Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek is én lennék a hibás?

Szerintetek is én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

Anyámat kezdetektől utálják. 18 év alatt kb 5x látogattak meg a nagyszüleim. Apám nekem állt, hogy én miért fél évente egyszer megyek náluk és miért nem hívom fel őket. Mondtam, hogy ők miért nem hívnak soha? Miért nem látogattak meg soha, amikor beteg voltam? A lányuk gyerekeivel pedig tartják a kapcsolatot, velük tényleg törődnek. Apám szerint nekem kellene őket hívogatni, érdeklődni és én vagyok a rossz. Szerintem meg nem egy gyermeknek kell teperni azért, hogy a nagyszülei szeressék őt... Az én lelki világommal persze nem kell törődni, hogy mennyire hiányzott mindig is a nagyszülei szeretet...

Ebből oltári nagy veszekedés lett (anyám mikor megtudta megvédett), most akkor tényleg én vagyok a hibás?



2015. nov. 30. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy hibás.

Kisgyerek voltál, nekik kellett volna keresniük.

Az természetes, hogy nem kötődsz úgy hozzájuk és nem foglalkozol velük, hiszen nem alakult ki kapcsolat, mert nem foglalkoztak veled.

2015. nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is utálták anyukámat az apai nagyszülők, de mivel első unokák voltunk minket imádtak. Sokat jártunk hozzájuk, az elején még anyuval, aki mikor már felnőtt voltam mondta el, hogyha nem viselkedtek volna kedvesen velünk, akkor ő tuti nem viseli el azt a megaláztatást, beszólogatást, amit minden alkalommal el kellett viselnie, és amit mi még gyerekként nem vettünk észre. Aztán ahogy nagyobbak lettünk már feltűnt nekünk is, akkor már csak apuval látogattuk őket, majd papa meghalt és már csak mamát, aki akkor már egyáltalán nem rejtette véka alá, hogy mit gondol anyuról. (akivel amúgy nincs semmi gond, ritka normális anyám van, és most már ő az anyós és soha nem kerülne be a vicclapokba, mert a jófej anyósok közé tartozik) Én meg sértett kamaszként megvédtem, és akkor már anyám rossz véréből való voltam. Na itt sértődtem meg, kamaszként mi mást tettem volna, és nem voltam hajlandó többet menni. Apu megértette, ő nem piszkált miatta, ő is csak azért ment, mert mégis csak az anyja. A rokonok viszont nekem estek, hogy milyen egy hálátlan dög vagyok, hogy nem látogatom az én áldott jó nagymamámat. Aztán apu meghalt és a toron nagyanyám elkezdte anyut hibáztatni, hogy az ő hibája volt. (rákos volt apu, agresszív és gyors lefolyású, nagyanyám szerint anyunak előre kellett volna látnia, meg egyébként is miatta lett beteg apu) Na akkor esett le a rokonságnak, hogy rossz oldalról nézték a történetet. Onnantól nem voltam szemét, hogy nem keresem őt, karácsonykor, szülinapjakor rátelefonálok azért, hogy hogy van, de ennyi. Nem vagyok hajlandó és képes szorosabban tartani vele a kapcsolatot.


Tehát nem, nem te vagy a hibás. Csak ezt mint résztvevő édesapád sose fogja belátni, mert ő csak azt látja, hogy vannak a szeretett szülei és vagy te, aki nem keresed őket. Nem látja az összefüggést, hogy már felnőtt vagy és kb idegenek a nagyszülők számodra, mert hiányzott a kapcsolattartás, amit kisgyerekként még nekik kellett volna forszírozni, hogy aztán nagyobbként már te igényeld.

2015. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy hibás egyáltalán. Az én nagyanyám sem törődött velem, amikor kicsi voltam, így én sem éreztem kötelességemnek, hogy látogassam, hívogassam, mikor már felnőttem. Mégis miért. 20-30 évig nem érdekeltem. Amikor halála előtt kórházba került, azért bementem hozzá látogatóba, de sokat gondolkodtam ezen is. Szerintem nem a gyerek feladata, hogy próbálja megszerettetni magát a nagyszülőkkel. Miért lennél te hibás?
2015. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

bár èn felszoktam hivni a nagyszuleimet,de ôk is szoktak hivni. nyilvan ha szarnanak ram,én se hivnam őket

szóval megertelek:/ elegge èrdekes,hogy az unokatesóidat jobban szeretik.nem kène kulonbseget tenniuk

2015. nov. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 acelsziv ***** válasza:
55%
Apádnak sincs ki a négy kereke ha nem látja a fától az erdőt...
2015. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!