Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó lennék, ha nemet mondané...

Bunkó lennék, ha nemet mondanék anyósomnak?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be az egyetemet, most munkát keresek, amíg nem találok, a szüleim támogatnak. Most, hogy otthon vagyok, anyósom rendszeresen megkér, hogy intézzek el neki ezt-azt, mivel ő elég sokat dolgozik. Eleinte szívesen meg is csináltam, de most már ott tartunk, hogy hetente több alkalommal megkér erre-arra, amire nekem napi több órám is elmegy az utazással együtt. Emiatt általában otthon kapkodok, nincs normálisan semmire, ha épp van pár órám, akkor kitakarítok, kapkodva megfőzök, többnyire mindent én csinálok otthon, mivel a párom dolgozik. Egyszerűen most már a saját dolgaim kerülnek háttérbe anyós ügyei miatt.

A párom persze nem szól neki, csak célozgat, dehát anyósomat nem igazán izgatja, amíg neki ebből csak haszna van. Nekünk nem segít sokat, általában havonta egy-két hétvégén átmegyünk, de ennyi. Kérdésem, hogy volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne legyen sértődés? Mert nekem most végülis "semmi dolgom" csak otthon vagyok.


2015. szept. 9. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Dehogyis. Én múltkor olvastam el ezt: [link]

Szuperjó, nagyonis ügyes lépés ha kijelölöd a határaidat mielőtt még ennél durvábban is a fejedre nőne. Sajnos sértődés úgyis lesz, hiszen go9ndold el, ha eddig mindig igent mondtál, és már megszokta, most nyilván az egy őj szitu lesz, megáll az ereiben az ütő. Sőt lehet h később is ottmarad szálkaként h az én menyem ugyan a kisujját se mozdítja csak ül a seggén munkanélküliként, stb,. de az a helyzet h.

1. baramira fog irigykedni h te mersz nemet mondani olyasmire amit ő soha el nem tudott volna képzel ni hasonló helyzetben


2. későbbi meghitt párkapcsolatodért is teszed, hiszen nehogymár ilyenek árnyékolják be, egyszer még lesz unokája is, és ha most besunyulsz, figyeld meg mindennap véletlenül arra jár, beállít, majd ő megfőz és megmondja a tutit, na persze... nem szabad hagyni.

MONDJ NEMET, IGEEEEN :) :) :)

2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem érek rá. Ennyi. Nem kell indokolni.
2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
ez akkor fog megoldódni igazán, ha lesz munkád . de te is leállíthatod,egy egyszerű nemmel.. ahogy írtad sokat kell utaznod a dolgai miatt. ez hol fair? még 1-2x oké hogy segítesz mert úgyis ráérsz,de tartósan nekem is ki lenne már vele,hogy engem ugráltat.mondj nemet és kész. kitalálhatsz valami kamu indokot és ennyi
2015. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Mondd azt,hogy nem érsz rá mert más dolgod akadt.Jah és vigyázz nehogy megszokja,hogy megcsinálsz neki mindent mert akkor ez csak a kezdett.
2015. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
90%
állást keresel, interjúkra jársz. pont nem érsz rá. ennyi
2015. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Igazából ezt csak a párod tudná megbeszélni anyóssal. Tök jó indulatú anyós is gondolhatja azt, hogy ha már egyszer fia sokat dolgozik és Téged eltart (mert gondolom ezt hiszi még ha nem is így van), akkor helyette tőled kéri azt a szívességet, amit egyébként fiától várna el.


Ha párod nem tart el, akkor mondd neki, hogy tudatosítsa anyjával, hogy Téged nem ő tart el, ezután normális anyós felfogja, hogy nem illik sokat ugráltatnia, ha meg ezután is túl sok szívességet kérne, akkor nyugodtan mondd neki, hogy most nem terveztem hogy kimegyek a városba, csak ezért nem akarsz kimenni, nem tudná-e intézni ő. Mondjuk azért ha közelben lakik és csak egy közeletekben fél óra alatt elintézhető dologra kér, arra ne mondj nemet.

2015. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Előre sajnállak, ha dolgozni fogsz, ennyi mindenre se lesz időd
2015. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HUN_Sector ***** válasza:
48%

Meg kell tanulnod nemet mondani, különben a munka világában nagy bajban leszel.

Úgy is el tudod illedelmesen utasítani a kérését, hogy ne legyen ebből sértődés.

Pl.:

"Ne haragudjon anyuka, de ezt most (pl mosást) be kell fejeznem."

"Sajnálom, de most nem tudok elmenni, rengeteg a tennivalóm"

"A holnapi nap tudnám elintézni, most van pár elég sürgős feladatom"

... stb.

2015. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kifogást keresned, NEM, és kész. Ha kifogást keresel, azzal nem vagy előrébb, mert ellenérvekkel jöhet, és a végén megint csak ugrasz a füttyentésére, de egy sima nemmel nem lehet mit kezdeni.

Másik: ez kcisit drasztikusabb, de tuti működik: menj, és tedd, amit Úrnőd, és Parancsolód kíván tőled, de este otthon a férjedet várja a kosz, és az üres lábas. És ha kérdőre von, védekezz azzal, hogy megint a mamának voltál a kifutófiúja, ezért otthon nem maradt idő semmire. Ő fogja leállítani a mamát, hidd el.

2015. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez az utóbbi egy tipikus emberi játszma-helyzet (Eric Berne, biztos van aki hallott róla), ennek csak veszekedés, és vádaskodás a vége. Illetve a még be kell fejeznem a mosást/ma pont nem érek rá se a legideálisabb, mert arra simán azt mondja, h ó ő tud várni, akár holnapután is jó lesz..
2015. szept. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!