Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez helyénvaló a részéről?

Ez helyénvaló a részéről?

Figyelt kérdés
Após bemegy a hálószobánkba két száradó holmijáért (keresgetni kellett a mi cuccaink között) abban a fél órában, amikor kint vagyok a gyerekkel. Nem volt sürgős neki és oda is adtam volna. Mást is zavarna?
2015. szept. 30. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem laknék velük. Nem ezért, száz másért sem. Én nem tolerálom, ha kutatnak a cuccaim között. Nem vagyok már koleszos.
2015. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Amíg apósék nyakán éltek, szerintem csendben maradhatsz.

Egyébként SZÁRADÓ holmi, ergo nem a szekrényben volt, hanem a szárítón... szóval, mi bajod tulajdonképpen?

2015. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Második, hagyd az arroganciádat otthon, ha kérhetlek!


Nem lakunk velük, após vendégségben volt nálunk!.

2015. szept. 30. 10:41
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy bement, és a ruhák közül kikereste, az nem. Persze, ha egyéb holmik között kutakodna, az nem esne jól.
2015. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Engem zavarna. Kaptunk kaját és éthordóban hozták. Két héttel később anyósom fogta magát és kikereste a szekrényben a konyhában. Engem irritált. Nem szeretem, ha számomra távol álló emberek rendezkednek az otthonomban. Kéri, odaadom, ennyi. Nekem ezek nem férnek bele, nem vagyunk olyan viszonyban. Én sem keresem meg a szatyrom az ő lakásukban. Elkérem. Mert vendég vagyok, nem otthon vagyok.
2015. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én is így érzem. A háló a mi intim területünk a párommal. Ezen kívül a fürdőszoba szekrénybe is benyúlt a hajszárítóért kérdezés nélkül. Honnan tudta, hogy ott van egyáltalán? Nekem eszembe nem jutna ilyesmi náluk...

Csak azt hittem túlreagálom...

2015. szept. 30. 10:52
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem túlreagálod.

Száradó holmi a szárítón van, gondolom onnan vette le, és nem a szekrényetekben kutatott.

Hajszárító... hát nem tudom, ki mit tart a fürdőszoba-szekrényben, nálunk csupa tisztálkodással kapcsolatos holmi van, bátran benyúlhat bárki.


Ha hozzám vendég jön, az első, hogy szólok neki, érezze otthon magát. Agyfaszt kapok azoktól, akik mindenre engedélyt kérnek. De nem is megyek szívesen olyan helyre, ahol haptákban kell állnom, és alapvető dolgokra rákérdeznem. Szóval nem szívesen lennék nálatok vendég (bár gondolom ezek után nem is hívnátok:)).

2015. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

7-es vagyok, és még egy megoldást is javasolnék:

Ne a privát szférátokban teregesd ki apósod holmiját, és készítsd ki azokat az eszközöket, amikre szüksége lehet.

Amúgy meg a párod édesapjáról beszélsz, neki jól esik, hogy így viszonyulsz hozz? Vagy a saját szüleidnek is mindenre engedélyt kell kérniük nálatok?


Ha hazamegyek a szülői házba, simán benyúlok tiszta törölközőért, egyébért, még a hűtőt is kifosztom. Ha anyámék, vagy anyósomék vannak itt, ugyanaz a szitu. Max. annyit szoktunk egymástól megkérdezni, hogy el van-e téve valamire a tojás, vagy mehet a szabadrablás.

És pl. igen hálás vagyok, ha valamelyik mama kivasal, és elpakol. Ugyanis azokat a cuccokat, amiket nem akarok terítékre tenni, nem a mindennapi holmik között tartom.

2015. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
Én mondtam azt, hogy engem zavarna. Nálunk ez a természetes. Mi sem érezzük otthon magunkat náluk. A saját szüleim sem nyúlkálnak a szekrényemben kb. 16 éves korom óta. Sőt, évi kétszer jönnek látogatóba. Nálunk nem mosogat és nem vasal senki más. Én zárkózott vagyok, tudom, de vállalom. Nekem ez a természetes, és nagyon megválogatom, kit-meddig engedek közel. Nekem nem férne bele, hogy após átjön és a fürdőszoba szekrényben megkeresi magának, ami kell. Intim terület. Akkor is, ha csak szappan van bent, meg parfüm. Akkor is az.
2015. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nálunk ez nem volt szokás utolsó. Én sem túrok bele anyám szekrényébe, apáméba sem, kivétel, ha erre felszólít, vagy megkér. Nálunk mások voltak a határok. Apósomra amúgy jellemző, hogy állandóan ellenőriz, kontrollál, mit mennyiért veszünk, még az arckrémemre is szólt, hogy az sokba kerül... (tehát benézett a szekrényembe, mert ott tartom) Kipakolja a kenyeresemet, sorba rakja a pulton a lejáró kifliket... úgy szintén a hűtővel. S

Szóval, ha a barátnőm nyúl a szekrényembe az kevésbé zavarna, mert nincsen mögötte hátsó szándék. Egyébként nyugodtan jöhetsz hozzánk vendégségbe, jó vendéglátó vagyok, szeretttel fogadom és kiszolgálom a vendégeimet. De az zavar, ha az intim határaimat feszegetik.

2015. szept. 30. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!