Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez helyénvaló a részéről?

Ez helyénvaló a részéről?

Figyelt kérdés
Após bemegy a hálószobánkba két száradó holmijáért (keresgetni kellett a mi cuccaink között) abban a fél órában, amikor kint vagyok a gyerekkel. Nem volt sürgős neki és oda is adtam volna. Mást is zavarna?
2015. szept. 30. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó előttit akartam írni:)
2015. szept. 30. 11:12
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Most már két eltérő dologról beszélsz.

1. Após belépett a hálóba és levett valamit a szárítóról - ez volt az alapkérdés, engem ez nem zavarna. Miért ne láthatná valaki az ágyunkat? Nem lesz tőle semmi bajunk.

2. Após össze-vissza kutat, rendezkedik, kritizál - ez már teljesen már helyzet, ez zavarna.


A kérdésedből nem az jött le, amit most utoljára írtál. Engem nem érdekelne, hogy kiveszi a hajszárítót, gondolom, nem évente egyszer megy hozzátok és nem is félórát marad, ha hajszarítóra van szüksége. Jobban idegesítene, ha mindenért oda kellene rohangálnom.

Azt már nem bírnám, ha elkezdené átrendezni a lakást, és beleszólna, hogy milyen krémet veszek.


Tehát ahogy mondtad, ha rosszindulatból kutakodik, az nem tetszene. Ha csak kiveszi a hajszárítót, mert épp kell neki, az nem zavarna.

2015. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Amit kiírtál a kérdésedbe, az vicc kategória. Ki kellett volna egészítened azzal, amit kommentbe írtál, mert így egész más kép jön le apósról. Összességében nagyjából be se engedném.
2015. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%

Mi nem tartunk semmi titkosat a hálóban,illetve reggel beágyazok, ott teszek először rendet, így nem zavarna. Fürdőszobaszekrényből is nyugodtan kivehet egy hajszárítót, van gyerekünk, minden személyes dolog el van téve úgy, hogy csak mi találjuk meg, tőlem akár kutakodhat is, nincs rejtegetnivalónk.

Azért a szárítóról ruhalevétel nem egyenlő a szekrény szisztematikus átkutatásával, szerintem csak direkt keresed a hibát apósban. Gondolom a férjed is elővesz mindent ha kell mikor náluk vagytok, így ő is joggal érzi magát otthon a férjed otthonában. Pofám leszakadna, ha a vendégem elől,aki ráadásul családtag, elraknám a ruháit a hálónkba és még a hajszárítót se mutatnám meg neki hogy hol van.

2015. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Akkor csak szakadjon le a po..ád, ha a lakásodban csak a hálóban lehet teregetőt nyitni helyhiány miatt. A hajszárítót nem kommentálnám... ha kérik én szívesen odaadom. Ha nem kérik, akkor gondolatolvasó nem vagyok... Rosszindulat van a válaszod mögött.

A jóindulatú véleményeket köszönöm!

2015. szept. 30. 14:28
 16/24 A kérdező kommentje:
Ja és a férjem van annyira intelligens, hogy nem kutat a szülei holmijai között.
2015. szept. 30. 14:29
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ilyen formában nem zavarna engem. Nem kutakodni ment, hanem a két száradó holmiját vitte ki. Még akkor sem zavarna, ha csak vendégségben lenne nálunk. A szülők otthon vannak nálunk, tehát kvázi nem akadnék ki egy ilyen semmiségen. Az én anyukám is lakott már pár napot nálunk amikor apukám kórházban volt, ő pedig eltörte a csuklóját. Mondtam neki, hogy amennyire a törött csuklójától bírja, nyugodtan jöjjön-menjen, csináljon mindent a lakásban, amit tud. Amit nem, azt meg megcsináltuk neki.
2015. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Amúgy ha rögtön azzal kezded, hogy apósod milyen, kutakodik, okoskodik stb. akkor szerintem más válaszokat kaptál volna, bár ez a szárítóról levett gatyák, meg szekrényből kivett hajszárító még mindig nem az a kategória, amiért én megbántódnék.
2015. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Családon belül belefér. Belegondoltam és fura lenne ha hazamegyek anyáékhoz és elkérem a hajszárítót, pedig előtte 20 évig amíg ott laktam megtaláltam magamtól.

Kérdező férjéről is nehezen hiszem el, h 18 évig tudta hol a hajszárító meg a tiszta ruha, most meg elkéri, hogy "Édesanyám lennél oly kedves hogy kihozod a hálószobából a ruháimat?" Nekem ez inkább ugráltatásnak tűnik. Gondolom ha meg após mindent megkérdezne, akkor meg az lenne a kérdező baja, hogy körbe kell ugrálnia, még egy pohár vizet se képes tölteni magának...

Azért após nem a szomszéd, vagy évente egyszer látott rokon.

2015. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és a férjem van annyira intelligens, hogy nem kutat a szülei holmijai között."

Azért az, hogy abban a házban/lakásban, ahol felnőtt, kiveszi a szekrényből a hajszárítót, a szülei holmija között való turkálásnak minősül, elég fura.

Hidd el, ezt a hajszárító kérdést túlspirázod, bárhogy hajtogatod, hogy ez milyen borzalmas dolog. Ez nem csak a te lakásod, hanem az após fiáé is, tehát ő nem egy idegen, akinek mindenre engedélyt kellene kérnie. Akkor egy poharat sem vehet elő, mert turkál a konyhában?

2015. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!