Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyit illik vagyis KELL...

Mennyit illik vagyis KELL fizetnem a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Gáz esetében én meleg vízre és fürdésre használom


Villany


Víz


Kommunális hulladék


Upc



Párom kb két hónap alatt 13 napot tölt nálam


Szüleim pedig 2 en élnek.



Eddig én fizettem a gázt. Ő pedig a többit mert nekem nem engedte hogy adjak bele. Viszont egyre többet fel hánytorgatja és én besokaltam.


2015. nov. 10. 12:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
6%
Ja, az még lemaradt, hogy szerintem 24-25 évesen már illik otthonról elköltözni és megkezdeni az önálló életet. Nem tudom, te mennyi idős vagy, de szerintem nagyon gáz, aki idősebb korában is még a szüleivel lakik.
2015. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindennek illik/kell fizetni a rád eső részét, amit használsz.
2015. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

11-es: miért kell MINDIG MINDENKI szemére hányni, ha "még" "otthon" lakik? Ezer és egy oka lehet, a nyilvánvaló anyagi vonatkozásoktól kezdve az akár egészen bonyolult egyéni sorsokon át a személyes kapcsolatokig. Sokszor látok olyat, hogy a fiatal éppenhogy SEGÍT azzal, hogy otthon lakik, nem RÁTELEPSZIK a szülőkre - akár anyagilag, akár az ingatlan körüli teendőkben, egyedül élő szülő esetén pedig lelkileg is. (Nyilván az ellenkezőjére is bőven akad példa, de nem kellene azonnal, információk nélkül általánosítani.)

Persze a költségeket a családi megegyezés szerint el kell osztani. Ez logikusan fogyasztás-arányosan a legkorrektebb, de a belső családi szabályrendszerek függvényében millió és egy változat előfordulhat. Az a lényeg, hogy senki se használja ki a másikat, és mindenki elégedett legyen.

(Ha saját családot alapít, az persze már kérdés. De itt nem tűnik úgy a leírás alapján, hogy ez a párkapcsolat már a "stabil közös életnél" tartana.)

2015. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez megegyezés kérdése, nem illik vagy nem illik én szüleim pl nem fogadnak el semmi pénzt amit hazaadnék azt tegyem félre vagy költsem magamra... Cserébe már csak nekem van jogsim meg kocsim a családban.
2015. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

11-es te eszednél vagy?! Aki 24 évesen pl. egyetemre jár, vagy munkakezdő, hogy a haléálban költözzön el (hová, miből...)?!


Kérdező: ha tök külön lakrészben vagy, kezdetnek vegyétek szét a gázt, villanyt, stb. Mert egyébként csúnya balhék lesznek még a jövőben.

A netet felesben.

2015. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Én az átlag fiatalokról írtam, nem a szélsőséges példákról, akik a szüleit támogatják.

A mai átlag fiatal képtelen önálló életet élni, otthon kényelmesen meg van mindene, mosnak, főznek, takarítanak rá és még azért is megsértődik, ha ezért kérnek pénzt cserébe.

Az én testvérem 35 éves, megvan a saját lakásra a pénze, tehát még albérletbe sem kéne mennie, de annyira lusta disznó, hogy nem költözik el otthonról. Ha meg szólok, hogy ez mennyire ciki, még ő sértődik meg.

2015. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt semmiből nem derül ki, hogy a kérdező szélsőséges példa-e, így a hozzászólásod nem ide való, attól függetlenül, hogy nem kitaláció.
2015. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Miért tőlünk kérdezed? Kérdezd meg a szüleidet, leültök, megbeszélitek, "anyu, apu, szeretném kivenni a teljes részem a rezsiből ami rám esik, mennyit adjak?", oszt' jó napot.
2015. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Külön mérő óra a ház rádeső részében. Ennyi. Legtisztább a világon.
2015. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kedves 16os, a kérdező nem a szüleivel lakik, hanem külön lakrészt épített...neked miből van saját telked és rajta önálló családi házad? A hitel ma már nem menő...nincs mire felvágni...nekem a szüleim telkén van hátul saját tulajdonú önállóan épített 70 nm-es házam..akk én most béna vagyok mert 27 évesen "otthon" lakom? Ne nevettess :D
2015. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!