Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Megőrjítenek az anyósomék,...

Megőrjítenek az anyósomék, mit lehet csinálni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

10 éve házasok vagyunk, van 3 gyerekünk, mindketten dolgozunk, jó körülmények között élünk. Saját házban (önerőből), lassan 15 éve külön élünk a szülőktől. Minden annyira rendben volt, de tényleg, kialakítottuk az önálló életünket, egzisztenciánkat. Kifejezetten jó volt a viszony mindkettőnk szüleivel, külön városban éltünk tőlük, de mentünk hozzájuk rendszeresen.

Csakhogy anyósomék gondoltak egyet, és a legnagyobb titokban megvették a szomszédos házat mellettünk. Nem tudom hogy csinálták, hogy semmit nem vettünk ebből észre, de csak annyit tudtunk, hogy a szomszéd eladta a házát. Lementünk az én szüleimhez hosszú hétvégére, és mire hazajöttünk, az anyósom meg az apósom szépen beköltözött a szomszédba. Köpni-nyelni nem tudtunk...

Azóta a nyakunkra járnak, nem hagynak minket élni (lassan 1,5 éve). Eleinte mindennap átjártak, ezt elég hamar leállítottuk, iszonyat nagy sértődés volt belőle. Minden áldott nap átcsábítják a gyerekeket, átkiabálnak a kerítésen, szabályosan megfigyelés alatt tartanak minket. (legfőképpen engem persze)

Miért ekkor megyünk reggel, hol voltam, miért nem jöttem haza munka után, hova megyek este 6-kor egyedül, miért ezt a kabátot adom a gyerekre, miért én járok a nagyobb autóval, miért ezt főzöm (kikérdezik a gyerekeket), és még napestig sorolhatnám.

Eljutottunk odáig, hogy már kerülöm őket, nem jöhetnek be hozzánk, de az ablakból lesik mikor lépek ki a járdára, és jönnek cseszegetni.

Az agyvérzés határán állunk a férjemmel. Elbeszélgettünk velük kedvesen, kevésbé kedvesen, és végül csúnyán is. Nem érdekli őket, azt meg nem tilthatom meg nekik, hogy a saját udvarukról átkiabáljanak a gyerekeknek, vagy a saját ablakukból leskelődjenek.

Én már odáig jutottam, hogy úgy utálom őket, hogy arra nincsenek szavak. A békés, szép kis életünk pokollá változott, pedig a férjem is kiáll mellettünk, nagyon sokszor leült már ő is velük beszélni erről, de tojnak a fejünkre. Ott tartok, hogy az egyetlen megoldásnak azt látom, hogyha elköltözünk innen. Csak akkor lesz nyugodt életünk.

Csakhogy itt van mindkettőnknek jó munkahelye, ezt a házat mi építettük, olyanra, amilyenre mi szerettük volna, a gyerekek közösségbe járnak már, barátaik vannak, szakítsuk ki őket ebből? Iskolát, óvodát kéne váltani, vagy ha maradni akarunk a városban, akkor be kéne költöznünk társasházba. Mindezt persze csak akkor, ha egyáltalán el tudjuk adni a házunkat.

Ti mit tennétek? Hátha van valaki, aki tud olyan tanácsot adni, amire mi elkeseredettségünkben még nem gondoltunk, nem jutott eszünkbe.

Köszönöm annak, aki elolvasta, és segíteni próbál.


2015. nov. 13. 13:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
6%

Csak én nem értem, miért kell kiborulni attól, hogy a szomszédban lakó anyós, akit a saját fia megkért, hogy ne járkáljon át naponta, megkérdezi az unokájától, hogy mit evett ebédre, vagy a menyétől, hogy miért nem ment haza munka után? Bakker válaszolsz valamit, bármit és kész, minek kell ezért otthon őrjöngeni?


- Mit főztél?

- Bigyót, izé körettel.

- Miért?

- Mert úgy tartotta kedvem/kisebbik gyerek kedvence/a fiad ezt kérte.


vagy

-Hol voltál tegnap este?

- Dolgom volt/túlóráztam/edzeni voltam.


Komolyan, ez lenne a pokol, emiatt kell megőrülni, agyvérzést kapni?

2015. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 acelsziv ***** válasza:
78%

Durva sztori, kérdező: Első körben én is ügyvédi tanácsot és magas sövényt javasolnék. Bár elképzelhető, hogy anyósék meglocsolják a tujákat fáradt olajjal és kipusztul az egész. akkor pedig ablakon kibobott pént.

Ami gyors megoldás lehet, az a betonkerítés. Nagyon szép elemes kkerítések vannak és 2,5 m -es magasságra is fel lehet húzni. Egy nap alatt kész van és festhető is.

2015. nov. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
82%

Ne menekülj, az nem megoldás! Ellenben lehetőséged van olyan kerítést építeni a saját oldaladon, ami meggátolja, hogy belássanak a kertedbe. Ezek után maximum az utcán leskelődhetnek, az meg így a tél küszöbén nem is olyan jó móka.


És bizony ellenük is kérhető birtokvédelem a jegyzőnél, ha állandóan bekukucskálnak, meg bekiabálnak.

2015. nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
65%
Húúú megjöttek az anyósok... a válaszok szépen le lettek pontozva... :D
2015. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%
egyszer vennék át a kerítésen,levideóznám és kihívnám a rendőrséget.Egyébként vegyetek egy kutyát
2016. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 acelsziv ***** válasza:
76%
Nem tudom, hogy álltok most, de létezik olyan büntető tétel, hogy zaklatás. Ez amit leírtál már bőven kimeríte azt. Kérhetsz távoltartási végzést. Innentől akár költözhetnek is el mellőletek ha nem akarnak börtönbe menni.
2016. jan. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
67%
Kedves Kérdező, régi a kérdés de érdekelne, hogy mi történt azóta veletek, hogy alakultak a dolgok?
2017. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
57%
Engem is érdekelne, hogy mi van veletek
2017. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!