Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Követelőzős vagyok? Mit kéne...

Követelőzős vagyok? Mit kéne csinálnom ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kicsit össze lettem zavarva az utóbbi időben, mert rájöttem hogy gyakorlatilag semmim nincs és nem is volt, de ha próbálok valamit kérni a szüleimtől rögtön rám morrannak hogy ne legyek ilyen követelődzős, meg hogy drága és felesleges(a diákbérlet...)

Persze képesek 20ezret a bátyám markába nyomni hogy elbulizza.

Kereshetek magamnak valami munkát persze,de suli mellett nem valami könnyű,és nem szűnik meg az érzés hogy anyuék annyit se hajlandóak beleadni az életembe hogy új iskolatáskára,vagy neadjisten egy jó könyvre pénzt adjanak.


2015. aug. 22. 06:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet azért hiszik, hogy követelőzős vagy, mert állandóan mondod nekik, hogy kérni szeretnél valamit. Amúgy szerintem nem vagy az. A bérletnek egy alapnak kéne lennie és iskola táska is kell, ha az előző már tönkrement.


A bátyádnak nem tudom minek adnak annyi pénzt ha úgyis elszórja a semmire.


Milyen volt a születésetek körülménye? Lehet, hogy nem voltál tervezett gyerek és így jön ki ez a helyzet, vagy olyan típusúak, hogy a fiú az isten a lány meg csak egy lány stb.

2015. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz beszelgetni anyukaddal vagy apukadal errol? Leulni es felnott modjara beszelni?

Elmondhatnad, hogy igazsagtalannak erzed a dolgot...stb


Amugy en nem gondolom, hogy a tervezett gyerek mas lenne. A ferjemnek van egy 'nemtervezett' nagylanya aa elso hazassagabol, megis imadja egymast apa-lanya!

2015. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bérlet es a táska szerintem is alap dolog


Mennyibe kerül nálatok a bérlet? :O

Nálunk az önkormányzat állja, ha egy papírt időben vissza viszel a suliba

2015. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs bérleted akkor hogy jársz suliba?
2015. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát a szüleim elég szegények voltak fiatalon,de ez nem magyarázza hogy a bátyámat miért dobják fejbe kisebb vagyonokkal, rólam meg miért hiszik hogy extra-takarékos módban működök.

Budapesten lakok és 3450-et kellene fizetni, és oké hogy lehetne venni abból a pénzből pár dolgot, de könyörgöm...hagy járjak már bliccelés nélkül suliba.Már kirándulásból is ki kellett maradnom emiatt.


Egyébként azt hiszem jutottam valamire,mármint kezdem érteni hogy miért ilyenek velem.Nagyon csendesnek és alárendeltnek neveltek,a bátyámnak mindig szó nélkül odaadtak mindent és egy idő után magától kért mindenfélét,én meg soha, még a leglényegesebb dolgokért se kértem semmit(azt hittem ez a normális)ők meg nem tudom,túl buták voltak ahhoz hogy maguktól észrevegyék hogy ennél azért többre lenne szüksége egy gyereknek(vagy csak annyira nem érdeklem őket) és annyira hozzászoktak ahhoz hogy én meg vagyok elégedve a semmivel is hogy már nem tudják elképzelni másként.

A születésemről szólva tudom hogy baleset vagyok(a bátyám is) de a szüleim meg akartak tartani(valamiért)és hát...nem tudom.

2015. aug. 29. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!