Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az, hogy egy nagymama...

Mi az, hogy egy nagymama megszabja, hogy a láthatásnál ne legyen jelen a gyerek anyja? Lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk jóban, ö gyülöl engem. Szerettem volna peren kívül békülni vele de hajthatatlan. Nem akar úgy találkozni az unokájával ha én is ott vagyok, csak akkor ha a férjem viszi el. Én ebbe viszont nem megyek bele! Ragaszkodom a saját gyerekemhez, pluszban ahhoz, hogy ne vegyen ennyire semmibe, engem nem lehet csak úgy kikerülni mintha nem is léteznék. A pici ráadásul nagyon anyás, idegeneknél sír, apját alig látja mert sokat dolgozik. Ha én nem lennék, most sem lenne unokája. Csak azért mert gyülöl, inkább perben akarja elintézni, hogy a láthatásnál ne legyek jelen.

Lehetséges ez? Nem fogom hagyni az tuti. Mit gondoltok?


2011. ápr. 18. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Szinte kizárt. Ez egy hosszú folyamat, de még mindig nagyobb esélyed van. Bocsánat.. jóval nagyobb esélyed van. Általában a bíróság az édesanyához ítéli a gyerekeket.
2011. ápr. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Mi baja lesz a babádnak,ha nélküled van a mamánál? Főként,ha az apuka is ott van? Ha nagyon anyás a babád,akkor szoktasd le erről,mert később sok bajod lesz vele emiatt!

Bíróságra pedig felesleges menni a mamának,mert nem lesz értelme.

Azt hiszem,hogy nemcsak az anyósod gyűlöl téged,hanem te is őt. Ezen kellene józan ésszel változtatni,nem pedig a gyűlöletet fokozni.

2011. ápr. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idős a gyerek?

Kizárt dolognak tartom, hogy a biróság ilyesmit megitélne. A nagymama ha látni akarja az unokáját, akkor törödjön bele, hogy vele együtt téged is el kell viselnie. Próbálja meg a férjed elmagyarázni neki, mert az állandó veszekedés az anyósoddal a ti házasságotok végét is jelentheti.

2011. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ö csak láthatást akar, nem elvenni. Ebben semmi baj nincs. Igaz, hogy én sem bírom öt, de megpróbáltam háttérbe szorítani az önérzetemet és békülni. Ö inkább az örök haragra voksol és hogy ne kelljen engem soha látnia. Én viszont nem vagyok hajlandó eltürni, hogy így átnézzen rajtam, mintha nem is az én gyerekem lenne. Valamit valamiért. Ha szeretné látni, fogadja el, hogy kénytelen lesz elviselnie.

Már most kritikus szinten van a házasságunk emiatt, mert én nagyon félek, hogy a bíróság vagy gyámügy (nem tudom melyik intézi) nem hagyja, hogy én mindig a picivel menjek. Fél éves a baba.

De akkor ezek szerint ilyet nem tehet? Na akkor ez örömhír számomra :))

2011. ápr. 18. 07:42
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy fél éves gyereknek az anyja mellett a helye, ha valaki ebbe józan ésszel belegondol, tudhatná. A mamának kellene összeszednie magát, nem a sértődöttet játszani. Nyugodtan ragaszkodj az elképzelésedhez, a bíróság is csak úgy dönthet, hogy elsődlegesen a gyerek érdekeit tartja szem előtt, nem pedig a mamáét. Mondhatod azt, hogy még szopik, a férjed a cicit nemigen tudja magával vinni, de ha nem is szopik, az etetés az anya dolga (van olyan, hogy a baba nem is fogadja el mástól az ételt, csak az anyukájától). A sírás pedig nem azért van idegeneknél, mert anya elkényezteti, hanem SZEPARÁCIÓS SZORONGÁS, aki kapásból az elkényezetést írja, nézzen már utána, mielőtt ilyen nagyokos lesz.
2011. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Nekem is hasonló gondjaim lesznek.

Még nincs gyerek, de anyósom látni sem akar. Nem köszön, ha beszélek hozzá, kimegy a szobából, vagy úgy csinál, mintha nem hallana.

De ismerősöknek állandóan azzal jön, ha lesz unokája ide, meg oda viszi, és akkor viszi el sétálni, amikor neki kedve tartja. De abból nem eszik!

Ha engem nem tud elfogadni, akkor a gyerekem se kelljen neki!

2011. ápr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
azt tudtad,h ha a meg is ítélik neki a láthatást,akkor nem neked vagy a férjednek kell vinnie a picit,hanem nekik kell menni érte,és időre visszahozni. De 3 éves kor alatt el sem vihetik
2011. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10%

Én sem akarom látni a menyemet. A fiam elhozza az unokámat, amikor a gyerek nála van. Mit keresne ott olyankor az anyja? Engem ellenőrizne?

Egy nagyapa.

2011. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!