Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikor jön el a szakítás...

Mikor jön el a szakítás pontja Anyósommal, vagy ez már így lesz életünk végéig?

Figyelt kérdés

Bocsánat kicsit hosszú lesz.


Anyósommal elég hullámzó a viszonyunk már 5 éve. Amíg nem volt gyerekünk csak olyan semmilyen, néha pár sértő beszólás de nem foglalkoztam vele viszonyunk volt. A gyerekünk megszületése óra viszont egyre jobban úgy érezzük a férjemmel, hogy a többi unokáját preferálja jobban. 2,5 éves lányunkra talán pár havonta ha vigyázott. Voltak kezdeményezések, de mindig sietnie kellett, hamarabb kellett elmennie stb. Nekünk meg időre kellett menni dolgozni ezért gondban voltunk rendesen. Próbáltuk megbeszélni a problémákat de csak hatalmas veszekedés és sértődés volt belőle.

Az utolsó nagy próbálkozás a második gyerekünk megszületésekor kezdődött. Én beláttam, hogy az én szüleim nagyon messze laknak és csak anyósom és sógornőm van nekem itt család és a gyerekeimnek rokon. Úgyhogy erőt vettem magamon és meghívtam őket amikor csak tudtam. Újszülött csecsemővel voltam otthon, kb 2 hetente jöttek hozzám, néha sógornőm nem is jött csak küldte a gyerekeket ő meg ment programolni. De a gyerekeinknek jó volt a társaság, így hát én is örültem. De igazából 6 hónapja sógornőm egyszer sem hívott meg hozzájuk míg nálunk legalább 10szer voltak. Anyós pedig talán 2-3szor.

A pohár ott telt be, hogy múlt héten anyósom minősíthetetlenül kiabált a kislányunkkal az oviban amit ő vezet. Ez csak ilyen heti fél napos ovi, ilyen magánkezdeményezés, a kislányunk eddig egész jól beszokott. De volt pár szerencsétlen eset mikor anyós rohanva vitte meg hagyta sírni (az elején mi is mentünk vele majd mikor már rendben volt anyós kezdte el vinni) és egyre kevésbé akart menni. Na múlt héten már csak a szitterünk tudta vinni a kicsivel együtt és kivágta a hisztit a gyerekünk. Oké hisztizett és zavarta az órát, de anyósom gyakorlatilag lekiabálta a gyereket és elzavarta őket onnan 10 perc alatt.

Azóta férjem nem kommunikál az anyjával, azt mondja nála már betelt a pohár. Hogy kivételez sógornőm gyerekeivel, rendszeresen vigyáz rájuk (kb minden 2-3dik hétvégét ott töltenek a gyerekek), hogy vesz nekik ezt-azt, mi pedig nemhogy nem kapunk törődést, de még le is kiabálja a gyerekünket mert hisztizett az óráján.

Én békítem, hogy mégis csak az anyja és az egyetlen nagymama a közelben, őszerinte inkább semmilyen mint egy ilyen nagyi.


Tudom, hogyha ezt az ügyet elsimítjuk, lesznek még problémák ahogy eddig is voltak. Tudom, hogy semmiben de tényleg semmiben nem számíthatunk rá. Segít ha éppen ráér de igazából mindig akad valami dolga még amit "csak még gyorsban elintéz". De úgy gondolom ezekkel együtt is jobb egy nagyi akit a gyerekeim pár havonta látnak, mint egy semmilyen nagyi.


Hogy gondoljátok, szakítani kellene végleg? Vagy csak minimalizálni a kapcsolatot még jobban? A szakítás mondjuk azért is kivitelezhetetlen, mert 10 percre lakik anyósom és sokszor segít neki a férjem ebben-abban, meg úgy a családi összejövetelek is elég furák lennének...


(ha számít, akkor leírom, hogy az én szüleim a távolság miatt ritkábban jönnek, igaz akkor mindent megadnak a gyerekeknek, itt leginkább törődésre, közös játszásra, maximális odaadásra gondolok)



2015. dec. 16. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Nem olvastam végig, de gondolom a második fele is arról szól, hogy rinyálsz, mert anyós nem ugrik mikor csettintesz. Szerintem te nézz kicsit magadba.
2015. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Lehet hogy csak arról van szó, hogy Ti kevésbé passzoltok anyósod habitusához, mint sógornődék.


Ti szívetekre veszitek, ha a gyereket a hülyesége miatt nagyon kiosztja, ők meg nem, ezért velük jobban megtalálja a közös hangnemet.

