Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért kell lenézni azt aki...

Miért kell lenézni azt aki mer segítséget kérni (pszichológus)? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy kis szorongásom, szociális fóbia, enyhe, de zavaró számomra, ezért elmentem pszichológushoz. Sokat segít, csak meg kell találni az okát, mert én sem tudom még miért alakult ki.

A lényeg, hogy egyszer vitt a párom, tőlük mentünk, időpontra és hát ugye ilyenkor az ember nem marad, megy és kész. Ekkor felmerült, hogy de miért? Annyit mondtam, hogy orvoshoz kell mennem. Na de ők is elmentek bevásárolni, ami pont arra van ahol a kórház, látták az autót és hát anyósomnak vannak mint kiderült barátnői, akiktől megtudta, hogy hol jártam vagyis elvileg látott a nemtudomki, hogy hová várok... Azóta ha találkozunk, megkérdezi, hogy hogy van az az izém, milyen gyógyszereket kell szednem, (egyszer megjegyezte hogy neki is kéne valamilyen altató, hogy irassam már fel!) , családi találkozóknál megjegyezte a mamáéknak, amikor tőlem kérdezték, hogy hogy vagyok, hogy jaj hagyjad dilidokihoz jár szegény... Mintha valami komoly betegségem lenne! Utána meg a mamáék pl már nem is foglalkoztak velem, mivel idős, persze hogy furán néz rám...

Apósom meg megjegyezte, hogy biztos valami divat agybajom van!

Párom nem nagyon száll velük szembe, főleg, hogy sokszor úgy kérdeznek meg pl anyósom amikor nincs ott pont!


2015. dec. 11. 21:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos a pszichológusok jelentős része kókler gondosan válassz.

Sajnos a pszichológia viszonylag friss tudomány, ráadásul nincsenek objektív mérőszámok, amivel ellenőrizni lehet a működését.

Sajnos sokakban még mindig a "divatagybaj" szinten vannak. Talán mire az unokád nyugdíjba megy épp olyan természetes lesz a pszichológus, mint a belgyógyász.

2015. dec. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
anyósodék tudatlanságán és primitívségén túl a legnagyobb gond,hogy a párod nem áll ki melletted. én inkább emiatt aggódnék, nem amiatt hogy a kedves mama hogy beszél ki a hátam mögött.
2015. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
10%

Ha kórházba kell vele menni meg gyógyszert szedni, akkor csak nem annyira kis dolog! Kórházban csak pszichiáter van, sima mezei pszichológus nem igazán jellemző.

Miért nem volt elég valami sima terápia?

2015. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezt anyósom találta ki, hogy szedek valamit (ez a lénézős dolog egyik része, hogy egyből azt hiszi), magán pszichológushoz járok, csak az orvosom épp a kórházban volt bent, ott is rendel néha, ott SZTK-ra elszámolta. Nem szedek semmit, beszélgetések vannak. Csak nem tudok enni társaságban vagy csak nehezen és szorongok idegennel a liftben.
2015. dec. 11. 21:58
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván buta és tapintatlan. Az a baj, hogy aki ilyeneket mond, az nem fogná fel, mi a bajod, akkor sem, ha szájbarágósan elmagyaráznod. Empátia nulla.


(Egyébként én sem merek enni társaságban, járok terápiára.)

2015. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

3: "Kórházban csak pszichiáter van, sima mezei pszichológus nem igazán jellemző."


Ez nagy tévedés! Kórház pszichiátriai osztályán van pszichiáter szakorvos és klinikai szakpszichológus is!


Kérdező! Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de szerencsésebb lett volna magánrendelésre menni. Nemcsak azért, mert több ideje van rád, hanem a történtek miatt is. A magánrendelések sokszor tömbházakban bérelt lakásokban vannak, sokszor este, tehát nem lát anyósod összes barátnője bemenni a kórházba.


Amúgy kisváros ez, hogy mindenki ismer titeket?


Sajnos utólag már nem lehet ezt visszacsinálni. Ráadásul, ha egyszer ingerült lennél valami miatt, rögtön azt gondolnák: "Kitört rajta a betegsége! Lehet, hogy mindjárt zárt osztályra kéne vinni!"

2015. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Ezzel semmit nem tudsz tenni, epp amiatt, amit az utolso irt. A mi tarsadalnunk neg nem tart ott, h termeszetes Lajos gyen a test mellett a szellem es a lelek apolasa, gyogyitasa - akar kulso segitseggel.


Megkerdezhetem, h mit ereztek, mi az a felelem, ami visszatart es ami miatt nem mertek tarsasagban enni?

2015. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

5-osre utaltam

7.

2015. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Ja, most olvastam, hogy maszek rendelés, csak a kórházban. Óvatosabbak is lehettetek volna. Pl. nem anyósodtól indultok, az autó két sarokkal odébb álljon meg és gyalog menj oda.

Ezek a konspirációk nevetségesnek tűnhetnek, de iszonyú előítéletek vannak ilyen problémákkal (nem is betegséggel) küzdőkkel szemben, ezért a legtisztább úgy, ha férjeden kívül soha senki nem tudja meg. Ehelyett most egy buta és nagyszájú asszony már tudja és híreszteli is úton-útfélen.

2015. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem mertek enni?
2015. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!