Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi tévők legyünk ebben a...

Mi tévők legyünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Velünk lakik az anyósom. A házát elvette a bank, lassan már egy éve, a tartozások miatt.

Szörnyű természete van, igénytelen, alig akar mosdani, megharagszik, ha rászólok;

Kézmosás, lábtörlés szóba sem jön nála… Végigmegy akár sáros lábbal is az egész lakáson

Mindenbe beleköt, semmi se jó neki… És ha merek szólni, vagy csak szépen finoman utalni, hogy jó lenne változtatni, rögtön én vagyok a szemtelen, a neveletlen.

Állandóan balos, rajtunk éli ki a dühét…

Telepakolta a teraszt a kacattal, az ajtóra aggatott egy koszos rongyot meg egy nejlonzsákot, h ne jöjjön a hideg… (műanyag ajtónk van) és megtiltotta, hogy elpakoljak, illetve leszedjem…

A nappali ajtóra egy ronda térelválasztó függönyt, az ajtó fölé egy rusnya művirágot (amiből több szirom is hiányzik :/)

Ha takarítok, morog, hogy tisztaságmániám van; ha fürdünk veri az ajtót, hogy sokáig engedjük a vizet…ha főzök mindig leszólja…

Ha parfümöt is használok is megszól, hogy minek erre pénzt kidobni…

Koszos kezével összefogdos mindent; állandóan telefonál, és bent dohányzik a lakásban (szinte egész nap cigizik, nem hajlandó kimenni), literszám issza a kávét

Múltkor iderendelt egy férfit, hogy vágjon fel vmennyi fát fűteni – pedig van bőségesen tüzelőnk (kazánnal fűtünk)

Mindig meghív vkit a házba, anélkül, hogy szólna, volt hogy vasárnap reggel 8-kor hálóingben jöttem ki a hálóból, és ő meg ott beszélhetett a folyosón egy bácsival…

És állandóan bánt minket, hogy lusták vagyunk, mert csak az dolgozik, aki fizikai munkát végez…

Hangosan bömbölteti a tévét, a Dankó rádiót, a Bach koncertet (korán reggel – 4-kor kel), de úgy, h 2 csukott ajtón áthallunk minden szót!

állitólag rosszul hall, de ha súgok vmit a férjemnek, azt rögtön meghallja…

És mindig van vmi pikírt, sértő megjegyzése, amitől felmegy a vérnyomásom…


Mit tegyek? A lányával nem áll szóba, a másik menye kitiltotta a házából… Öregotthont ha megemliteném, szerintem meg is verne, ha olyanja van…

Azt érzem nincs életünk mellette… A férjem is ki van miatta… Én pedig a falra mászom!!

Kérlek, mondatok vmi hatékony megoldást!


N/35, F/47 Anyós N/70



2016. febr. 13. 22:05
1 2 3 4 5
 21/43 acelsziv ***** válasza:
64%
Ennyire balfékek nem lehettek...
2016. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
84%

Miért fogadtátok be? MIÉRT, MIÉRT, MIÉRT?

Költöztessétek el. Azért ilyen agresszív veletek, mert HAGYJÁTOK!

2016. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Tüntessétek el onnan időben mert egyre rosszabb lesz ahogy öregszik. Lehet h 20 évet is él még. Ha gyengék vagytok megszìvjátok
2016. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek a többiekkel. semmi joga nincsen ilyen módon viselkedni a ti házatokban. nálam már ott el szakadna a cérna, hogy meg akarja mondani meddig fürödjek. tán nem a saját házamban teszem? úgy,hogy én fizetem a vizet? mi a fene köze van hozzá, hogy mennyi ideig fürdötök?

de a többi dologra is írhatnám ezt.

szerintem is keressetek egy otthont neki. nem ok nélkül fordult el tőle a többi családtag sem.. ti vagytok a hülyék,hogyha tűrítek ezt.

2016. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a ti hibátok. Ha nem álltok a sarkatokra, meg is érdemlitek, hogy megkeserítse az életeteket. Meg kell neki mondani, hogy ha így viselkedik, mehet lakni a híd alá. Ez nem szívtelenség, meg nem gonoszság egy ilyen helyzetben. Ennyi. Álljatok ki végre magatokért. Vagy ha nem vagytok rá képesek, mondtam: megérdemlitek. Csak jót akarok. :)
2016. febr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Köszönöm, hogy megerősítetek abban, hogy ez a jelenlegi helyzet tarthatatlan, vmi megoldásra van szükség.

Bele vagyok unva ebbe a helyzetbe… Tudtam, hogy nehéz természete van, de úgy gondoltam talán megbecsül majd bennünket a törődésért… De ennek sajnos nyomát sem látom ennek, sőt!…

Hiányzik a régi életünk, mikor munka után hazajöttünk a férjemmel, pihentünk, beszélgettünk, nyugalomban voltunk… Ehelyett most ez van.

Ma is ebéd előtt anyósom végig szidta a falubelieket, milyen „hülyék”, jó obszcén szavakkal. És bűzölgő cigarettával a nappali közepén…

Tálaltam az ebédet, először az öltözékem szólta le, hogy túl elegáns vagyok, „jó hogy nem már kosztümben nem főzök” ; egyesével elkezdte számolni a hozzávalók árát…, konkrétan: „minek ennyi leves?? úgysem eszünk ennyit… Minek ebbe ennyi répa, minek bele ennyi zöldség! Honnanm vetted a krumplit?? Biztos a XY boltjában, ott drágább, bezzeg lusta vok kimenni a másik boltba mert az messze van… Meg ez a sok hús?? Minek?? Lagzi lesz, vagy mi a ****?

