Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy anyósom lekopjon?

Playka kérdése:

Mit tegyek hogy anyósom lekopjon?

Figyelt kérdés
Babát várok. Anyósom a szomszédba lakik, de elegem van belőle. Ő már most azt tervezi ha megszületik a baba akkor ő babazsúrt csinál. A babalátogatóimat magához csődíti.Nekem meg nem lesz más dolgom csak át vinni a bébit és mutogatni. De én ezt nem szeretném, főleg h ő ezt már eldöntötte.+ babaszületés után ezt egy héttel tervezi.Meg sem kérdezi én mit szeretnék.Kivagyok ettől a dologtól.

2016. febr. 9. 08:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el neki, hogy nem szeretnéd!
2016. febr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Mondd neki, hogy a védőnő szigorúan megtiltotta, azt mondta, 6 hétig szó se lehet róla, mert pihenned kell. Azt is mondhatod, hogy több ismerősöd is jelezte, hogy az első hetekben semmiképp sem fog zavarni. Ha anyósod mindenképp hasznossá akarja tenni magát, inkább főzzön az első napokban, mert neked nem lesz rá erőd, és időd se nagyon, hiszen 3 óránként 1 órán át szoptatsz majd éjjel-nappal, a köztes időben meg pelenkázol , altatsz, sétálsz a babával , stb. Ezeket mondhatod, ha nem esik le neki, akkor mondd meg , hogy nagyon köszönöd a kedvességét, de ezt a zsúrt nem szeretnéd.
2016. febr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
De miért nem beszéled ezt meg vele? A te életed, a te babád!!! Határozottan, de udvariasan el kell utasítani, ami nem tetszik.
2016. febr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%
Nema gyereknek...
2016. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Azért nem mert ezt a napokban mondta. És a párom nincs itthon, nem tudom vele megbeszélni. Ha a párom is egyetért velem szeretném ha meg mondaná anyósomnak h ezt mi nem szeretnénk. Én az a fajta vagyok aki nem tudja elmondani feszült helyzetben a gondolatait, be pánikolok... Inkább magamban örlődöm a témán.
2016. febr. 9. 08:42
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Ő se gondolhatja komolyan,hogy egy 1 hetes babát majd beviszel csomó ember közé mutogatni. Mondd meg,hogy később lehet róla szó, de biztos nem az elején. Ha nem érti meg, így járt.
2016. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
12%

Először is: a vendéglátást ő szervezi, ez rád nem ró terhet, ill. nem is a ti lakásotokban lesz a nyüzsgés.

Te átviszed a babát és addig maradtok, amíg a baba jól viseli a helyzetet. És nem kell utaztatni sem, hiszen csak a szomszédba viszed, tehát hülyeség arra hivatkozni, hogy 6 hétig nem tanácsos a babát kivinni.


Igen, a te babád, és anyósod igencsak be van lelkesülve, de igazából semmi gyakorlati okod nincs, hogy ellenezd.

Inkább csak megy a nőkre oly jellemző pozícióharc, hogy te, vagy anyósod elképzelése érvényesüljön. :DDD

2016. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
25%
#5: Kerdezo, akkor eloszor ezen kellene valtoztatni... Eloszor is probald meg elkepzelni, hogy az anyosod jot akar.
2016. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
92%

Egy hetes babát nem viszünk társaságba, az anyját pedig nem hozzuk olyan helyzetbe, hogy egy héttel a szülés után, egy csomó át nem aludt éjszakát követően, várhatóan még fájó varratokkal, a hormonális változások miatt eleve romokban lévő lelkiállapotban jópofiznia kelljen, miközben egy csomó ember összetaperálja a babát.


Anyóstól nagyon kedves, hogy ennyire örül az unokának, de nagyon korai ez az összejövetel mind a babának, mind a mamának.

2016. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
98%
7-es: Gyakorlati ok az ellenkezésre: Egy 1 hetes gyereket nem viszek emberek közé.
2016. febr. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!