Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagynátok, hogy a férjetek...

Hagynátok, hogy a férjetek áthordja anyósékhoz a 8 hónapos babátokat, miután ő nagyon csúnyán bánt veletek?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy alakult ki ez a helyzet köztünk! Mindent megteszek a fiáért és az unokájáért is. És azután kezdett el balhézni, meg utálkozni anyósom, miután megszületett a babánk. Tudni kell, hogy az ő házukban lakunk (ahova én nem akartam beköltözni, sajátot akartam), ők költöztettek be ide minket, mondván, hogy a fiúknak építették. És apósom belebetegedne, ha nem költöznénk ide. Most meg már ki akarnak költöztetni innen minket. Már most keresgetjük a házat, hogy el tudjunk innen menni, mert mondtam a férjemnek, hogy vele vagy nélküle, én mindenképpen elköltözök innen.

Úgy kezdődött az egész, hogy miután megszületett a babánk, anyukámmal és anyósommal meg volt beszélve, hogy felváltva hoznak nekünk enni egy pár hétig, amíg elrendeződnek a dolgaink. Anyósom minden nap hozott, pedig volt, hogy reggel is felhívtam, hogy nagyon szépen kérem, hogy ne hozzon, mert tele van a hűtő, (elegem volt már, hogy hulla fáradtan, minden este a hűtőt rámoltam kifele, meg mosogattam). Szinte belefulladtunk a sok kajába. Így hát anyukámat megkértem, hogy egyáltalán ne hozzon, mert anyósom érthetetlen. (Pedig ez nem volt szép tőlem, hogy anyukámat bántom meg inkább, mint anyósom). Aztán egyszer amikor áthozta megint az ebédet (miután reggel könyörögtem neki, hogy ne hozzon semmit, mert már én is főzök), udvariasan közöltem vele, hogy vigye haza, apósom biztos szívesen megeszi, én meg sajnálnám kidobni, mert ugyanazt főztem. Na akkor betört a feje, elkezdett üvöltözni, hogy SOHA SEMMIT nem fogadok el tőle, és őrjöngve hazament. Ezek után 2 hét múlva, direkt átjött, mert anyukám is itt volt, és nekünk állt, hogy én hogy viselkedek vele (pedig esküszöm mindig udvarias voltam), és sorra vette az egész családomat, a húgomat lek..vázta, anyukámat semmittevőzte, engem többször lehülyézett. Két órán át üvöltözött a kicsi babám előtt. Én végigzokogtam az egészet a gyerekkel az ölemben. Ez kb. 3 hónapja volt. Mindezek ellenére én köszönök ha valahol összefutunk. De anyósom felemelt fejjel elfordul és még csak vissza se köszön. Ti mindezek ellenére hagynátok, hogy a férjetek átvigye hozzájuk a gyereketeket?


Bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam (és még így se sikerült mindent elmondani, ami történt még azóta, meg a férjemmel való viszonyt azóta).


2016. febr. 19. 15:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
A férjemnagy hibája, hogy mindent elhisz, amit az anyja mond (velem kapcsolatban is). És ha anyósom azt mondja, hogy sírnia is kell annak a gyereknek ( amit én soha nem hagyok), akkor a férjem ráhagyja, mert ugye felnevelt ő már 2 gyereket.
2016. febr. 19. 17:42
 12/29 anonim ***** válasza:
20%
kedves kérdező én anyósomat annyira imádom, ha fuldokolna és a kezem kéne nyújtanom, hogy ki húzzam akkor inkább hátat fordítanék neki! de a gyerekeimet soha nem tiltottam el tőlük!!!!!!! A gyerekek voltak büntibe, ezért nem mehettek át! ilyen előfordult már! de nem anyósék ellen irányult!
2016. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 acelsziv ***** válasza:
75%

Innentől no comment. Pláne, ha ilyen marhához hozámentél és gyereket is szültél.

Már most borítékolható, hogy S O H A nem fog mellettetek kiállni és előbb utóbb arra fog menni a játék, hogy anyós téged kikészítsen, vagy kitúrjon.

2016. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hát igen! Korábban nem volt gond a házasságunkban. De ez most egy nagyon jó kis próbatétel. A férjem nem mond semmit ellenem, de ugyanakkor nem is áll ki mellettem velük szemben. