Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elfogadnátok segítséget az...

Ti elfogadnátok segítséget az ex-anyósotoktól ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy nagy 5 éves gyerek, ő az anyós unokája. Az anyuka terhes. Az anyós felajánlotta, hogy a szülés után szívesen segít, hozza-viszi a nagyot oviba, az első hetekben főz is - persze nem naponta, csak ha szükséges.


Az exférj ezt nehezményezi. Szerinte ezzel kihasználják az anyját.


Szerintetek kinek van igaza?


2015. júl. 9. 10:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Az elferjnek pont semmi köze hozzá. Majd az anyja eldonti. Én mondjuk csak az óvodában kérném a segítséget, akkor is, csak ha nem tudom máshogy megoldani. A második gyerek apja hol VAN?
2015. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
Mivel az anyós felajánlotta a segítségét, így nincs szó kihasználásról. Szerintem 'kapóra jön' az anyósnak a ex-menye terhessége, mert így több időt tud tölteni az 5 éves unokájával.
2015. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
mivel nem te kérted, hanem ő ajánlotta fel, igen elfogadnám, mondjuk a főzést lehet, hogy nem hisz arra ott van a jelenlegi anyós + saját anyám, de hogy nagyot hozza-vigye az oviba igen azt el :) ex férjjel meg nem kell foglalkozni :)
2015. júl. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az apa épp munkát vált, a baba születése előtt kb 6 héttel. Így pont próbaidőn lesz, nem szeretne azonnal késéssel indítani vagy nemet mondani ha túlórázni kell.
2015. júl. 9. 10:48
 5/29 A kérdező kommentje:

Jelenlegi férjnek már nem élnek a szülei.


Az anya szülei vidéken élnek, elég messze, mind a ketten dolgoznak. Az anya el fog majd jönni a szülés környékén pár napra, de többre nem tud.

2015. júl. 9. 10:49
 6/29 anonim ***** válasza:
9%
Továbbra is csak az óvodába járatán való segítséget kérném, azt se mindennap. Anyuka új párjával minimum az oda vagy a vissza utat meg lehetne, kellene oldani. Mit csinálnának, ha nem lenne ex ANYÓS?
2015. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne, akkor kb 2 hétig nem menne oviba, majd az anya vinné.
2015. júl. 9. 10:52
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2015. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
13%
Áruld már el, hogy milyen idobeosztasban dolgozik a jelenlegi párod, hogy se vinni, se hozni nem tud egy óvodást. Milyen elgondolassal vallaltal második gyereket ÍGY?
2015. júl. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%
3-as voltam, ebben az esetben a főzést is elfogadnám, de természetesen nem minden napra - hozzáteszem én is elváltam tehát van exanyósom, akivel a mai napig nagyon jó a kapcsolatom, ha ő ajánlott volna fel ilyen helyzetben nekem ilyet, elfogadtam volna tőle, mert tudom, hogy örömmel segítene nekem...
2015. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!