Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagynátok, hogy a férjetek...

Hagynátok, hogy a férjetek áthordja anyósékhoz a 8 hónapos babátokat, miután ő nagyon csúnyán bánt veletek?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy alakult ki ez a helyzet köztünk! Mindent megteszek a fiáért és az unokájáért is. És azután kezdett el balhézni, meg utálkozni anyósom, miután megszületett a babánk. Tudni kell, hogy az ő házukban lakunk (ahova én nem akartam beköltözni, sajátot akartam), ők költöztettek be ide minket, mondván, hogy a fiúknak építették. És apósom belebetegedne, ha nem költöznénk ide. Most meg már ki akarnak költöztetni innen minket. Már most keresgetjük a házat, hogy el tudjunk innen menni, mert mondtam a férjemnek, hogy vele vagy nélküle, én mindenképpen elköltözök innen.

Úgy kezdődött az egész, hogy miután megszületett a babánk, anyukámmal és anyósommal meg volt beszélve, hogy felváltva hoznak nekünk enni egy pár hétig, amíg elrendeződnek a dolgaink. Anyósom minden nap hozott, pedig volt, hogy reggel is felhívtam, hogy nagyon szépen kérem, hogy ne hozzon, mert tele van a hűtő, (elegem volt már, hogy hulla fáradtan, minden este a hűtőt rámoltam kifele, meg mosogattam). Szinte belefulladtunk a sok kajába. Így hát anyukámat megkértem, hogy egyáltalán ne hozzon, mert anyósom érthetetlen. (Pedig ez nem volt szép tőlem, hogy anyukámat bántom meg inkább, mint anyósom). Aztán egyszer amikor áthozta megint az ebédet (miután reggel könyörögtem neki, hogy ne hozzon semmit, mert már én is főzök), udvariasan közöltem vele, hogy vigye haza, apósom biztos szívesen megeszi, én meg sajnálnám kidobni, mert ugyanazt főztem. Na akkor betört a feje, elkezdett üvöltözni, hogy SOHA SEMMIT nem fogadok el tőle, és őrjöngve hazament. Ezek után 2 hét múlva, direkt átjött, mert anyukám is itt volt, és nekünk állt, hogy én hogy viselkedek vele (pedig esküszöm mindig udvarias voltam), és sorra vette az egész családomat, a húgomat lek..vázta, anyukámat semmittevőzte, engem többször lehülyézett. Két órán át üvöltözött a kicsi babám előtt. Én végigzokogtam az egészet a gyerekkel az ölemben. Ez kb. 3 hónapja volt. Mindezek ellenére én köszönök ha valahol összefutunk. De anyósom felemelt fejjel elfordul és még csak vissza se köszön. Ti mindezek ellenére hagynátok, hogy a férjetek átvigye hozzájuk a gyereketeket?


Bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam (és még így se sikerült mindent elmondani, ami történt még azóta, meg a férjemmel való viszonyt azóta).


2016. febr. 19. 15:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
Te probaltal normalisan, udvariasan viselkedni, de nem a te hibad, hogy az a no nem komplett. En biztos nem engednem a ferjemnek, hogy athurcolja hozzajuk a gyereket. Az anyos ismerje el, hogy hibazott, ne hisztizzen mint egy kisgyerek, es kerjen bocsanatot.
2016. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
3%
Ne "büntesd" azzal, hogy nem engeded, hogy szeretgesse az unokáját. Ezek az érzelmi viszonyok nagyon kuszák. Ő nyilván nem tudja magát visszafogni és túláradó szeretetével, segíteni akarásával észre sem veszi, hogy belegázol mások személyiségébe.
2016. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Én nem büntetni akarom őket, hanem úgy gondolom, hogy azzal, hogy a férjem átviszi az unokát, minden hidat feléget köztünk (mármint anyósom és köztem). Mert így egyáltalán nincs motivációjuk a békülésre.
2016. febr. 19. 16:02
 4/29 anonim ***** válasza:
8%

A gyereket akarod eszkozkent hasznalni hogy bekuljon? Szep...


Amugy meg miert lenne a ferjednek kevesebb joga a gyerekre mint neked?


Oke, hogy ti fasirtban vagytok, de itt nem rolatok van szo, hanem rola es az unokajarol.


Ha a felesegem megszabna nekem hogy hova mehetek a gyerekemmel es hova nem, ugyanugy nem turnem mint gondolom o se ha en akarnam neki megmondani hogy hova viheti es hova nem.

2016. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem szabok meg semmit a férjemnek. Az meg hogy békülésre használnám a gyereket, nem értem miért rossz. Bennem megvan a szándék, de ők nem akarnak békülni, pedig itt anyósom volt a ludas. Továbbá 2 háznyira laknak tőlünk anyósomék, az ölében ordít a gyerek. Így állnak ki a kapuba, hogy az egész falu lássa, milyen jó nagymama, hóban- fagyban, esőbe-szélben. Miután hazajönnek a gyereknek taknya-nyála egyben és vigasztalhatatlanul zokog. Szerintem ez sem normális.

Azért köszönöm a kedves hozzászólásod!

2016. febr. 19. 16:19
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

Mert a gyerek nem a tulajdonod, es nem egy eszkoz, csunya dolognak tartom bevonni a vitakba. O egy kulon ember, semmi koze ahhoz hogy kivel milyen viszonyban van a szuloje.


Amit viszont most irtal, AZ mar nagyon sulyos erv arra hogy ne vigye at. Azt nem hagynam hgoy a gyerekemet szelben hidegben megfazassak, tovabba magam vennem ki anyam kezebol is ha sirna nala. Ezt nem ertem miert hagyja a ferjed.

2016. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igazából anyósom vonta bele az unokát a vitába, amikor 2 órán át üvöltözött a ( akkor még csak 5 hónapos) babánk előtt, és úgy hogy zokogva tartottam az ölemben. Én nem vitába akarom bevonni, csak szeretném, ha rendeződnének a dolgok. Semmi hátsó szándékom nincs. Alapvetően világ életemben utáltam veszekedni. Csak annyit szeretnék, hogy legyen végre béke. Nem akarom anyósomat bántani, lehet én is ilyen leszek, és a férjemet se piszkálom miatta, mert neki meg csak az édesanyja.
2016. febr. 19. 16:29
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az orditozasra a sajat szuleimnek is megmondanam hogy legyen olyan kedves es nezze mar meg kinek a neve van kiirva az ajtora. Otthon orditozzon ha akar, ne nalam. (Nem, nem sajat a lakas, hanem berlem, nyilvan nehezebb lenne szolni ha a szulok segitettek volna lakashoz, de ez a jo abban ha onerobol eri el az ember amit tud)
2016. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Az orditozásnál ki kellett volna kísérni az ajtón és megkérni, hogy legközelebb akkor jöjjön, ha rendesen tud beszélni.


A gyereket pedig úgy, hogy szétsírva hozza vissza a férjem, nem engedném el.


És tedd a kezedet a szívedre: te érted, hogy a férjed, a gyereked apja hogy nézheti végig, ahogy a saját gyereke bucira sírja a fejét?

2016. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 acelsziv ***** válasza:
82%
Apukák gyöngye lehet a férjed is, ha ilyesnminek kiteszi a saját gyerekét.
2016. febr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!