Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó lennék, ha nemet mondané...

Bunkó lennék, ha nemet mondanék anyósomnak?

Figyelt kérdés

Nemrég fejeztem be az egyetemet, most munkát keresek, amíg nem találok, a szüleim támogatnak. Most, hogy otthon vagyok, anyósom rendszeresen megkér, hogy intézzek el neki ezt-azt, mivel ő elég sokat dolgozik. Eleinte szívesen meg is csináltam, de most már ott tartunk, hogy hetente több alkalommal megkér erre-arra, amire nekem napi több órám is elmegy az utazással együtt. Emiatt általában otthon kapkodok, nincs normálisan semmire, ha épp van pár órám, akkor kitakarítok, kapkodva megfőzök, többnyire mindent én csinálok otthon, mivel a párom dolgozik. Egyszerűen most már a saját dolgaim kerülnek háttérbe anyós ügyei miatt.

A párom persze nem szól neki, csak célozgat, dehát anyósomat nem igazán izgatja, amíg neki ebből csak haszna van. Nekünk nem segít sokat, általában havonta egy-két hétvégén átmegyünk, de ennyi. Kérdésem, hogy volt már valaki hasonló helyzetben? Hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne legyen sértődés? Mert nekem most végülis "semmi dolgom" csak otthon vagyok.


2015. szept. 9. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
90%
Nemet mondhatsz úgy is, hogy kevésbé legyen "éles" a visszautasítás, pl.: oké, persze, rendben, nem probléma, de csak délután, vagy ha majd végeztem ezzel vagy azzal. Vagyis nem azt mondod, hogy nem csinálod meg, csak épp érezteted, hogy más elfoglaltságod is van, és nem vagy 0-24-ben készenlétbe. Én legalábbis így kezdeném, aztán ha ez nem jön be, akkor mondanék neki nemet.
2015. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!