Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nektek milyen a nagymamátok?...

Nektek milyen a nagymamátok? Hogyan kezelnétek (kezelitek) az alábbi (vagy hasonló) helyzetet?

Figyelt kérdés

Én csak az egyik nagymamámat ismerem, az anyait (46 éves volt, amikor születtem első unokájaként, anyukám 25 éves volt akkor), apai nagymamám a születésem előtt pár évvel meghalt.

Anyai nagymamám maximalista, és szeret dicsekedni. Egyébként abszolút hallása van, kántorként dolgozta le az egész életét (még most is), de valahogy a család mindig csak második volt emögött. Valahogy mindig talál valami kritizálnivalót az emberekben, a családjában, a gyerekeiben, az unokáiban. Én 10 évig énekeltem egy kórusban, de csak egyszer jött el meghallgatni minket, amikor püspöki misével esett egybe. Öcsém avatására ellátogat (gyanítom, hogy arra is inkább csak a felhajtás miatt), de az én diplomaosztó ünnepségemre nem jött el. Nekem rosszul esik, hogy ha jön is, nem is igazán miattunk jön, hanem mert olyanon vehet részt, amivel aztán dicsekedhet mások előtt. A falujában gyerekkoromból emlékszem, hogy mindig ment a rongyrázás, kinek van menőbb autója, szebb ruhája... stb. Nem tudok úgy mesélni a nagymamámról, mint ahogy sokaknál látom, mennyire jól megvannak. Anyukám azt is mesélte nemrég, hogy az ő anyai nagymamájában több volt a szeretet, mint az anyukájában (aki ez a nagymamám). A dédmamámról ha anyukám mesél, mindig nagy szeretettel mesél, az anyjával, az én nagymamámmal meg sok a konfliktus.


2015. aug. 19. 10:00
 1/3 anonim válasza:

Nekem is maximalista a nagyim, csak hogy ők vannak 6-an rokonok :D

Egymás közt ki a leg, leg és leg... :)

2015. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem még 2 nagymamám él.

Az anyait egyszerűen imádom!

Mindig segít nekem bármiben,

meghallgat,gondol rám.

Mikor nem bírunk a szüleimmel elmenni nyaralni,

akkor ő és a nagypapám elvisz minket,

pont tegnap vittek el engem étterembe.

Nagy szeretetteljes a nagymamám,és fiatalosan viselkedik,és talán emiatt is vagy ne tudom mi miatt,de nagyon megértsük egymást.:) Szinte naponta jön át hozzánk,vagy mi megyünk át hozzájuk.:D Mikor ott vagyok,ő van nálunk,akkor körülöttem van,beszélget velem.:))


Na és az apai ági.....vele talán ha 1 évben egyszer találkozok.Ő soha nem jön át hozzánk,feltéve ha kell neki valami... "._. Minden évben 1szer átmegyek hozzájuk,mert fűt fát ígérnek meg eljátsszák hogy szeretnek.na és én bedőlök nekik.NEM,NEM SZERETNEK!Mikor ott vagyok lelkileg folyamatosan bántanak(helyesbítek bánt a nagyim,mert sajnos az a nagypapám már nem él...). -.-

Javaslom hogy akkor ne foglalkozz velük,ne menj át hozzájuk,meg ha ő menne át hozzátok,vagy találkoznátok akkor éreztesd vele hogy neked ő nem fontos.

2015. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem lakik közel, már rég nem járok hozzájuk, és ők sem jönnek, a fél országot át kell utazni, ha találkozni szeretnénk egyébként, úgyhogy nem a közelben lakik. Most itt volt egy napig, hogy ne legyen az, hogy nem jön el öcsém avatására, és megint megcsinálta a cirkuszt.
2015. aug. 21. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!