Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez valyon miért csinálja?...

Ez valyon miért csinálja? Másnak is rosszul esne?

Figyelt kérdés
Az anyósomról tudni kell hogy nem valami tisztaság mániás.Nem olyan sűrűn jön hozzánk ma eljött és neki is állt pakolni meg mosogatni.Van két pici gyerekem , nem a házimunka a legelső,(azért nincs mocsok)akkor takarítok mikor a kicsik alszanak.Nekem kicsit rosszul esett,ha már eljön inkább foglalkozna a kicsikkel,én meg pakolnék.Én vagyok túl érzékeny vagy másnak is rosszul esne?

2016. jan. 11. 18:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként, ha ez vigasztal: nekem anyám ilyen.

Tudod, mit csinálok? Semmit. Takarítson, ha neki az tetszik, én meg foglalkozok a gyerekekkel.

2016. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Azt írtad, hogy "anyósomról tudni kell hogy nem valami tisztaság mániás".

Majd később azt írod, nálad sem "a házimunka a legelső".


Ezek szerint mindkettőtöknél nagy a kosz.

(A másik szerint.)

2016. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Segítő szándéktól függetlenül tényleg nem a legtapintatosabb más lakásában nekiállni takarítani.

Máskor szólly neki, vagy beszéllyétek meg előre, hogy ha hozzátok megy, akkor mijen célból. A gyerekeket felügyeli, amíg te tudsz a házimunkával foglalkozni, vagy besegít ő a házimunkába, amíg te a gyerekekkel foglalkozol.

2016. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

"Én vagyok túl érzékeny vagy másnak is rosszul esne?"

Te vagy túl érzékeny,

Ha a picikkel kezdett volna foglalkozni, hogy te pakolni tudja, akkor most azt olvasnánk, hogy az anyósod miért akarja helyetted nevelni a gyerekeket, ahelyett hogy segített volna pakolni.

2016. jan. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!Mostmár látom,valóban túl érzékeny vagyok,és igen(ezek szerint) rosszul esik hogy segítenek.Lehet ennek az az oka hogy mióta az eszemet tudom senkire nem számíthattam...biztos meg kell tanulnom elfogadni a segítséget.Köszönöm a kedves válaszaitokat és hogy időt szántatok rám a drága életetekből.Én részemről lezártnak tartom a kérdést!

Köszönettel:

Egy túl érzékeny kérdező

2016. jan. 11. 21:08
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Én eléggé nyelvtannáci vagyok, de gyanítom, ha a kérdező perfekt helyesírással írta volna ki a kérdést, több együttérzést kapott volna.


Kérdező, nekem nem rosszulesett volna,hanem idegesített volna. Ne pakoljon, ne rendezkedjen nálam. Érdekes,hogy hasonló anyósos problémáknál a válaszolók 90%-a hasonlóan szokott vélekedni, úgy látszik, most ide olyanok kommenteltek, akiket nem zavar, ha az ő otthonukban rendezkedik vki más. :-) Különbözünk, no.

2016. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó: a nyelvtannácik nem rossz emberek, csak a nyelvtancigányokat bántják, elvégre az éppen megerőszakolja az anyanyelvüket..😃
2016. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%
Jó, jó, de attól mêg rohadtul zavaró, ha anyós (anyuka,nagynéni, szomszéd, bárki) eljön, és pakolászni kezd. Az én anyósom egyszer azt csinálta,hogy amíg hosszúhétvégéztünk, eljött a lakásunkba (erről tudtunk, azt mondta, egyedül akar lenni és pihenni, hát jóvan), és komplett nagytakarítást végzett, ablakpucolással, ahogy kell . Tiszta jószándékból, nekem akart segíteni, na de mégis... A fêrjem magyarázta el neki, hogy mi bajunk ezzel, persze tök normálisan. Azóta szerencsére nem fordult ilyen elő. :-)
2016. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Lehet a jószándék vezérli. Ha egyébként kedves veled akkor ki is használhatod ezt, megmondhatod neki mit takarítson főleg. Engem nem zavarna ha valaki leszedné a függönyöket meg lemosná a csöveket fent mert tériszonyom van.
2016. jan. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%

Az anyósom kezdett pakolászni, takarítgatni, míg a gyerekekre vigyázott. Nem szóltam, mert tekintettel voltam a férjemre, aztán amikor már nagyon idegesített, akkor megköszöntem a segítségét, és megkértem, hogy legyen szíves ne pakolásszon nálam, mert nem kértem meg rá. Az is nagy segítség, ha vigyáz a gyerekekre. Úgy megsértődött, hogy csak na.

Mindenesetre a probléma megoldódott.

Azt gondolom, hogy az a segítseg, amire megkérek valakit. A dolgaim között senki más ne nyulkáljon, mert az már zavarja az intim szférámat.

Sokszor volt olyan( régebben), hogy anyósom segítek felkiálltással meghazudtolt, kellemetlen helyzetbe hozott stb.

Szóval a lényeg, hogyha vmi nem tetszik, akkor udvariasan szólj, aztán lesz ami lesz.

Az én otthonomban elvárom, hogy tiszteletben tartsa mindenki a szabályaimat, mintahogy másoknál én is ugyanezt teszem.

2016. jan. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!