Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket ez hogy érintene?...

Titeket ez hogy érintene? Zavarna, vagy nem foglalkoznátok vele?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a férjem szüleinek van a férjemmel egyidős házaspár barátja, akiknek van egy 2 éves kislánya.

Anyósom mindig úgy emlegeti mindenkinek a kislányt, hogy az "unokája". De még nekünk is így mesél róla, hogy pl. hétvégén volt itt a kisunokám. Semmiféle rokoni kapcsolat nincs közöttük, még a szüleivel sem. A kislány pedig mamá-nak hívja anyóst, pedig még mindegyik oldalról élnek a nagyszülők náluk. De még azt sem lehetne mondani, hogy olyan hű de szoros kapcsolatban állnának egymással, mert annyit azért nem találkoznak, max 1-2 havonta pár alkalmat csak.

Nekem ez nagyon bántja a fülem, mert elgondolkoztam, hogy ha majd nekünk lesz gyerekünk és megszületik az "igazi" unokája, akkor majd mindenkinek magyarázkodik, hogy éppen "melyik" unokájáról beszél? Valamint azt sem szeretném, hogy a gyerekem előtt unokának nevezze a másik kislányt, aki egyébként egy tök vadidegen gyerek, mert nem akarom, hogy összezavarja, és azt gondolja, hogy neki ő rokona.

Nektek mi a véleményetek erről? Ti szólnátok ezért anyósotoknak? A férjemet egyelőre nem zavarja a dolog, azaz inkább nem foglalkozik vele, de amennyire ismerem ez akkor lesz neki is probléma ha megszületik a gyermekünk majd.


2015. nov. 4. 11:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
ez olyan, mint amikor sógornőm kiakad azon a gondolaton, hogy MAJD egyszer lesz gyerekünk, mert gondolom félti az ő gyerekének a státuszát. Pedig hol van az még és ugyan miből gondolja, hogy az neki rossz lesz? Szóval persze nagyon fura a helyzet és nekem sem tetszene,de nem szólnék semmit, addig amíg majd az igazi unokát el nem kezdi hanyagolni,addig viszont csak unoka pótlónak használja ezt a gyereket.
2015. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
kerdezo nemgondolod azt hogy valami olyan kapcsolat alakult ki koztuk ami miatt mamanak hivja az anyost? biztos nem azert mert a kislanynak a szulei nemtanitottak meg hogy nehivjunk minden idos nenit mamanak
2015. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az a kislány boldog-boldogtalant mamának hív. Egyébként csak annyi a baj veled, hogy nem érted: nem sajátíthatod ki az anyóst, se magadnak, se a még meg sem született gyerekednek. Komolyan, te mit szólnál, ha anyós behisztizne, mert neked lenne egy olyan, szívednek kedves, anyóssal egykorú régi ismerősöd/barátnőd, akit szintén mondjuk anyukának hívsz? Lehet, hogy szokatlan dolog, viszont a te magánügyed, és senkit nem sért, ha egyébként anyóssal is jó a viszony. Talán én vagyok túlérzékeny a függetlenségemre és az önálló döntéseim tiszteletben tartására, de senkitől nem tűrném el, hogy ilyesmibe beleszóljon.
2015. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
Nem zavarna, anyukám nyugdíjas pedagógus, a nővérem barátnőjének a gyereke az első "unokája", külföldön lett még egy akire vigyázott, imádták és imádják mamát, mert így szólítják. Azóte lett két saját unoka is, és senkinek semmi baja nincs a másikkal...
2015. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Irigyellek, hogy ez a legnagyobb gondod.

Még gyereked sincs, hogy agyalj, de te már ezen diózol, hogy mi lesz majd, ha... no comment...

Biztos van oka, hogy így szólítják egymást és ehhez kb semmi közöd, mert nem téged szólít mamának a gyerek. Ez max anyósodra, a gyerekre és persze a gyerek szüleire tartozik. No és képzeld, ahol több 'vérszerinti' unoka van, hát ott is bizony 'magyarázni' kell, hogy épp melyik volt ott, vagy kire gondolnak.

2015. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 kovpet ***** válasza:

"mert nem akarom, hogy összezavarja, és azt gondolja, hogy neki ő rokona"


Mert akkor az történne, hogy...?

Egyébként nem zavarná össze. Ha rákérdez, akkor elmondod neki, hogy nem igazából a nagymamája annak a lánynak, csak mivel a szülei jó barátok, így olyan "tiszteletbeli nagymama" lett.

2015. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
57%

Apósom is többet foglalkozik a haverja gyerekeivel, mint az unokájával. Amikor megszületett a gyerekünk, akkor is végig azt hallgattuk h a másik gyerekek mit csinálnak meg milyen ügyesek...

Én már megszoktam, engem nem érdekel, a gyereknek van másik nagypapája is, én is egy nagypapával nőttem fel (másik elhunyt)és nem lett semmi bajom.

Amúgy azért érthetetlen a kiakadásod, hogyha anyóssal 2-3 havonta 1x találkozik az a gyerek, akkor kb. nulla az esélye hogy állandóan ti is pont ott legyetek. Max. 5 évente 1x ha előfordul majd ez a véletlen, de akkor is ovis koráig fel se fog tűnni a lányodnak.

Nekem amúgy volt 2 nagymamám, de unokatesóm mamáját is mamának hívtam, mert együtt mentünk mindig oda játszani és kiskoromtól megszoktam h ő is mama. Senki se akadt fenn rajta, pedig másik oldalról volt mamája unokatesómnak, nekem nem vérszerinti rokon.

2015. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus példája annak, hogy kell problémát generálni, ami pedig még egyáltalán nincs.

Kérdező, majd ha lesz gyereketek és azt látod, hogy a kedves mama előrébb helyezi a baráti házaspár gyerekét a tiéteknél, a saját unokájánál, AKKOR esetleg beszéljétek meg vele, de ADDIG ne említs ilyet neki, mert a probléma jelenleg még nem áll fenn!

2015. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha a kicsi mamának hívja, hát ez van, 2 éves, nem egy atomfizikus, de hogy az anyós unokájának hívja, az már kicsit érdekes.
2015. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam olyat, hogy szólok anyósnak, hogy ne hívja így a kislányt. Az magànügye, hogy kit hogyan hív, becéz, ezt jól írjátok. Viszont igen, ha a gyerekem előtt fog mesélni a másik "unokàjáról", ilyen formában, akkor bizony szólni fogok neki, hogy a gyerekem előtt nem kell màsik unokáról beszélni, mikor nincs se testvére, sem unokatestvére. Ehhez viszont szerintem jogom van.
2015. nov. 4. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!