Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 30 000 forintból mennyit...

30 000 forintból mennyit illik a szüleimnek adni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, suliba járok és mellette diákként dolgozom. A szüleim azt akarják, hogy adjak nekik belőle. Ti mennyit adnátok?
2015. jan. 13. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Ok mennyit tartanak meg a fizetesukbol "zsebpenznek" es mennyit tesznek a kozos kasszaba?
2015. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez sok mindentől függ. Van valami komoly anyagi problémátok? Ha pl. éheztek, akkor akár odaadnám az egészet is.

Miket finanszíroznak neked a szüleid? Pl. ruhákat, piperét, mindent megkapsz és ez csak szórakozásra menne? Vagy neked kell megvásárolnod magadnak sok mindent?

Én szülőként nem kérnék semmi pénzt el ebből a kis 30 ezer forintból, hacsak nem lenne valami nagyon nagy gond otthon.

2015. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

A pofámról leégne a bőr, ha az iskolás gyerekemtől akarnám elvenni a szabadidejében megkeresett pénzét...

Mondták hogy miért kéne adnod? Ennyire rosszul álltok anyagilag, vagy csak a sóherséget űzik ilyen magas szinten?

2015. jan. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Apám nem dolgozik, és általában nem marad pénzünk ezért mondták, hogy adjak belőle.
2015. jan. 13. 09:00
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ezt nem kéne elkérniük, feltéve, hogy te ezt hasznos dolgokra költöd, pl. ha ruha vagy pipere cucc kell, vagy cipő, bármi, akkor azt te veszed meg magadnak ebből, aztán a többit gyűjtögeted.

Ha adni akarsz, vagy kérnek, hát mondjuk 10.000-et.

2015. jan. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Általában ruhákat veszek és a suliba cuccokat. Vagy ha elmegyek valahová legyen költő pénzem, tehát nem szórom el felesleges dolgokra.

Szerintem zavarja őket a tudat, hogy nekem van 30 000 forintom nekik meg kb. semmi.

2015. jan. 13. 09:08
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked kell megvenned magadnak a cuccaidat, akkor nem adnék.

Apukád miért nem dolgozik? Akár csak valami részmunkaidőset, vagy idénymunkát.

2015. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Örüljenek, hogy nem tőlük kunyerálsz ruhára meg bármire, hanem megdolgozol érte...
2015. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ha meg nem adok akkor azt vágják a fejemhez, hogy bezzeg én mindent megadtam neked amikor csak tudtam. Persze sokkal agresszívebb stílusban.
2015. jan. 13. 09:10
 10/21 anonim ***** válasza:
46%

Hát, adj nekik belőle, aztán meglátjuk.

Háta megenyhülnek, amikor odanyújtod a 10 ezrest, és visszanyomják a kezedbe.

2015. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!