Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan éljünk úgy együtt...

Hogyan éljünk úgy együtt anyósomékkal, hogy ne menjünk egymás idegeire?

Figyelt kérdés

Alapból nem volt rossz a viszonyunk, de mióta együtt lakunk egyre rosszabb a helyzet.

Apósom kevésbé problémás, mert a betegsége miatt leginkább csak fekszik egész nap, anyósom viszont lassan az élő fába is beleköt. Semmi nem jó amit csinálok. ezt persze nem a szemembe mondja, csak magának magyarázza, meg a páromnak, a gyerekeknek, apósomnak, szomszédoknak stb.

Hogyan lehetne javítani a helyzeten. A költözés kizárt.


2015. okt. 27. 11:28
1 2
 1/16 acelsziv ***** válasza:
54%
Ha kizárt akkor csak anyós agyonütése marad.
2015. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem úgy, hogy ha valakinek panaszkodik rád akkor az nem hallgatja meg hanem azt mondja áá ne nekem mond engem nem érdekel mond a Julinak őrá tartozik. És te is mond meg neki hogy ne a hátad mögött hanem a szemedbe csak akkor tudsz rajta változtatni.

Ha meg semmi nem jó amit csinálsz akkor megkérdezném hogy jobb lesz az ha semmit nem csinálok? Döntse el ő.

2015. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha költözni nem lehet, akkor leülnék vele négyszemközt, és elmondanám, hogy bánt a kialakult helyzet, szeretnél ezen változtatni, és megkérdezed, hogy mi zavarja, mit kellene hogy máshogy csinálj. De ne támadd le, mert abból nem lesz beszélgetés. Szerintem a legjobb, ha tiszta vizet öntötök a pohárba. Illetve kijelöltök éles határokat, ki mit, mikor csinál.
2015. okt. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Miért kizàrt a költözés? Gondolom dolgoztok a pàroddal. Még 2 minimál bérből is fent lehet tartani egy kis albérletet, főleg, hogyha kevésbé központi helyen van.. Nem értem miért jó màsnak a nyakàra költözni, aztán hőbörögni, hogy bunkók velünk.

Költözzetek el.

2015. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Üljetek le egy csésze kávé/pohár bor mellé, és mond el neki, hogy örülsz neki, hogy ilyen fantasztikus férjet nevelt neked. És emiatt szeretnéd, ha jó lenne köztetek a kapcsolat, de ehhez az is kell, hogy tudd, mit vár el tőled. Házimunka, viselkedés, ünnepek, a lakás használata, számlák, stb. Ha nem partner a kapcsolat javításában akkor pedig költözzetek el.
2015. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ő nem csinál semmit, mert ha a házimunkáról van szó, akkor ő vendég, ha családi programról akkor családtag...
2015. okt. 27. 11:37
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

akkor kulturáltan leülsz vele, hogy mi a probléma; talán nem jól főzöl, nem takarítasz alaposan?!

amúgy miért kizárt a költözés?

ha így megy, akkor a kapcsolatotok se fogja bírni

2015. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem lehet vele megbeszélni, nem partner, akkor költözésig nem lesz jó a helyzet... Csak azt tudom mondani, hogy ne hagyd magad, próbáld figyelmen kívül helyezni, ha igazságtalanul beleszól, vagy szellemesen helyretenni, vagy amit tudsz. De nem lesz könnyű, ha ő nem akar békés helyzetet.

Úgy lehet együttélni normálisan, ha egyik ember nem mászik bele a másik magándolgaiba. Ezt éreztem anyámnál és a páromnál is. Bizonyos pontokon más a véleményünk, de amíg ez nem a közös életet érinti, csak a sajátunkat, akkor semmi gond nincs, mindenkinek megvan a maga kis köre, amiben ő az úr. Sosem éltem olyan családban, ahol ebbe a saját kis világba is beleszóltak, szörnyű lehet. Ez a feleken múlik, sajna mindkettőn, bár egy kiváló gyakorlati pszichológus valószínűleg szinte mindenkit tudna kezelni. De legtöbben nem vagyunk azok.


Engem nem érdekelne, mit magyaráz másnak, csak engem hagyjon békén, bár egy kibeszélőssel nem szívesen laknék együtt. De amíg muszáj, kihúznám. Valószínűleg sokszor felemelném a hangom, ha nekimenne a köreimnek, nem vagyok szelíd, ha zavarnak s muszáj megvédenem, ami az enyém. Remélem, saját zárható szobád azért van.

2015. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért kizárt a költözés, mert mindketten segélyen vannak és az semmire sem elég. Sajnos a nyugdíjuk sem lesz több, mármint, ha összejön legalább a minimális évük.


Nekem nem mondja meg, hogy mi baja van velem, mert szemtől szemben úgy tesz, mintha semmi baja nem lenne velem, sőt milyen főnyereménynek tartana. Csak a hátam mögött áskálódik.

2015. okt. 27. 11:54
 10/16 acelsziv ***** válasza:
94%
Akkor meg lehet neki mondani, hogy vagy befogja a pofáját, vagy éhen döglik, ha elhúztok onnan. Most komolyan. Rátok vannak utalva és még ugat is? Akkor próbálja ki egyedül. Mellesleg azt mondod segélyen van. Miért nem keres munkát?
2015. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!