anonim ***** válasza:

Magázom mindkettőjüket, ahogy a férjem is magázza az apját (nevelőapa 3 éves korától), és magázza a nagyszüleit is. Anyósom és apósom is magázza a szüleit. Egyszer anyósom -azt hiszem házasságkötésünk után- felajánlotta, hogy tegezzem, de nem állt a számra sehogysem, most már kicsit bánom, de én nem ajánlhatom fel, hogy akkor tegeződjünk.

Az én családom tegeződik, úgy értem mi is a szüleinket - igaz már meghaltak- és a nagyszüleinket is tegezzük, férjem a nagymamámat magázza.


Kénytelen vagy megszokni, amíg nem ajánlják fel.

2015. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a furcsa, ha tegezni kellene őket. Elvégre nem rokonaim, csak a párom szülei. Mondjuk nálunk a nagyszüleimet, a szüleim testvéreit és azok gyerekeit (az unokatesóim gyerekei is idősebbek nálam) is magázom, mivel egyrészt idősebbek, másrészt nem vagyunk közvetlen viszonyban.
2015. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Apósom kb. a 3. találkozás után felajánlotta, az anyós azóta sem. 12 éve vagyunk együtt a férjemmel. A férjem is az elejétől kezdve tegezi (felajánlás után) a szüleimet. Csak az én anyósom ilyen érdekes, ráadásul a húgom tegezi mert dolgoztak régen együtt és ugye munkahelyen nem magázódtak az emberek. :)
2015. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!