Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit illik vagyis KELL...

Mennyit illik vagyis KELL fizetnem a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Gáz esetében én meleg vízre és fürdésre használom


Villany


Víz


Kommunális hulladék


Upc



Párom kb két hónap alatt 13 napot tölt nálam


Szüleim pedig 2 en élnek.



Eddig én fizettem a gázt. Ő pedig a többit mert nekem nem engedte hogy adjak bele. Viszont egyre többet fel hánytorgatja és én besokaltam.


2015. nov. 10. 12:23
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*Gáz esetében egyébként én meleg vízre és főzésre használom. Anyukámék csak főzésre
2015. nov. 10. 12:24
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb és korrektebb, ha minden költséget összeadtok, és elosztjátok arányosan.
2015. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Esetleg feles arányban?
2015. nov. 10. 12:29
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

2/3 -1/3 arányban lenne logikus, illetve 4 havonta felesben a barátnőd miatt.

Mondjuk ha leulnetek és megbeszélnetek egyszerubb lenne.

2015. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Külön lakrészed van hogy te máshogy oldod meg a melegvízet mint ők?

Ha igen, bár nagy költség, de megéri külön mérőórát szerelni és mindenki a saját kiadásait fizeti. Hosszútávon még mindig jobban jársz anyagilag egyszeri mérőóra felszerelésével, mint az albival.

2015. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Külön lakrészt építettem szülői segítség nélkül
2015. nov. 10. 12:42
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A rezsit vagy felesben fizesd mert te ezek szerint több mindenre használod a gázat és idönként tartós vendéged is van, vagy pedig napra és fejenkénti bontásban (a szüleid napi két személy, te barátnö nékül egy személy, barátnövel kettö) eöosztja´tok az adott havi összeget és aszerint fizeted ki.
2015. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leírásból nem egyértelmű, hogy ki, mit fizet.

Ha kb. azonos a fogyasztás, akkor osszátok el a személyek számával és mindenki az alapján adjon bele.

De ha külön lakrész, akkor célszerű lenne külön órák felszerelése is. Gondolom, nem egy vízóra van az egész házban. Szóval fogyasztás alapján is lehetne.

2015. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát így hogy nincsenek külön órák a külön lakrészen nagyon balhés lesz az ügy.

Érdemesebb lenne alméröket felrakatni...a upc-t meg a szemetet felesbe fizetni...

2015. nov. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
8%

Én 15 éve adtam haza egy sima panel lakásba havi 20-25 ezret... számold ki, most mennyit kéne arányosan.

Én teljesen jogosnak tartom, hogy kérnek hozzájárulást az ottlakásodhoz, főleg, ha még vendéged is van. Egyébként pont az életre és önállóságra nevelnek ezzel, talán te is jobban odafigyelsz majd mindenre és lesz egy képed arról, hogy egy alap rezsiért mennyit kell gürizni.

2015. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!