Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én volnék rosszindulatú?...

Én volnék rosszindulatú? Anyósom szerint az vagyok.

Figyelt kérdés

Anyósomék nem laknak messze tőlünk, és néhány hónapja az anyósomon kijött egy pánikbetegség. Egyszerűen nem mer egyedül maradni. 30 éve nem dolgozik és eddig nem félt az egyedülléttől, de most igen. És mivel én itthon vagyok a jelenleg 6 hónapos kisfiammal szinte minden nap átjön, hogy ne legyen egyedül. Szó se róla szívesen segítek.


Csakhát majdnem minden nap jön és finoman megjegyeztem, hogy ez néha már egy kicsit sok. És hogy nem fogja tudni legyőzni a félelmet, ha nem néz szembe vele és ha én visszamegyek dolgozni, akkor senki sem fog rá vigyázni és hogy segítenék neki ezt megoldani. Erre úgy reagált, hogy mindenkinek előadta, hogy rám nem lehet számítani, milyen szemét vagyok és hogy neki engedélyt kell arra kérnie, hogy átjöjjön az unokájához, szóval most én vagyok a közellenség.


Szerintetek én vagyok rosszindulatú, mert néha arra vágyom, hogy a gyerek mellett ne üljön valaki folyton a nyakamon, vagy kötelességem segíteni?


2016. jan. 26. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem teljesen igazad van. Ha ezt engeded neki, akkor "kiszolgálod" a félelmét gyakorlatilag, és elősegíted, hogy benne maradjon ebben az állapotban. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a pánikbetegségnek az a legjobb terápiája, ha beleviszik a pácienst azokba a helyzetekbe, amelyekben pánikol. Én is érintett voltam, meg olvastam is róla épp eleget, amikor én is pánikbeteg voltam, úgyhogy tudom, miről beszélek.

Nincs anyósodnak barátnője, más valakije?

2016. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van, de őket nem akarja terhelni. Csakhát az a gond, hogy megmondom finoman, ha valami nem tetszik, pl 5 percenként kapkodja ki a gyereket a kiságyból ok nélkül és szóltam, hogy ne vegye fel annyit, mert akkor kézhez szokik és majd folyton ordítani fog (végül így is lett) és én szépen szóltam, de ezt is elújságolta, hogy én tiltom a gyerektől. És hát tökmindegy, hogy mit mondok, illetve teszek, ő mindenben megtalálja a rosszindulatot.


Hogy lehet kezelni jól egy ilyen helyzetet?

2016. jan. 26. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

De érdekes, ahogy meglett a baba ő egyből pánikbeteg, és a nyakadba varrta magát...

Már így is tovább tűrted, mint én bírtam

Orvos látta? Kezelik?


Nyugi nem vagy szemét,,máris többet tűrted mint én tettem volna! Heti 2-3 napot ajánlanék neki, ha nem tetszik egyet se :P

De talán jobb lenne ha a fia beszélne vele...

2016. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy rosszindulatú, teljesne jogos az, hogy egyedül akarsz lenni a gyerekeddel és nem kérsz egy kettes számú "gyereket" (anyós) a nyakadba.


Azért pánikol, mert fél a haláltól, az egyedülléttől. Tapad rád, hisztizik, szart kavar - holott a pánikbetegségre nem az a megoldás, hogy keresünk egy másik embert, akire tapadni lehget, hanem az, hogy keresünk egy pszichiátert és megtaláljuk az OKÁT annak, hogy mitől is pánikolunk. Mondd meg szépen neki, és csak küldd haza.


Nem kötelességed segíteni, még az anyádnak sem. Felnőtt ember, oldja meg maga a baját.

2016. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

én voltam pánik beteg, az égegyadta világon semmi köze nincs a betegségnek a magányhoz.

ugyan úgy rám tört a roham bevásárlás közben a boltban, vezetés közben, éjjel álmomban, haverokkal, egyedül filmezés közben stb.

én még jobban utáltam ha volt valaki mellettem mikor rohamom lett.

oldalakat tudnék írni, hogy milyen élményeim voltak, egy biztos az mindenre jó hogy nálad van egész nap, csak a pánikbetegségre (már ha valóban az van neki) nem.

nagyon mérgező tud egy ilyen személy jelenléte, én félre tenném a jó modoromat és ha már össze vissza hazudozik rólam akkor szépen kiosztanám a fenébe hogy haza lehet ballagni, és otthon keverni a szart.

mondom a pánikbetegség nem lehet kifogás, én 3 évig küszködtem vele, mire kigyógyítottam magam belőle, szóval tudok egy s mást erről az egészről.

2016. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is az a véleményem,mint azt előttem irták,hogy semmi köze a magányhoz a pánikbetegségnek.A baba születése meg ez,jó indok,hogy mindig átmehessen.Én is voltam benne,de a pánikbeteg nem akarja elhagyni a saját házát sem,emberek közé menni se,bármikor rátörhet a roham.Kérjem szakembertöl segitséget,ne Töled várja a gyógyulást!
2016. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehetseges, hogy nincs neki mit enni, azert megy? Ha nem dolgozik 30 eve akkor bevetele sincs. Mibol el?
2016. jan. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

"30 éve nem dolgozik" - szerintem ez a kulcsmondat. :-)


Honnét tudjátok, hogy TÉNYLEG pánikbeteg? Jár orvoshoz? Elment egyáltalán egyszer is?


És igen, ő nálatok vendég, vagyis akkor jöhet, amikor nektek alkalmas. Ez a világ legtermészetesebb dolga.

És pont egy pszichiátriai problémával küzdő ember nem okvetlen való a baba közelébe. Nemcsak neki vannak érdekei és szempontjai, hanem a kisbabának is, és elsősorban őrá kéne tekintettel lennie a felnőtteknek.

2016. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem dolgozik, de apósom igen és nem enni jön, egy pohár vizet ha elfogad, mást nem. Meg hoz kaját, szóval nem ez a gond.


A hátam mögötti rosszhír keltést kikértem magamnak, azért bocsánatot kért és most egyenlőre azt kérte, hogy szépen fokozatosan hagyjam egyedül, de a gyerekkel, én ne legyek ott. Idővel megpróbál a gyerek nélkül is egyedül maradni.


Tényleg nem akarok szemét lenni, meg kitolni vele, de már eszembe jutott nekem is az, hogy mi van akkor ha ezeket csak kitalálja, hogy sajnáljam és hogy ezért átjöhessen.


Nem egyszerű.

2016. febr. 3. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy pillanatra nem hagynám vele egyedűl a gyerekem!A baba nem pszichiátriai eszköz!Menjen orvoshiz vagy a fenébe.Én annak idején szó szerint rávágtam az ajtót az anyósra.A férjem este hazaért,már telefonon megkapta a hirt.Szabit vett ki másnapra megvárta mig átjön az anyja.Szépen elmagyarázta neki hogy ez a mi otthonunk a mi gyerekeink ő pedig lesz szives az életét a saját otthonában élni.Kikisérte becsukta az ajtót.Onnantól egészséges viszony alakult ki.
2016. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!