Hétvégén mostam, hát azt kellett hallgatnom, hogy minek ez a fajtájú mosógép, ez sokat fogyaszt (mindig elmondja), jól „felb*ssza az automatát”, ahogy ő mondja, aztán meg sírhatunk, hogy sok a villanyszámla :/

Aztán meg minek van ennyi ruhánk?! „Gyereketek sincs, h elhordaná rólatok”

minek ennyi öblitő, ez pénzszórás! meg minek zúgatom ennyi ideig a mosógépet,, nem tud tőle pihenni…

Az ővéit nem engedi mosni, mert a miénk tisztítása is költséges….

És persze a mi szobánkban száritom, ne legyen füstszaga…


Egyre jobban hajlunk a szoc. otthonra a párommal, de hogy tálaljuk neki? Ill. hol fogadják őt be ilyen természettel??

2016. febr. 14. 18:05
 27/43 acelsziv ***** válasza:
100%
b--szátok ki a híd alá a banyát és kész.
2016. febr. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha velem beszélne így a SAJÁT otthonomban, már repült volna, de a többi dolga...Ezzel a némberrel nem lehet együtt élni, takarózhat a korával, az anyasággal, amivel akar, ki kell tenni, menjen, ahova akar! Keressetek neki egy pici albérletet, és amikor egyszer nincs ott, akkor pakoljátok oda az összes cuccát, hogy mostantól itt lakik, ennyi a lakbér, ennek fizesse ha nem tetszik, mehet ahova akar abból, amije van, de hozzátok többet max piros betűs ünnepeken teheti be a lábát egy ebéd erejéig. Nehogy már nektek kelljen más hülyeségeihez alkalmazkodni a saját házatokban, meg idegeskedni. Azért írtam az albérletet (kifizetitek a kauciót, meg egy havi bérleti díjat, aztán jó napot...jobban jártok, mert ha a ház elé pakoltok ki, azt sose viszi el, magától elcuccolni biztosan nem fog, így legalább valahol ráhúzzátok az ajtót, és ne lássátok többet.)
2016. febr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben ezt tenném:


néma csendben elkezdeném pakolni zsákokba a ruháit, könyveit, kávésakármilyét, egyszóval mindenét. A zsákokat kihordanám a ház elé. Ha eközben mindenfélét mondana, szidna, azt is csendben, fogamat összeszorítva hallgatnám. Ha hozzám érne, akármilyen módon, azonnal leráznám magamról a kezeit. Leszedném az összes rongyát az ajtókról, ablakokról, a művirágait, azokat is a zsákba. A végén megfognám a karját és határozott mozdulattal kintebb tessékelném, egészen az ajtó és kapu elé. Egyszerűen kizárnám.


Az egyetlen mondatom az lenne felé, miután kitessékeltem a házból, hogy most kapja az utolsó lehetőséget arra, hogy átgondolja, hogyan tovább. Vagy visszajön, de akkor pofa befog és úgy fog ott élni, ahogy ti, azaz a ház tulajdonosai megkívánjátok: azaz csendben, tisztaságban és nyugodtan, vagy továbbáll oda, ahová akar. Jelezzétek már neki, hogy mindenki utálja. "A lányával nem áll szóba, a másik menye kitiltotta a házból". Innen is menni kell, ha tovább folytatja ezt a dolgot.


És kinn hagyni. Pár óra elég lesz neki, hogy megtérjen. Addig nyilván kiabálni fog meg egyebeket is mondani, de nehogy bedőljetek neki.


Nonszensz, hogy 35 és 47 éves korotok létére nem tudtok egy 70 éves rosszindulatú gonosz nőnek nemet mondani, nem tudjátok őt leordítani. Hát legyetek már felnőttek! A helyzetetek tarthatatlan. Itt az idő a változásra. És elbeszélgetnék a férjemmel is, hogy a saját anyját illene helyrerakni, mert a következő, aki elhagyja a házat, az akár te is lehetsz. Mindenki ki tudta őt tessékelni, csak ti nem tudjátok. Ez nem az a helyzet, amikor nem ellátni kell őt, mert beteg. Ez az a helyzet, amikor visszaél azzal a lehetőséggel, hogy fedelet biztosít valaki az utált fejének, mert elvették a házát. Hálát és tisztelet kell(ene) kapnotok. Ha ezt nem kapjátok meg, mehet világgá.

2016. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Értsd a kommenteket: nem alázatosan kell elécsúszni, hogy anyuka mi lenne, ha be tetszene menni egy otthonba, vagy kivenni egy szobát valahol, hanem megmondani neki, hogy x ideje van megoldást találni, addig is a lakásban nincs dohányzás, káromkodás, és a házban csak tiszta személy tartózkodhat!

Amennyiben ezek nem tetszenek a kedves mamának, akkor az x idő lerövidül másnapra.

Legyetek határozottak! Amíg ilyen nyámnyilák vagytok, addig fogást talál rajtatok a mama, és ő dirigál. Kész tények, és határozottság!

2016. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!