Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz? Rosszul...

Logisz kérdése:

Én vagyok a rossz? Rosszul látom a helyzetet? Költözzünk vagy ne?

Figyelt kérdés
15 éve vagyunk együtt a párommal. Van két gyerekünk. Nem igazán jöttem ki az anyósommal, ezért elköltöztünk albérletbe. Akkor, ott kezdtünk rendbe jönni anyagilag. Dolgoztunk, a lányok oviba jártak. Idejét éreztük saját lakásnak. Az anyósom felajánlotta a házat (ami igazából már a fia nevén volt és lakatlan), hogy lakjunk ott, mert ő elköltözik. Kifizettük a tartozásait is. Nehezen, de belementem, mondván megbánjuk. Most visszajött hozzánk, szó nélkül, nem tudni meddig. Egy szobába neveljem fel a gyerekeimet, mert ő nem hajlandó eltartani magát? Költözni szeretnék, de ugye erre a házra sok pénzt és munkát fordítottunk. De belefáradtam, hogy mi fizetünk mindent. Nem érdemlünk meg egy külön házat? Nyugodt családi környezetet? Mit tegyünk?

2015. márc. 4. 10:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
5%
fizessetek az anyosnak egy kis alberletet.
2015. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez szívás. A ház a férjed tulajdona, vagy csak névlegesen van a nevén? Kié a haszonélvezeti jog?
2015. márc. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
88%
Ha a fia nevén volt a lakás, és lakatlan, akkor mi a fenét keresne ott az anyós? Nem közöltétek vele, amikor jött, hogy egy hétre tudjátok vendégül látni, utána legyen kedves gondolkodjon az életéről, ahogy eddig tette?
2015. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Nem ott lakott, hanem a másik fiánál. Azt mondta, hogy ha ott már nem látják szívesen, akkor elköltözik a testvéréhez. Nincs haszonélvezete, sem tulajdonrésze. De a párom nem szívesen mondja neki, hogy "Anyu, menj a fenébe!". Én ellenkezőleg, annál jobban.
2015. márc. 4. 10:46
 5/42 anonim ***** válasza:
9%

Gondoljátok át, melyik éri meg jobban. Ha albérletet fizettek neki, vagy ha kialakítotok otthon egy külön bejáratú kis részt neki. Nincs pince, ahol egy kis lakást lehetne csinálni?

Egyébként be se száll a rezsibe? Semmit nem ad oda nektek?

2015. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Ja és hát ha fizetünk albérletet, akkor házat nem tudunk venni. Így úgy gondolkodtam, hogy vegyünk egy sajátot, nagyobbat mint ez, úgyis kell még szoba a gyerekeknek, mert ez csak 2 szobás, és akkor az tényleg a miénk, ahhoz semmi köze nem lenne...
2015. márc. 4. 10:48
 7/42 A kérdező kommentje:
Nem, semmit. Csinálni se csinál semmit. Csak ül és néz ki a fejéből, vagy elmegy a barátnőihez. Helyünk nincs, és nem is akarok hosszú távon egy fedél alatt lakni vele. Tudjátok, az a tipikus, "nem akarok beleszólni, de én így csinálnám" típus.
2015. márc. 4. 10:50
 8/42 anonim ***** válasza:
77%

Hiába lenne külön bejáratú lakrész, attól még ugyanaz a villanszámla, a fűtés, meg minden. Ezekből nem lenne kettő, és ha nem száll be, akkor nincsenek előrébb.

Az semmit sem jelent, hogy másik bejárati ajtaja van.

Mi egy telken vagyunk apósommal, egy rendes családi ház, + külön egy kis ház. Csak nekünk nem rossz a viszony. De azon kívül, hogy másik ajtón megy be, minden más közös, és az attól még együttélés. Nem fogjátok kulcsra zárni az ajtót előtte, az nem megoldás.

Szóval az ottmaradás sehogy sem lesz jó megoldás.

Ő pedig hülye lenne elmenni onnan, ahol eltartják.

2015. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
73%

Öhöm. Szóval a másik fiánál már kitelt a becsület, most átköltözött hozzátok. :(


Mióta lakik nálatok? Tőletek tud valahová költözni? Beszéljetek párod tesójával, nekik hogyan sikerült költözésre bírniuk.

2015. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
15%

Pont ugyanannyi koze lesz az uj hazatokhoz mint a mostanihoz.


Siman odakoltozhet akkor is hozzatok, mi akadalyozza meg benne?


Amugy meg ha jol ertem (de javits ki ha nem igy van) a mostani haz amiben laktok azt az anyostol "orokoltetek".


Tehat nyilvan szamithat toletek valami anyagi segitsegre, hiszen o is segitett titeket.

2015. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!