Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok átugrani...

Miért nem tudok átugrani problémákon, és miért érzem úgy hogy amit elkezdek nem mindig a helyes út? Néha mintha hagynom kellene inkább az egészet és saját életemre koncentrálni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Családommal lakom, két éve dolgozom. Hazaadok rendszeresen, tehát beszállok a rezsibe. Néha jóval többet költök mint kellene mert sajnálom őket ha épp nincs itthon kaja, vagy nincs valami befizetve. Egy szóval mindent megteszek a családomért szerintem ami tőlem telik. hallok sokakat, akik minimálisat adnak haza vagy éppen otthagyják a szülőket és majd ők megoldják. Nekem is van mikor ez jut eszembe hogy hagyni kéne, nem ennyit költeni. De valahogy mégis sajnálom őket és kisebb problémáktól eltekintve nem rossz itthon. De mégis zavar mikor költök költök próbálom részben a saját , részben a családom életét komfortosabbá és könnyebbé tenni de mindig annyi mindenre lehetne költeni hogy néha belefáradok. Egyszer persze enyém (IS) lesz a ház, de mintha sose érnék a végére. Rezsi, plusz most autóra költeni, utána pl ezt-azt csináltatni. Majd jön millió másik dolog ami a fizetésem 20 szorosát is felemésztené. Nem mellesleg van bőven banki tartozás és sokszor ezért is fáradok bele, mintha nem is a saját családomnak lapátolnék így előre.
2015. jan. 3. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:

Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettetek? Mi alapján mérlegeltetek?

Nagyon rossz érzés ez mikor ugy érzi az ember hogy soha nem térül meg az energia pláne a beleölt pénz.

Nekem erre ráment egy 3 éves kapcsolatom, utólag jogosan nem értette meg a lány a dolgot és külön akart lenni. De én jobban hajtottam az itthoni "fejlődést"

Fiatal vagyok, 22 éves.

2015. jan. 3. 16:12
 2/5 zoli1989.. válasza:
Szia! Először is a szüleid miért ne, tudják kifizetni a saját jövedelmükből a rezsit? Talán túl sok, vagy munkanélküliek? Én nem voltam soha hasonló helyzetben, de szerintem ezt valahogy meg kéne oldani, mert ez nem mehet tovább h égész életedbe ezt csinálod. Erre valami megoldást kéne találni...
2015. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Költőnő? ***** válasza:

Ugyanez volt, ÉN adósodtam el és most 30 felett kezdhetek előről mindent.

Ha rám hallgatsz, minél hamarabb véget vesz ennek, különben sosem.kezded el a saját életed.

Magától ennek nem lesz vége soha.

Én hoztam egy nagyon nehéz döntést amit betartani még nehezebb, de most már muszáj elkezdenem magamért élnem.

2015. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Anyagilag semmi gondjuk nem lenne ha anno a sokból raktak volna el, plusz most nem lenne ennyi felhalmozott adósság. És egyszeruűen nem látom a végét, úgy vagyok lassan vele hogy inkább feladom mert én megyek rá anyagilag. Ott tartok hogy magamnak inkább nem veszek meg valamit, holott megtehetném és dolgozok is rendesen érte.

Rá kell jönnöm hogy nem minden a család, örökké nem lehet segíteni, és mindig mindenben támaszt próbálni nyújtani. Valahol őket és a családi házat is sajnálom mert ők nem fognak rá költeni...

Köszönöm hogy írtatok!

2015. jan. 3. 18:36
 5/5 Költőnő? ***** válasza:

Kérdező, mintha az én régebbi gondolataim olvastam volna viszont. De tényleg, EGY ÉS UGYANAZ. Ne juss el addig mint én jutottam. Ha gondolod írj privit.

Szeretnék segíteni, mert tudom, h ezek szavak, de lépni ténylegesen nehezebb.

Ha nem beszélnénk; sok erőt hozzá. Nagy fába vágtad a fejszéd.

2015. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!