Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, titeket rosszul...

Szülők, titeket rosszul érintene, ha a lányotok gyakran cserélgetné a szexpartnereit? Úgy gondolnátok, hogy ez a ti rossz neveléstek eredménye?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, rosszul érintene.
2014. okt. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
A szülőkben megvan a természetes féltés, de ha már elég érett a szexhez, akkor nem gondolnám a partnercserét nevelési kudarcnak. Onnantól, hogy az ember felnő és a saját életéért vállal felelősséget, már nem lehet másra hárítani azt. Én átadtam az értékrendemet a legjobb tudásom szerint, onnantól rajta áll, hogy azt elfogadja -e sajátjának, vagy a saját útját járja. Megsúgom, hogy elég sok gyerek sosem fogja a szülei értékrendjét a sajátjának tekinteni, de ezzel nincsen baj. Ha az alap elővigyázatosságot(gondos védekezés) észben tartja, akkor gond egy szál se. Ha védekezés nélkül, felelőtlenül élne szexuális életet gyakran váltogatott partnerekkel, akkor csalódnék benne de nem hibáztatnám magam, mert én megtanítottam a védekezésre, ő pedig úgy döntött, figyelmen kívül hagyja azt. Innentől a következmények(betegségek, nem kívánt terhesség) az ő vállát nyomják majd.
2014. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Rosszul érintene, de nem gondolnám nevelési hibának.

A nevelés egyik alappillére, a példamutatás, bizalom, a megfelelő időben való felvilágosítás, és, hogy tudja a gyerek a szülőre mindig számíthat, kérdéseivel, bajaival, hozzá mindig fordulhat. Ha ezeket nem mulasztottam, vagy hibáztam el, akkor nem érezném úgy, hogy otthonról hozta.

Mennyi idős a lányod, és mit jelent neked a túl gyakran?

2014. okt. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem mindegy, hogy 15 vagy 25. 15 évesen igen, rosszul érintene, mert gyerek és tuti megfelelési kényszerből él így, nem sikerült elég önbizalmat belenevelni ahhoz, hogy nemet mondjon hülyeségekre. Ha 25, érett nő, akkor már el tudja dönteni, hogy mit is akar valójában. Nekem is volt kb. 2-3 évem, amikor gyakran váltogattam a partnereim, felelősen védekezve, de nem akartam komoly kapcsolatot. Szükségem volt azokra az évekre, utólag sem bánom, bár feleslegesnek tűnhet, nem volt az. De nem voltam már tinilány, tudtam, hogy mit teszek.
2014. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A huszas évei elején van. Hetente van új férfi, szó szerint. Néha párhuzamosan randizgat velük, de általában csak 1-2 éjszakát van együtt velük.
2014. okt. 2. 10:32
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Ülj le vele elbeszélgetni. Mostanság túl könnyen "esnek" ágynak a fiatalok. Még ha megfelelően védekezik is, a lelki oldala sem mindegy, és ez a későbbiekben is okozhat problémákat. Önbecsülés, önbizalomhiány...stb. Mert maga is érzi, hogy túl "olcsó", mint egy leértékelt árú ha túlzásba viszi. Oké, hogy tapasztalat, meg egyéb, ami tényleg kell, de azért párhuzamosan több fiúval, vagy hetente váltogatni, nem biztos, hogy jó.
2014. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Engem nem, mert én rendes szexuális tájékoztatásban részesíteném, ahogyan engem (minket) is a szüleim. Szerencsére a férjemnél sem tabu a téma, így az esetleges lányunkkal is tudunk majd mindig beszélgetni a dologról.


Én nem ítélném el, és nem hinném, hogy rosszul neveltem, ha hetente más lenne az ágyában. Én segítenék neki, és meghallgatnám, hogy ki bántotta meg így (bár, remélem, eleve tudnék róla), és saját tapasztalataim alapján próbálnék neki segíteni. Akár abban, hogy ezt az időszakot hogyan vészelje át (legalább kiéli magát, de mindig védekezni kell, nem csak a baba miatt, stb.), és segítenék neki abban is, hogy ennek a korszaknak hamar vége legyen.:)


27N

2014. okt. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha felelősségteljesen műveli a dolgait, akkor csinálja, szerintem nem a szülő dolga ez.

Egyébként nekem is volt ilyen időszakom, szerencsére hamar elmúlt.

(Valami nyilván kiváltja ezt, de csak nem fog örökké így élni...)

2014. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Felnőtt gyerekeim vannak . Nem gondolom,hogy közöm lenne a szexuális életükhöz ,kérdezni sem szoktam,milyen sűrűn és kivel fekszik le a szingli fiam .


Ha így élne akármelyik gyerekem,én nem érezném ezt tragédiának ,de ezért kövezés fog járni,érzem :) Inkább most,mint feleség/férj ,gyerek mellett .

2014. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos megvan a kettős mérce, mert ha egy fiú dug hetente más nővel azt elnézik, ha pedig egy lány akkor már biztosan komoly lelki baja van és erkölcstelen k.urv@. Ki kellene már lépni a 20. század gödréből.
2014. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!