Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak hogyan mondjam meg,...

Anyósnak hogyan mondjam meg, hogy nem akarom nála hagyni a kicsit?

Figyelt kérdés
3 hetes a pici lányom. Én annak a híve vagyok, hogy betartom, amit az orvos/védőnő/szakirodalom tanácsol, ami a hozzátáplálást illeti. Főleg mert anyukám glutén allergiás, én pedig a tejet bírom nehezen, tehát a kicsiben lehet hajlam allergiára. Anyósom az egyetlen, aki vigyázni tudna majd a kicsire ha kell, messzire jöttem férjhez, 200km-re vannak a rokonok,barátok. Alapvetően anyóssal nincs baj, jól kijövünk, de falra mászom mikor nevelési tanácsokat ad. Néhány példa: ő a gyerekeinek 3 hósan már adott pörköltet nokedlivel, semmi bajuk nem lett, a gyereket szerinte minél hamarabb jól tömni kell, nőjön csak, ne akarjak én egy évig szoptatni,minek? Attól nem lakik jól, az csak"víz". Sok tejem van, igény szerint szopizunk, így nem teáztatom. Pár napja voltunk nála, kifakadt, hogy miért nem kap az a baba teát és elindult neki teát főzni (felnőtt teát csapi vízből 2 hetes gyereknek!). Szóval a kérdésem: Hogy magyarázzam ki hogy nem hagyom nála a picit felügyelet nélkül még egy jó darabig, mert féltem? Félek, hogy 3 hósan megeteti valami felnőtt kajával és kész a glutén allergia, pedig elkerülhető lenne. Hiába mondogatom ezeket, ő ebben nem hisz és minden orvos hülye, ő jobban tudja, mert felnevelt 3 gyereket. Tudja, hogy elméletben rászorulnék, nincs itt rokonom,stb. Mondogatja is, hogy alig várja, hogy picit nőjön és nála hagyjuk. Nem akarom, hogy megromoljon a viszony, mert ettől eltekintve nagyon jól kijövünk....

2015. szept. 11. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
ha magyar akkor magyarul
2015. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Nem kell neki szólni, ha szükség lenne felvigyazasra, lehet hívni bebiszittert.
2015. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Megértelek, nálunk is ugyanezek a betegségek fordultak elő eddig (nekem mindkettő van, glutén és laktóz is...), így én sem hagynám rá senki olyanra a gyerekem, aki a hozzátáplálással játszadozik. Viszont konfliktus nélkül soha nem fogod tudni felvállalni azt, hogy nem akarod otthagyni nála. Szóval vagy megmondod neki valahogy finoman, vagy amit én választanék, szimplán minden helyzetet kimagyaráznék, miért nem hagyom ott.
2015. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

A férjednek kell leszerelnie, az ő anyja. Megmondani, hogy köszönjük anyu a tanácsot, nagyra értékeljük, de a gyereknek mi vagyunk a szülei, és a saját elveink szerint szeretnénk felnevelni. Lehet, hogy én 3 hónaposan vígan ettem a pörköltet, de már más idők járnak, és ismétlem: mi döntünk, miénk a felelősség.


Ha pedig duzzog, akkor majd megbékül. De ha mindig mindent ráhagytok, akkor később már lehetetlen lesz leszerelni.

2015. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerű nem hagyod nála.

Ha vásárolni mentek akkor viszed a kicsit, ha a párod nem tudja megoldani.

Ha pedig egyéb teendőid akadnak azokat egyeztessétek össze a pároddal, hogy el tudd intézni.

Amúgy meg beszéljetek vele, ez mindennek az alapja.

2015. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy 1 éves koráig ráhagynám- e másra a babát...nekem azt mondták, hogy igény szerinti szoptatásnál 6 hónaposan lehet kezdeni a hozzátáplálást.

Ha mindenképpen a nagyira kell bízni akármennyi időre is, a szájába rágnám, hogy mikor mit adjon neki enni, amit természetesen én vinnék oda. És persze nekem van ehhez egy támogató férjem, aki nem fél kiosztani az anyukáját, ha ő direkt az ellenkezőjét teszi, mint amit mi kérünk.

2015. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Állj ki a kicsid mellett, különben rossz vége lesz!

Ne tudd meg, mi panaszt végig kellett hallgatnom eddig jópár anyukától a nagyik miatt(bébiszitter vagyok, és van két sajátom is)

Majd ha elég idős lesz a gyerek, akkor maradhat mamival. Minden másra keress inkább bébiszittert.

Egyszerűbb és azt ad a gyerekednek amit megengedsz.

2015. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

az anyosomat a férjemmel egyutt megkértuk, hogy mit hogyan.. nem biztam semmit se a véletlenre :DD

babaviz, cumisuvegbe adagolva, tejportarto az is adagokban, kaják felcimkézve, reggel-délben-este..mi uzsonnára, mi tizoraira.. anyosom elég koszos asszony, ugyhogy addig-addig mig egy ures szobát (ami lomtárnak volt használva) felujitottunk és berendeztem gyerekszobának (kiságy, pelenkázo, szekrény, szonyeg, lámpa, játékok..stb.- minden hétvégén kitakaritom)


ezekre azért volt szukség, mert itt 4 honap szulési szabadság van és utána vissza kell menni dolgozni. igy heti 3 napot a fiam ott van a nagymamánál.

2015. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyósom ugyanez. Én is messze vagyok a szülővárosomtól, de én akkor sem bíztam anyósomra a kicsit sem akkor, sem most,ennek sok oka van, hosszú lenne leírni. Megoldottam, megoldottuk a férjemmel.

Mikor kérdezte, kérdezi hogy mikor vigyazhat rá, azt válaszolom, hogy amíg mi meg tudjuk oldani, addig nem kell.

2015. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!