Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy bánt anyósom viselkedése....

Úgy bánt anyósom viselkedése. Ti mit tettnétek?

Figyelt kérdés

nem szeretném szidni, nem is ez a célom. Kíváncsi lennék a tanácsaitokra...

Anyósom egy nagyon jó ember, a legszerényebb, akit valaha is megismertem, mindent és bármit megtenne a családjáért...a mártírsága azonban kiakaszt...neki elég mindenből a legkisebb, legrosszabb, vállalja a legrosszabb munkát, a legkellemetlenebb ülőhelyet, a legkisebb poharat, bármiről legyen szó.

Amikor náluk vagyunk mindent megadnak nekünk, egy hétre elegendő kajával pakolnak fel, ha hazamegyünk...mikor otthon vagyunk csak értünk tesz-vesz.

Ellenben, amikor eljönnek hozzánk megiszik egy pohár vizet és megy haza (előtte utazik 150 km-t). Tegnap már hajnalban felkeltem főzni, hogy mire ideérnek kész legyen az ebéd. Végül vacsira értek ide, egész nap semmit nem ettek, de elmondása szerint nem éhes, egy pohár vizet kér...és tényleg...úgy elmentek, hogy meg sem kóstolta amit főztem.


Mondtam a férjemnek, hogy finoman mondja meg, hogy rosszul esik nekem, hogy ezt csinálja. (amúgy szerintem meg van győződve arról, hogy ez szerénység és jómodor...) :(


2015. szept. 27. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Azt tennem amit Te, szolnek a ferjemnek, hogy beszeljen vele.
2015. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Az én anyósom is mártír. Minden alkalommal előadja, hogy ő annyira aggódik értünk, hogy nem tud aludni se, ne is mondjuk ha vizsgázunk meg valami mert ő beleőrül az aggódásba. Van egy másfél éves lányunk, ha rámosolyog, elkezd ájuldozni, hogy ő mindjárt sírva fakad, és napokig sírt utána annyira boldog volt. Napokig sírt egy mosoly miatt. Megőrülök tőle. Nem tudom mi lesz, ha majd nagyobb dolgokat csinál, ajándékot, puszit ad neki ilyenek. Lehet hogy elájul.


Válasz a kérdésre:

- lehet hogy jó ötlet, hogy a férjed szól, de lehet hogy nem. nem tudom mennyire sértődős anyósod. Az enyém mikor szólt a férjem neki, hatalmas sértődés lett, nem szólt hozzánk és utána azt mondta, hogy majdnem öngyilkos lett. de ha nem sértődős akkor működhet.

- másik út: el kell fogadni ilyennek, és észre se venni a dolgait. gondolom, hogy nehéz, de ha nem találkoztok gyakran, akkor muszáj lesz elfogadni.

2015. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem sértődős, de megfelelni-vágyós úgyhogy reménykedek...


Nekem nagyon rosszul esik, egy család vagyunk basszuskulcs, és egy szelet húst nem eszik meg a fiánál-illemből?!

Próbálom már megérteni 8 éve...-még nem sikerült :(


25-N

2015. szept. 27. 13:33
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Innentől kezdve ne fogadj el tőle semmit, és ha szóvá teszi, vagy erősködik, akkor mondd el neki kedvesen, hogy neked is jól esne, ha elfogadná tőled az ételt és a segítséget. Hátha akkor jobban megérti, hogy ez a dolog kölcsönös kellene, hogy legyen.
2015. szept. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
73%
Bárcsak nekem ez lenne a legnagyobb bajom.Azért írom hogy legyen viszonyítasi alapod!!Anyosóm beteg,egész életében gonosz volt,mindenkit szidott ,most beteg gondozom se egy köszönöm se semmi.Hátam mögött szid,amit főzök az se jó. Erre lassan én megyek rá.Szerintem örülj hogy "csak"ennyi.És az egyenes út a legjobb.Állj elé,kedvesen kérdezd meg mi a baj,említsd meg neki,hogy kicsit rosszul esett amikor nem kóstolta meg kajádat stb.Ha szereted mons meg neki ès biztasd hogy neked fontos tudd mit miért tesz.
2015. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen. Lehet, hogy nem hajlandó a más fősztjét megenni. Ne készülj úgy rá, hogy majd megeszi, hanem arra számíts, hogy nem eszi meg. Kár ezzel játszmázni.

És ne üzengess, van szád, ha valamit akarsz, te is meg tudod mondani.

2015. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Akkor viccbol hivjatok el egyszer egy hetre hozzatok...meglatjuk kibirja-e egy falat nelkul!
2015. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Csak nálatok csinálja ezt, vagy másnál is? Nekem apósom ilyen. Mindent megtesz értünk, de ha eljön, egy pohár vizet nem fogad el, kivéve, ha nem kimondottan valami ünnepi alkalom van. Engem is aggaszt egy kicsit, de betudtam annak, hogy ilyen, ilyen neveltetést kapott. Lépj túl rajta, kínáld meg ha elmegy, amit elfogad annak örülj, amit nem azzal meg nem tudsz mit kezdeni.
2015. szept. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
szerintem ne főzz annyit, spórolj az energiáddal. víz viszont mindig legyen otthon!
2015. szept. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
Anyosod a klasszikus mártír. Ha ebből kizökkented, elveszti a lába alól a talajt, mert ebbe a szerepbe szokott bele. Borzasztó nehéz elviselni.
2015. szept. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!