Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne megoldani ezt az...

Hogy lehetne megoldani ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Összeköltöztem párommal, vagyis jobban mondva párommal és a szüleivel. :D Párom a munkája miatt nem szeretett volna oda költözni ahol én laktam. Így én jöttem ide. Itt dolgozom mostmár én is. Felvetettem páromnak, hogy közösen bevásárolhatnánk és főzhetnénk magunknak mindig kaját amit másnap elviszünk dolgozóba. Én ezt úgy gondoltam, hogy közösen, vagy egyszer ő egyszer én veszi/veszem. Ahogy az ő szavából kivettem ő inkább úgy szeretné hogy azon felül amit 30 ezret havonta a szüleinek ad (amiből 10 ezer megy a kajára) még adna 10 ezret és a szülei vennék meg amit kell, így mire mi hazaérünk már csak főznünk kellene. Szerintem az +10 ezer nem lenne elég annyi kajára ami 4 embernek kijön 1 hónapra úgy, hogy 3 naponta főzünk. Na meg hamarabb el is fogyna, nekünk az elég lenne 2-3 napig is. Így meg csak egy napig.


Más is biztos volt ebben a cipőben, hogy lehetne ezt megoldani még, hogy ne legyen belőle vita/veszekedés/sértődés?


2015. okt. 4. 18:47
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Máskor is volt, hogy már vettem/főztem kaját. Másnap mikor megjöttem a melóból meg már nem tudtam enni belőle, mert elfogyott. Csak kétszer tudtam enni belőle, egyszer miután kész lett, majd munkahelyemen ebédszünetben amit csomagoltam belőle. Nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani. Vagy hagyjuk ezt a közös főzést, menjek el enni valahova? Ebédre meg rendeljek?
2015. okt. 4. 18:51
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A varázsszó:


különköltözés.

2015. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Nagy butaság volt a szülei nyakára költöznöd eleve, de úgy meg főleg, hogy az alapvető dolgokat nem tisztáztátok (ki fizet mit, mennyit, hogy takarítotok, bevásároltok, főztök, esztek!)


Alapvetően:

- 40.000 rezsire és ételre 2 főnek elég kevés. Önmagában az étkezés, 40-60.000 ft 2 főre, és akkor az még meglehetősen szegényes. Tehát abban igazad van, hogy ennyi nem elég az ételre.


- Szerintem értelmetlen energiafogyasztás 4 emberre naponta 2x főzni. Sokkal logikusabb lenne, ha kiszámolnátok azt az ételmennyiséget, amit átlagosan elfogyasztotok (csak ti tudhatjátok, milyen étkűek vagytok), és ennek figyelembevételével főznétek 4 főre, 2 naponta pl, nagyobb adagokban. Megállapodhadtok egy menütervben is az anyóssal minden hétre, akár ki is írhatjátok, és főzhettek felváltva is - egyszer ti, egyszer ők.

2015. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Páromnál szerintem ez szóba sem jöhet, szülei felvetették, ha szeretnénk eköltözhetünk a kis melléképületbe ami át van alakítva kis háznak, van fürdőszoba, 1 szoba, konyha. De párom nem szeretett volna, mert jobban érzi magát itt a szobájában, a megszokott helyen, így itt maradtunk. Pedig ahol én laktam kettesben lehettünk volna, de az meg 70 km-re van, így az szóba sem jöhetett.
2015. okt. 4. 19:06
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, te komolyan összeköltöztél egy kisfiúval, aki nem akar elköltözni a gyerekszobájából SOHA??? Anyám borogass...
2015. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kaptatok volna egy saját konyhás, fürdős lakot? Ebbe még én is belementem volna átmenetileg.


Ez a pasi nem komplett.


Neki nem önállóság és párkapcsolat kell, hanem hogy már két oldalról nyalják ki a kis popsiját.

2015. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Menekűűűűűűlllljjjjjj!!!!!!
2015. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyem a kis szívét. =D Mond hogy még az ágyneműje is kisautós. Összeköltöztél egy gyerekkel, gratulálok. Hogy mi a megoldás? Hát nagyon egyszerű. költözz el! Ja de hát te naaaagyon és aaanyira szereted, ugye? Meg majd megváltozik. Hát kis drágám, úgy cseszed el az életed ahogy akarod.
2015. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, ha arra sem hajlandó hogy külön lakrészbe költözzetek úgy hogy akkor is az anyáékkal élnétek, te mire számítasz a jövőbe? OO tudom nem ez itt a lényeg, de na.... saját tapasztalat, húzz el onnan amint lehet ha most így áll a párod hozzád, hogy nem akar kiköltözni a szobából, de arról sem akar lemondani hogy ne anyuci etesse, hát förtelem.
2015. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Párodnak(?) tetszik a MamaHotel, amit anyucijától nem kaphat meg, arra ott vagy te.

Nem jó leosztás.

2015. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!