Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lenne a helyes megoldás?

Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Ebben az évben volt az esküvőnk, ahol az egyik szülőpáros nem gratulált nekünk, semmi ajándékot nem kaptunk. Az egész esküvőt mi álltuk párommal. Volt olyan vendégünk, akitől apróságot kaptunk, de mi annak is nagyon örültünk, sőt még gyerekek rajzoltak is nekünk, azt is elraktuk emlékbe.

Ez a szülő páros sose fogadott el, nem szerették volna, hogy összeházasodjunk, ameddig tudták még az anyakönyvi kivonatát is visszatartották, akkor adták oda mikor mondtuk, hogy akkor bemegyünk a Kormányhivatalba és 2000Ft ellenében kikérjük, mert e nélkül nem tudunk összeházasodni. Ekkor inkább odaadták.

Kedves párom erre úgy reagált, hogy havonta egyszer járunk hozzájuk csak pár órára, visszük magunkkal a közös gyerekünket.

Most meg duzzognak, szitkozódnak, hogy ritkán járunk hozzájuk.

Ezek után részünkről jogosnak érezzük, amit csinálunk. Eszem szerint én már rég megszakítottam volna velük a kapcsolatot, de mégiscsak férjem szülei, ezért havi pár órát kibírok.


2015. aug. 18. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet. Nálunk ez így ment. Anyum részéről amikor láttam a nagyszülőket: karácsony, húsvét, halottak napja (temető miatt) esetleg 1 másik alkalom egész évben. Pár órára persze.

Nyilván a semmi nem jó kategóriában vannak. Neki is hiányozhatnak a szülei természetes. Nem azt mondom, hogy így csináljátok, de nálunk így bevált - megjegyzem már két éve nem láttam és beszéltem velük, volt egy durva összeveszés, gondolom, hogy milyen rossz lehet anyumnak is.


Szerintem meg kéne beszélni az egészet mielőtt nem késő. Ők mit éreznének jónak, miért viselkedtek úgy, ahogy.


19/L

2015. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem túl toleránsok vagytok.

Ne változtass semmin.

2015. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már 7 éve megy a folyamatos cirkusz. Megmondták kerek perec nem nekem szánták a gyereküket, mert nekem nincs vagyonom + az anyuka 100kg-val több nálam és a viselkedései miatt (mindenhol lejárat, keresztbe tesz már 7 éve, folyamat szét akar szedni minket) eszem ágába sincs megápolni. Még nem robbant le teljesen a lábáról, de nem sok hiányzik. Párom teljesen megért, hogy miért nem fogom megápolni. Évekig ápolták a mamáját, kicsinálta őket idegileg. Szerinte a legjobb egy otthon és sűrűn látogatni.

Nagyon sokszor kértünk meg ismerősöket, hogy vigyázzanak a gyerekünkre és elmentünk személyesen megbeszélni a dolgokat, hogy vége nyugi legyen már. Pár hónapig megy, de az anyja ott folytatja, ahol abbahagyja...

2015. aug. 18. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük, hogy egy életen át akarnak kekeckedni veletek, vagy felfogják már végre, hogy ti egy család vagytok?
2015. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
kellett neked penzes pasihoz hozzamenned. kellett a loveja akkor kelljen a csaladja is
2015. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénze kellett, szeretem a Férjem. Mindenki magából indul ki.
2015. okt. 6. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!