Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Titeket ez hogy érintene?...

Titeket ez hogy érintene? Zavarna, vagy nem foglalkoznátok vele?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a férjem szüleinek van a férjemmel egyidős házaspár barátja, akiknek van egy 2 éves kislánya.

Anyósom mindig úgy emlegeti mindenkinek a kislányt, hogy az "unokája". De még nekünk is így mesél róla, hogy pl. hétvégén volt itt a kisunokám. Semmiféle rokoni kapcsolat nincs közöttük, még a szüleivel sem. A kislány pedig mamá-nak hívja anyóst, pedig még mindegyik oldalról élnek a nagyszülők náluk. De még azt sem lehetne mondani, hogy olyan hű de szoros kapcsolatban állnának egymással, mert annyit azért nem találkoznak, max 1-2 havonta pár alkalmat csak.

Nekem ez nagyon bántja a fülem, mert elgondolkoztam, hogy ha majd nekünk lesz gyerekünk és megszületik az "igazi" unokája, akkor majd mindenkinek magyarázkodik, hogy éppen "melyik" unokájáról beszél? Valamint azt sem szeretném, hogy a gyerekem előtt unokának nevezze a másik kislányt, aki egyébként egy tök vadidegen gyerek, mert nem akarom, hogy összezavarja, és azt gondolja, hogy neki ő rokona.

Nektek mi a véleményetek erről? Ti szólnátok ezért anyósotoknak? A férjemet egyelőre nem zavarja a dolog, azaz inkább nem foglalkozik vele, de amennyire ismerem ez akkor lesz neki is probléma ha megszületik a gyermekünk majd.


2015. nov. 4. 11:23
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Egyèbként mikor megszületett a kislány, mindenkinek úgy mesélte, hogy megszületett a kisunokàja. Egyszer ott is voltunk mikor ismerősök is àtjöttek, és nagy büszkén hangoztatta, mire összenéztek a vendégek, hogy állj, én szültem volna, vagy a férjem bàtyjának a baràtnője? Aztàn jött a magyaràzkodás, hogy ja...nem úgy unoka.
2015. nov. 4. 15:24
 22/25 anonim ***** válasza:

"ha majd nekünk lesz gyerekünk és megszületik az "igazi" unokája, akkor majd mindenkinek magyarázkodik, hogy éppen "melyik" unokájáról beszél?"


És ha több gyereketek születik? Vagy ha a férjednek van testvére és annak is lesz gyereke? Másnak is van több unokája...


Amúgy meg: [link]

2015. nov. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A 3,5 éves fiam is mamának hívja a szomszéd nénit, jár át hozzá játszani stb. Nem értem ezzel mi a bajod egyébként, attól még a szomszéd néni unokái tudják, hogy nem unokája a fiam.
2015. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
ha 10 unokájuk születik akkor is csak a te gyerekeid lehetnek az igazi unokájuk...
2015. nov. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

szerintem akkor foglalkozz már vele, ha az igazi unoka megszületett és továbbra is fennáll a probléma.


Egyébként szerintem ez kicsit gáz az anyósodtól, egy idegen gyereket "leunokázni". Lehet, hogy nagyon vágyik már saját unokára.

2015. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!