Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleség gyerekének örökbe...

Feleség gyerekének örökbe fogadása: mi a helyes megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

A kérdés többé-kevésbé elméleti. Egy barátomat születésétől a nevelőapja neveli, a vér szerinti apját nem is ismeri. De nem fogadta örökbe, ezért nem számítanak rokonnak.

Szerinte ezzel nagyon kitolt vele.


Szerintem viszont elég kockázatos felvállalni egy örökbefogadást. Ha mégsem jönne össze a házasság, akkor pl kötelessége gyt-t fizetni, később örököl tőle a gyerek aki nem az övé, "csak" az anyja a felesége volt x évig.


Ti mit gondoltok?


2015. júl. 10. 19:40
1 2 3
 1/26 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Kitolt vele? felnevelte nem?
2015. júl. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Nos, a házastársi örökbefogadás az nem úgy van ám, hogy anyuka meg a férje akarja, aztán meg is van. A verszerinti apának is bele kell egyeznie. Amúgy miből gondolja, hogy "kitolt vele"? Mi haszna lett volna az örökbefogadásbol?
2015. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Ez így van, ahogy írod. Ha netán tönkre menne a kapcsolat, a férj minden olyan joggal és kötelezettséggel rendelkezik, mintha vér szerinti fia lenne a gyermek.


EGy ilyen lépést nagyon át kell gondolni.

2015. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%

"A verszerinti apának is bele kell egyeznie."


Így van. Csak ebben az esetben nincs apa. Ismeretlen a személye.

2015. júl. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Bocsáss meg utolsó, de a kérdésből annyi derül ki, hogy a gyerek nem ismeri az apját, abból pedig nem következik egyenesen, hogy az apa ismeretlen. SŐT.
2015. júl. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg lehet érteni azt, aki nem fogadja örökbe a nevelt gyerekét. Ez nem egy házasság. A házasságot fel lehet bontani, de az örökbe fogadást nem. Nem vállalnék ekkora kockázatot, ha kapcsolatban vagyok az anyjával.
2015. júl. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az a férfi, aki nem kíváncsi a gyerekére, simán hozzájárul. Elég sok ilyen van sajnos.
2015. júl. 10. 20:05
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Azért engem érdekelne,hogy mégis hogyan tolt ki vele?

Hiszen felnevelte.

Ha a nevelőapja azt akarja, hogy a nevelt fia örököljön utána, akkor ír egy végrendeletet amiben a nevelt fiát nevezi meg örökösnek.

Mi a gond???

2015. júl. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Amikor kórházban volt, akkor pl nem engedték be hozzá.

A halála esetén nem fog örökölni. Van 2 vér szerinti gyereke.

2015. júl. 10. 20:11
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Volt olyan haverom, akit nem sokkal a 18. szülinapja előtt fogadott örökbe a nevelőapja, aki egész kicsi korától nevelte.

Nyilván ez az ő döntése, azt gondolom, tizenx év alatt egyrészt kiderül, mennyire tartós a kapcsolat az anyával, másrészt kialakul egy olyan érzelmi kötődés, amit a gyerek érdekében érdemes legalizálni. Valahol értem a srácot, ő is a családban van, de ennek a hivatalos előnyeit pl. örökség kapcsán nem élvezheti, ha vannak féltesók, ő mindig másodrendű marad mellettük.

Megértem, hogy a nevelőapa részéről ez anyagi szempontból nagyon megfontolandó, ugyanakkor érdemes abba is belegondolni, hogy a gyerek, aki őt ismeri apjaként és annak tekinti, vajon hogyan éli meg érzelmileg azt, ha ő nem ismeri el gyerekeként. Volt régebben egy műsor, a Pa-Dö-Dö egyik énekese szerepelt benne, akinek évekig egyik ismert színészünk volt a nevelőapja. Megrázó volt látni, hogy egy felnőtt nő azért zokogott, mert a volt nevelőapa (akit ő papának hívott), nem akart róla tudni, mintha sose lett volna semmi kapcsolatuk. Érthető volt a férfi reakciója is, mégis elgondolkodtató, milyen sérüléseket lehet akaratlanul okozni a válások és az új kapcsolatok során.

2015. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!