Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti oda költöznétek vagy nem...

Ti oda költöznétek vagy nem jó ötlet? Tapasztalatok, aki hasonló helyzetben volt? Vélemények?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál a tetőtér teljesen beépíthető. A férjemmel laknánk a tetőtéren kettesben, tehát teljesen elszigetelt, saját kis lakórészünk lenne és anyósomék lennének lent a ház részben. Anyósomék nem használják a tetőteret. Egyébként nagyon jó a kapcsolatom velük és tényleg nem azok a beleszólós fajták. Ha még igazából egy házban is laknánk, akkor is külön emeleten lennénk.

Ők örülnének neki, ha odaköltöznénk hozzátok.

Még annyi, hogy átmenetileg terveznénk az ott lakást, olyan pár évig.


Szerintetek? Előnyök, hátrányok?

Mit tanácsolnátok?


2016. febr. 4. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik barátnőm ugyanígy odaköltözött a most már férjéhez anno, a szülői házba. Először csak külön emeleten laktak, volt külön fürdőszoba, háló, de saját konyha vagy bejárat nem. Aztán kitalálták, hogy átalakítják az egész felső szintet, saját pénzből kialakítottak egy konyhát, csináltak egy kis nappalit, felújították akkor már a fürdőt, és a hálószobát is, raktak egy ajtót a lépcső aljára, hogy mégiscsak úgy érezzék külön vannak. Nem vált be, mert az anyósa és apósa ugyanúgy járt-kelt az ő külön szintükön, mintha ugyanúgy csak egy emeleti szobában laknának. Végül kitalálták, hogy a ház oldalában lépcsőt vezettek fel, és teljesen külön, kívülről csináltattak egy bejárati ajtót is. Az sem működött, mert miután anyósa nyugdíjas lett, nekik pedig gyerekük,ugyanúgy ott állt az ajtóban reggel 8-kor, hétköznap és hétvégén is, semmi magánélete nem volt. Pedig úgy kezdődött, hogy nagyon jól kijöttek, de a végére abszolút ellehetetlenedett a külön magánszféra gondolata is. Végül megunták és inkább otthagyták az egészet és jelenleg albérletben élnek, míg nem találnak egy megfelelő lakást/házat maguknak. Az anyósa elvárta, hogy mivel a barátnőm fiatal, és különben is otthon van a gyerekkel, akkor alapvető, hogy ő lejár hozzá neki is segíteni főzni, takarítani,na meg a kertet/udvart rendezni.... Szerintem ne költözzetek oda, mert hidd el, előbb-utóbb konfliktus lenne belőle. Ja azt elfelejtettem,hogy kazán 1 db volt, lent a pincében, de az fűtötte a házat alul is, felül is. Egy idő után probléma volt, hogy fent melegebb volt, de a szülők csak pakolták a kazánt, és a barátnőmék már meg tudtak volna sülni, míg az öregek szerint hideg volt. Vagy amikor ők befűtöttek volna már a gyerek miatt amikor még pici volt, az apósáékkal ezért 10 kört kellett futni, hogy ne hisztizzenek már. Úgyhogy semmiképp nem ajánlom, és törekednék a teljesen külön életre, még ha az egy albérletben is egyelőre.
2016. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Ha jelenleg ez a tetőtér csak beépíthető és nincs beköltözhető állapotban, akkor erre pár milliót is költeni kell. Csak egy lépcső 700-800 ezer Ft. Felvezetni a közműveket, fürdőszobát kialakítani, ez nem kevés pénz. Ezt ki fizetné? Az anyósodék? Én nem invesztálnék be más tulajdonában álló ingatlanba.

Különösen akkor nem, ha a férjemnek testvérei vannak és majd nem csak ő örököl.

Egyébként pedig nehéz tanácsot adni, nem ismerjük az anyósodékat, lehet, hogy jó fejek és nem is nagyon lennének konfliktusok és valóban jó lenne ott lakni, mert tudnátok spórolni.


Az is benne van a pakliban, hogy több lesz benne a kár, mint a haszon. Ezt nektek kell tudnotok.

