Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg inkább ezt kéne...

Tényleg inkább ezt kéne csinálnom és nem tanulni/fejlődni? Mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Tavaly szereztem az első szakmámat, fél évig voltam munkanélküli, mert nem volt tapasztalatom (volt félretett pénzem, a szüleimnél lakok, ők sose piszkáltak emiatt, eközben voltam gyakornok is), most a munkaügyi központ megkeresett, hogy a szakmám mellé ha vállalom a ráépítést, tudnak munkát biztosítani, beiskoláztak és kapok is érte havi 70ezret, utána pedig munka is lesz ott ahol lakom. Ekkor tervezzük az összeköltözést ebben a városban, páromnak nem lesz messzebb a munkahelye így.


Már korábban is nyaggattak a párom szülei, hogy menjek gyárba dolgozni, jó az. Nem akartam, a szüleim főleg nem (régen is mondták "ha azt akartuk volna hogy gyárba dolgozz, akkor nem járatunk előkészítőkre, nyelvvizsgák, ECDL vizsga, szakma stb. hanem elég a 8 általános" és ezt én is így gondolom, hogy nem azért tanulok/tam).

Most folyton kritizálják hogy tanulok, hogy semmit nem ér, hogy ott ahol ők dolgoznak (gyártósor, havi 120 nettó, plusz napi 3 óra utazás), ott van felvétel, menjek, költözzek oda hozzájuk (ahol én lakom, a vasútvonal nem jár arra) Bp legjobb munkahelye, sose fog megszűnni, kicsit robotolós de jól van az!

Eddig próbáltam illedelmesen kibújni, de kezd zavarni!


2016. febr. 10. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha már most kritizálnak így hogy nem laksz velük, akkor mi lenne ha oda is költöznél hozzájuk? Belegondoltál milyen életed lenne náluk? Akár keresnél 120 ezret vagy ha nem akkor mi lenne?

Ha van megtakarításod, a szüleid is támogatnak ebben az ügyben akkor meg ne foglalkozz mással. Állítsd le őket, hogy ez a te dolgod, amíg nem mész hozzájuk kölcsönkérni, és nem ők tartanak el semmi közük ezekhez a dolgokhoz. Amúgy a párod milyen véleményen van? Sikerült már nekik ellened hangolni?

2016. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Remélem nem költözöl oda suttyóékhoz! A párod az egy másik kategória, mint az ő szülei, nem kell hallgatnod rájuk, bár ha a párod is ilyen 4 általánost végzett, gyári munkás, ráadásul ő is le akar húzni erre a legalja szintre, akkor jobb ha őt is otthagyod. Anyósodéknak sem az volt a gyerekkori álma, hogy a gyárban dolgozzanak, csak nem tanultak és erre voltak kényszerülve és így kompenzálnak, hogy más emberekre is rá akarják erőltetni ezt az életvitelt, ne hagyd magad, hidd el ők is szívesebben lettek volna ügyvédek, vagy más megbecsült szakma, nekik nem jött össze, de neked még összejöhet.
2016. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Na igen, ez az, hogy sose kellett nekik adni, panaszkodni se. Amikor még anyukája nem dolgozott ott, ő volt munkanélküli, akkor is ajánlgatta, pedig még tanultam!


A szüleim azt mondták, hogy amíg jut kettőjüknek étel, addig nekem is és addig tanuljak amíg fiatal vagyok.


A párom örült a dolognak, hogy rövid időn belül így lesz még egy szakmám és munkát is adnak, támogat. Ő rájuk szokott szólni ilyenkor, hogy "de nem megy oda, nem való neki, pénz van, megoldjuk" (páromnak önálló keresete van, ebből nekik nagy összeget ad, pedig ő van a legkevesebbet otthon, de az hogy megvesz nekem ajándékba valamit, egy cipő pl., ahhoz szerintem szintén nincs közük) " és ilyenkor jön a fizetés, hogy a legjobb hely stb.

2016. febr. 10. 11:25
 4/18 A kérdező kommentje:
Páromat se támogatták, ő egyedül építette fel a mostani nagyon jó szakmáját (CNC programozó) és lehúzták folyton, hogy hülyeség, minek tanulja (egy FT-ot nem adtak bele neki, 17éves kora óta dolgozik, abból lett meg a szakmája és a fősuli) hogy legyen burkoló vagy ő is menjen oda (az egész családot oda akarják csődíteni?!)
2016. febr. 10. 11:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én veled értek egyet. Az szerintem nagyon jó lehetőség, hogy tanulás mellett is kapsz havi fix összeget. Nem is olyan keveset. És így esélyed lehet jobb munkára.

A gyár szerintem a végső megoldás, ha tényleg nincs semmi és muszáj pénzt keresni.

De te azért nem vagy ilyen rossz helyzetben. Neked még vannak lehetőségeid.

Szerintem a szülei féltékenyek, megkeseredettek. Ha már nekik nem lett jó, akkor másnak se legyen.

2016. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 acelsziv ***** válasza:
93%

Hah. Anno anyám el akart menni ékszerésznek. Az ostoba anyja viszont tűzzel vassal benn tartotta a kohászatban (akkor még volt) hogy az örökké lesz az ékszerész meg csődbe megy. 35 évvel később a kohászatnak már az emléke is eltűnik de az ominózus ékszerész köszöni vígan üzemel.

Manapság semmi nem állandó csak a változás. Te meg ne hagyd magad befolyásolni pár ostoba, maradi embertől. Bár erre úgy látom nem kell külön figyelmeztetni :)

2016. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
A te szüleidnek igaza van.
2016. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Röviden: semmi közük hozzá.
2016. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Havi 120-ért kisemmizett, agyonhajtott szalagmunkás, aki bármikor lecserélhető, vagy havi 70-ért képzés és szakma és utána még munka is? Ki az a b..rom aki az elsőt választaná? Maximum akkor ha az éhenhalás szélén van.
2016. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésedre te magad is tudod a választ.

1. Operátornak lenni nem egy életbiztosítás

2. 3 óra utazástól meg a váltakozó műszakoktól ki fogsz készülni, nem lesz esélyed mellette tanulni, továbblépni.

3. Akkor sem szabad anyósékhoz költözni, ha ők a világ legrendesebb emberei, a te esetedben viszont egy lehúzós, visszahúzós, rátelepedős népség.


SOHA eszedbe se jusson rájuk hallgatni. Szerintem illedelmes kibújás helyett illedelmesen és határozottan mondj nekik nemet. Te mást szeretnél, és ennyi. Nem kell magyarázni, vannak emberek, akiknek kár, mert a maguk látásmódján kívül úgysem értenek meg más.

2016. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!