Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan békítsem meg az anyósom...

Hogyan békítsem meg az anyósomat? Mit rontottunk/rontottam el?

Figyelt kérdés

Az anyósom hihetetlenül haragszik rám, szerintem kreált okból.

Minden évben lemegyünk Hozzájuk Karácsony előtt, 250 km-re. Ilyenkor az állatainkat Édesanyámra bízzuk. (1kutya, 4cica)

Idén hazahoztunk plusz egy kutyust, egy bull típusú mentett fiút. Édesanyám azt mondta, hogy rá nem tud vigyázni, mert Neki is van két kutyája, így összesen 8 állat lenne a lakásában, ráadásul a kiskutya nem jön ki az Ő kutyáival.


Anyósom végül megengedte, hogy vigyük a kiskutyát, szerencsére.

Azonban tegnap felhívott, hogy mégsem szeretné, ha vinnénk. Oké, nincs gond, van aki nem szereti a kutyákat. Felhívtam a falunkbeli egyetlen panziót, zárva lesznek, barátra meg Karácsonykor nem bíznánk, van elég bajuk.


Visszahívtuk Anyóst, teljesen normálisan mondta a Párom, hogy egyedül fog menni, mert itt kell maradnom akkor a kutya miatt, esetleg lemegyünk januárban ketten is, ha kinyit a panzió. Ez tűnt a legjobb megoldásnak.


Anyós vérszemet kapott, s elkezdte magyarázni a Páromnak, hogy váljon el tőlem, ha ilyen szerencsétlen vagyok, hogy nem tudom megoldani a kutya elhelyezését s amúgy is csak miattam vannak állatok meg ránk hívja a sintért s tönkretettem az Ünnepet.



Persze, nem reagáltam, nem szeretnék konfliktust. A rágalmai úgysem igazak. Eddig soha nem volt ilyen kirohanás, azt gondoltam kedvel.


Ti hogy oldanátok meg? Érdemes pedáloznom, vagy hagyjam a fenébe?


Áldott Ünnepet Neketl! :)


2015. dec. 19. 14:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
31%

"egy kutya sem szabadna, hogy kevesebbet érjen egy családban"


majd mindjárt egy kutya miatt fogom a családomat elhanyagolni nem?

szeretem én is az állatokat, de az embertársaim a ranglétra tetején állnak.

és bízok benne hogy ha segítségre lenne szükségem akkor tőlük elvárhatom, a kutyától pedig max két vakkantást meg egy farok csóválást kapnék.

egy kutya miatt leépíteni a családi kapcsolatokat elég szánalmas és elfogult gyerekes viselkedés.

ezt most nem a kérdésben említett gyökér anyósra értettem, hanem úgy általánosságban véve.

2015. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Anyósom telefonált s közölte, hogy a Párom sem mehet le, amíg megvannak az állatok. A Párom közölte, hogy nem gond, akkor többet nem megy. Azt hiszem, ezzel le lett zárva a dolog.

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat, nagyon örülök, hogy emberséges válaszokat kaptam!



Utolsó, Téged nem értelek, megmondom őszintén. Nem nyalizást vártam, de már miért lenne gyerekes, hogy nem akartam egy 12 hetes kutyust egyedül hagyni?! Én úgy gondolom, hogy az az önzés ha kicsapom a kertbe 3napra.

Amúgy köszönöm a válaszodat, de remélem a többi kérdésembe nem futsz bele.

Ugyan nem derült ki, hogy szerinted miként béküljünk az Anyóssal, de a -jelzőid alapján- megkaphatnál egy szegénységi bizonyítványt. Ehhez gratulálok! :)

2015. dec. 20. 19:44
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű "anya".

Mondtam én hogy direkt volt. Majd azt hitte a kicsi fia dobja az állatokat ..jobb lesz nektek nélküle ;)

2015. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
Tipikus hülye szülő, aki még akkor is irányítani akarja a fiát, amikor az már rég kirepült? Mi az hogy a saját házában, a saját háztartásában ne tartson állatot, csak azért mert ez anyucinak nem tetszik. Még mindig azt tudom mondani, ha annyira kompromisszumképes lenne, akkor vihetnétek a pici kutyust. De anyuka nem tudja elviselni, hogy nem ő irányít.....
2015. dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
60%

Nos, mi lett azóta?

Amúgy anyós hibája, ő szólt az utolsó pillanatban, hogy mégsem vihetitek a kutyust.

2017. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Más okból, de most válunk...
2017. nov. 12. 01:35
 27/31 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy alakult azóta az életed?
2020. ápr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Elváltam miután elkezdett ütni az ex. Lett új párom, egy gyönyörű lányom. Sajnos a kutyus pár hónapja agyvérzést kapott és elhunyt. A legnagyobb szeretetben élünk az új családommal. :)
2020. máj. 12. 12:38
 29/31 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jól vagy. Borzasztó, hogy egyesek hogy mernek egyáltalán kezet emelni másokra.
2020. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy utolsó! Küldök egy virtuális puszit. :)

Sajnos, mint kiderült elég bolond volt csak nem akartam észrevenni. :( az új párját is üti vágja. Szegény kislány 19 éves :( Jobb is, hogy megszabadultam attól az embertől. Csak azt bánom, hogy több évem elment, szültem neki egy halott babát és lombikokra járkáltam miatta... nem baj, az új életem kárpótol.

Remélem Te is jól vagy, és tényleg nagy puszi Neked. :)

2020. máj. 12. 12:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!