2016. febr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

ez kb minden héten többször ki van boncolva.miért nem olvasol vissza?

egyébként én személy szerint nem költöznék össze az anyósommal, mert ő eléggé az a minden lében kanál, nem sok privát teret hagyna nekünk, mindenbe beleütné az orrát.

nyilván jobban lehet spórolni, ha lakbért nem kell fizetni. bár szerintem a tetőtér beépítése kb 1 évi lakbér ára, úgyhogy én ezt a vonalat nem hiszem,hogy erőltetném.

meg alapból, felnőtt emberek vagytok. házasok. szerintem sokkal egészségesebb ,hogyha külön éltek. de tényleg a ti dolgotok. cha időközben kiderül,hogy anyósék mégse olyan jó fejek(lakva ismered meg igazán őket), akkor meg visszamentek albérletbe?úgy,hogy ráköltöttetek csomót a lakrész kiépítésére?

én már inkább kölcsönt vennék fel, és azt fizetném , albérleti díj helyett. jó, tényleg nem buli a hitel, de 10 év alatt vissza is fizethetnétek,és nem kéne addig anyósékkal lakni.

de mondom, te tudod. én biztos nem mennék oda, főleg ilyen hosszú időre.

2016. febr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Mi most is így élünk, bár nem anyósékhoz hanem az én édesanyámhoz költöztünk.

És van ellen példa, mert mi pl. tök jól kijövünk, jól működünk így.

Teljes külön lakrész, külön lépcsővel kívülről, konyha, fürdő, wc, szobák stb.

Édesanyám, ha muszáj se jön fel, főleg ha nincs otthon senki... teljesen tiszteletben tartja a magánszférát. Szóval ez szerintem szülő-anyós függő. Én nem csinálnám másképp most se, főleg úgy, hogy édesanyám egyedül van, jó neki is, hogy nem a nagy házba él egyedül és várja otthon valaki, vagy várhat ő haza valakit.

2016. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Egy tetőtér beépítés többe kerül, mint 5 évi albérleti díj. 10 év alatt talán behozza, de honnan tudod, hogy 10 évig ott szeretnél maradni?


Ha albérletbe mész, és nem tetszik, keresel másikat. Ha ráköltesz 5-6 milliót anyós házára (hidd el, hogy fog annyiba kerülni), és mégsem olyan mesés az együttélés, akkor mit csinálsz? Egyáltalán van rá ennyi pénzetek? Mert ha igen, az már induló tőkének is elég egy lakáshoz.


Mi is úgy indultunk, hogy beköltöztünk egy családi ingatlanba, hogy ne kelljen albidíjat fizetni, csak kicsit felújítottuk. A végére többe került, mint ha maradtunk volna az albérletben. Annyi a különbség, hogy én megkaptam később ezt az ingatlant, de ti nem hiszem, hogy viszont látnátok azt a pénzt, amit ráköltötök a házra.

2016. febr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Anyámékkal tényleg nagyon jó viszonyunk volt, mindaddig, amíg a tetőtérbe be nem költözött a barátom is. Három hónapig bírtuk ki egymást, utána fél év mosolyszünet volt köztünk, azóta sem olyan a kapcsolatunk, mint addig volt.
2016. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
igen, ki...hatnák a seggünket
2016. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%
Én nem vállalnám be. Már csak azért sem, mert anyós, a masik meg, hogy azt a pénzt inkább eltenném a későbbi saját! lakásra.
2016. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
az én ismerősömék is odaköltöztek, azóta a gyerekkel csak a huligánok beszélgethetnek és a mama, de az egy olyan utca
2016. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Előnye,hogy van-e azt nemtudom.hátránya biztos,de neked kell tudni,hogy tudnál-e vele ennyi ideig élni

Mennyi idősek vagytok?Nem szeretnétek még babát?Albérlet meg a beépítés árából 5-10év alatt egy saját lakást/házat törlesztenél.erre nem gondoltatok?Maradnátok egy város/faluban anyóssal?

2016. febr. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!