Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyénvaló dolog egy meleg...

Helyénvaló dolog egy meleg fiún számonkérni a szülők részéről azt, hogy nem lesz unokájuk?

Figyelt kérdés

2014. júl. 9. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Semmilyen gyerek esetében sem jogos a szülöktöl számonkérni, hogy lesz-e unoka. Ez nem a (nagy)szülök döntése, és senkit nem lehet (erkölcsileg) azért gyerekvállalásra kötelezni, mert a szülei unoká(ka)t akarnak.


Az, hogy valaki vállal-e és mikor gyereket, csakis az ö saját döntése, ezt a párjával kell, hogy megvitassa, de kettejükön kivül másnak nincs beleszólása.

2014. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2014. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem.


Ennyi erővel te is számon kérhetnéd rajtuk, miért nincs testvéred. Én sem szerettem volna felnőni a néha gyűlölt, de imádott tesóm nélkül.


És azt is számon kérheted tőlük, hogy a génjeidet tőlük örökölted. Ha már a számon kérésról van szó.

2014. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt inkább nem írom le, amit első körben reagáltam erre a kérdésre, csak annyit, hogy nem azért szülök, hogy unokám legyen. Nem tudom megérteni az ilyen szülőket. Teljesen mindegy, hogy milyen a gyerek szexuális irányultsága, nem lehet elvárni tőle, hogy utódot vállaljon csak azért, mert a szülei babázni akarnak. Mindenki a saját teste felett rendelkezik.
2014. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Ha jól értem a kérdés az hogy helyes-e ha a szülők számon kérik a gyereküktől, hogy miért vagy meleg gyermekem, így nem lesz unoka.


Tehát nem a szülőktől/szülőt kérik számon, hanem a szülők kérik számon a gyereket.


NEM helyes. Attól pedig, hogy valaki meleg lehet gyermeke. Béranya, egy lánnyal megegyeznek, örökbefogadás, van úgy, hogy 1 leszbikus és egy meleg pár összeáll, és egyik fiú egyik lánnyal, másik fiú, másik lánnyal gyermeket nemz.

2014. júl. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom megérteni az ilyen szülőket, akik számon kérik a gyereküket, hogy miért nincs unoka. Az ilyenektől szívesen megkérdezném, hogy "akkor ti is azért szültetek engem, hogy a nagyi unokázhasson?"

Nem normális dolog, és senkinél sem jogos. Egy ember SAJÁT MAGA dönti el, hogy akar-e gyereket a párjával (szülni, vagy örökbe fogadni), vagy sem. Ha nem, akkor sincs joga a szülőknek felháborodni, pláne nem számon kérni.

2014. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem helyén való, ennyi erővel a szülőt is számon lehetne kérni ilyenekért. Nem azért vállal valaki gyereket, hogy később unokázhasson, ugyanakkor azokat sem tudom megérteni, akik szülői nyomásra vállalnak gyereket úgy, hogy akik vállalják, nem is akarnak gyereket.

Az ilyet el kell engedni a füled mellett, mást nem tudsz csinálni sajnos. Függetlenül a szexuális orientációtól.

Egyébként meg attól, mert vki meleg, még lehet gyereke, pl örökbefogadással.

2014. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

NEM. A szülőnek ilyen beleszólási joga nincs. Önzőség, ha valaki csak és kizárólag azért akar unokát, hogy ne unatkozzon, legyen örökös, aki továbbviszi a család nevét, vagyonát.


Egyébként meg a nem homoszexuális párok között is egyre népszerűbb az, hogy nem akarnak gyereket. Nem csak anyagi okai vannak, a gyerek nagy felelősséget jelent, illetve van olyan típusú ember is, aki irtózik a gondolattól, hogy gyereke legyen.

2014. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem. És többek közt ezért lett 3 gyerekem, mert mi van, ha... (A bátyám meleg.) De egyelőre úgy tűnik, hogy egyiknek sincs ilyen problémája.
2014. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 omba ***** válasza:
100%

Nem.

Azt látom e "számonkérés" mögött, hogy a gyerek ezek szerint nekik csak azért kellett, hogy unokájuk legyen!

Ez egyrészt ostobaság, másrészt aljasság.

2014. júl. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!