2015. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

hát, szerintem nem kell kimondani, h vége, de én lélekben még hármat lépnék elfele anyóstól és még ennél is kevesebbszer v inkább egyáltalán nem kérném, h vigyázzon a gyerekekre.


előző, a kiabálás lehet, hogy nem minden szülőt egyformán sért, de minden gyereket... :(


nem feltétlenül kár egy nagyiért, aki kiabál a gyerek előtt, szemmel láthatóan nem törődik úgy velük és mindig mással van elfoglalva. a lerázás tipikus esete. szerintem ha néha találkoznak, meg velük van, akkor oké, de számítani rá nem kell és nem is lehet, ahogy a sógornőre sem. ez itt most már sajnos nem is annyira érzelmi, mint ténykérdés :-(

2015. dec. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem ertem miert ragaszkodsz ennyire anyosodhoz. sem hozza, sem abba az oviba nem vinnem a gyereket. Szivesseget meg foleg nem kernek tole.
2015. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
a lányod kicsi, a másik még kisebb. Szitter, magánovi mindkettőnek... lehet, hogy azért vigyáz a sógornőd gyerekeire többet, mert neki ezekre nincs lehetősége? Te otthon vagy, mégis másokra bízod a gyereket.
2015. dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Mindig annyinak örülj, amit kapsz, és ne azt nézd, hogy mennyit kaphatnál még. ( ezt az 5 éves gyerekem is kezdi már érteni)

Feltételezem, nem az anyósnak szültél, hanem a férjeddel ketten döntöttetek úgy, hogy gyerekeket vállaltok. Innentől kezdve nem lehet elvárásotok felé. Olyan amilyen, ezen kár keseregni. Alakítsátok úgy az életeteket, hogy ne kelljen ra számítani, és akkor nem kell ezen rugóznod. Az meg, hogy a másik unokáit jobban támogatja, az meg az ő döntése, fogadd el.

Szóval elvárások nélkül boldogabb leszel.

2015. dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindkét gyereknél 4 hónap után vissza kellett mennem dolgozni, sógornóm van otthon már évek óta, meg egyébként is otthonról dolgozós munkája van.


Nem számítunk semmiben anyósomra, mindent megoldunk nélküle. De időnként mégis vannak közös dolgok, meg javul a viszonyunk és akkor megint jön a csalódás.


Nem lehet úgy hozzáállni egy nagymamához, de kb senkihez, hogy semmit nem várok el tőle. Ha meghívjuk vacsorához akkor a körülbelüli pontosságot elvárja az ember. Hogy ott legyen az illető, játszon a gyerekekkel kicsit, beszélgessetek. Ha ezt sem várom el akkor hogyan lehet bármilyen kapcsolatot is fenntartani?

2015. dec. 17. 08:39
 8/12 A kérdező kommentje:

És igen, mindig örülök annak amit kapok tőle. Javul a viszonyunk és jobb a gyerekekkel is és akkor jön a kezdeményezés, hogy találkozzunk még stb és akkor megint jön a csalódás. A kiszámíthatatlansággal van talán a legnagyobb bajom. Mert egyszer türelmes a gyerekekkel és ölelgeti, mesét olvas neki, játszik velük (akkor sem túl sokáig), másszor meg beviharzik, mesél a problémáiról és elhesegeti a gyereket maga mellől.


És akárki akármit is mond, igenis rosszul esik, hogy más unokáinak látványosan többet segít. Nem ugyanazt a segítséget várom el, de hasonló szintű törődést szeretnék. Másik unokái 2-3 hetente komplett hétvégét nála töltenek, hozzánk meg 2-3 havonta jön egy vacsorára, akkor is alig játszik a gyerekekkel...azért nehogy már ne essen ez rosszul.

2015. dec. 17. 08:44
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Rosszul eshet, de akkor ee tehetsz semmit. Vagy tullendulsz rajta v felorol belul. Van olyan, h semmit nem varsz el. A batyam lany heti 2x minimum anyamnwl van estig. Jethetente legalabb 1x ott is alszik+ szunetek es betegsegei alatt is vele van. Az en fiamrw kb 3 havonta vigyaz max 2 orat, de csak akkor, amikir alszik es a lelkemre koti, h siessek, nehogy felebredjen kozben...
2015. dec. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Nektek kéne leválni róluk.

Egyáltalán, minek jár a gyerek a nagyi óvodájába, ez nagyon rossz ötlet....?

2015. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!