Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket ez hogy érintene?...

Titeket ez hogy érintene? Zavarna, vagy nem foglalkoznátok vele?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a férjem szüleinek van a férjemmel egyidős házaspár barátja, akiknek van egy 2 éves kislánya.

Anyósom mindig úgy emlegeti mindenkinek a kislányt, hogy az "unokája". De még nekünk is így mesél róla, hogy pl. hétvégén volt itt a kisunokám. Semmiféle rokoni kapcsolat nincs közöttük, még a szüleivel sem. A kislány pedig mamá-nak hívja anyóst, pedig még mindegyik oldalról élnek a nagyszülők náluk. De még azt sem lehetne mondani, hogy olyan hű de szoros kapcsolatban állnának egymással, mert annyit azért nem találkoznak, max 1-2 havonta pár alkalmat csak.

Nekem ez nagyon bántja a fülem, mert elgondolkoztam, hogy ha majd nekünk lesz gyerekünk és megszületik az "igazi" unokája, akkor majd mindenkinek magyarázkodik, hogy éppen "melyik" unokájáról beszél? Valamint azt sem szeretném, hogy a gyerekem előtt unokának nevezze a másik kislányt, aki egyébként egy tök vadidegen gyerek, mert nem akarom, hogy összezavarja, és azt gondolja, hogy neki ő rokona.

Nektek mi a véleményetek erről? Ti szólnátok ezért anyósotoknak? A férjemet egyelőre nem zavarja a dolog, azaz inkább nem foglalkozik vele, de amennyire ismerem ez akkor lesz neki is probléma ha megszületik a gyermekünk majd.


2015. nov. 4. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
mekkora probléma. de tényleg
2015. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
anyu bébiszitterkedik egy családnál heti 3 napot és ott is mamának hívja anyut a kisfiú, bármilyen hihetetlen a 8 unokája közül egyiknek sincs problémája ezzel a megszólítással, ne haragudj kérdező de ezt te látod csak problémának... (soha ne legyen nagyobb gondod)
2015. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek szuleit nem zavarja? Amugy...komolyan. Nincs nagyobb problemad. Legalabb latod milyen nagymama lesz.
2015. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de mi a fene közöd van hozzá, hogy anyós milyen érzelmi kapcsolatban van egy kisgyerekkel? Honnan tudod, hogy miért, hogyan alakult ki azzal a házaspárral a baráti kapcsolat? Nyilván van egy történetük, nem szokványos, hogy barátok között generációs különbség van, ennek oka kell legyen. Ha valódi érdeklődésből, és nem a féltékenységtől hajtva megkérdezed tőle, lehet, hogy el is meséli. Vagy megtartja magának, de erre sem szólhatsz semmit, jogában áll.

Eszembe se jutna féltékenykedni egy 2 éves gyerekre, még kevésbé bepróbálkozni azzal, hogy egy felnőtt embernek (aki mellesleg már felnevelte a férjemet) előírjam, hogy kivel milyen kapcsolatban lehet. Ha én lennék a szóban forgó anyós, nagyon rövid úton leállítanálak, ahogy elkezded.

2015. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak olyan munkája van, hogy gyakran kerül kapcsolatba állami gondozott gyerekekkel. Van amelyik anyának hívja.

Utoljára kb 12 évesen duzzogtam emiatt....


Ha az unokájának érzi, akkor lehet az a gyerek is az unokája. A magyarázkodást meg nem értem. Max hozzámondja, hogy fogadott nagymamája a lánynak, vagy még azt sem, hisz aki ismeri tudja, hogy milyen a családi állapota az anyósnak.

2015. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

ha tudnád hány család keres egy ilyen pótnagyit ...

és milyen jó is az ha van nagyszülő

lehet h az igazit nem érdekli az unokája vagy túl messze lakik vagy egyéb ok miatt nem

2015. nov. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem duzzogok ezen, csak furcsának találom, mivel a mi családunkban nincs ilyen, és még csak nem is találkoztam ilyen felállással. A barátság pedig nem egy nagy közös sztorira vezethető vissza, hanem apósom együtt dolgozott a férfi apjával, s ezáltal ismerték meg egymást, majd alakult ki egy barátság. Olyan mély barátságnak nem mondanám, azért is írtam, hogy ezek 2-3 havonta 1-1 alkalmi látogatást jelentenek, nem pedig olyan viszonyt mintha őket is a saját gyerekeinek tekintenék, ezért is fura.

De akkor ezek szerint ez teljesen normális. Nem szeretnék félreértést, nem vagyok féltékeny egy 2 éves gyerekre, hanem anyósékat nem értem.

2015. nov. 4. 12:13
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon önző vagy. Nem is értem, hogy neked mi a gondod ezzel. Még ha a te gyereked, (aki nincs) emiatt kevésbé lenne szeretve, vagy bármi hátrányt szenvedne, akkor érteném. De így? Ha lesz gyereked, majd elmondod neki, hogy ő "fogadott" unoka és kész. Biztos nem szólnék anyósnak, semmi jogod hozzá. De tényleg nem értem miért fáj neked ez a dolog.
2015. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
en is a szomszed nenit mamanak hivtam es en azt hittem o az egyik mamam. es nekem nem is magyaraztak el otthon, ezen mit kell magyarazkodni, majd megerti a gyerek hogy mivan ha nagyobb lesz
2015. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Rendben, ezek szerint én gondoltam túl a dolgokat egy kicsit. Viszont ennek ellenére ha lesz gyerekem, én nem arra fogom tanítani, hogy boldog-boldogtalan nénit a mamájának hívjon és azt is gondolja, hogy ő a mamája, és valószínűleg én sem fogom egy ismerős gyerekét lányomként/fiamként, vagy éppen unokámként hívni. Talán akkor velem lehet a baj..
2015. nov. 4. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!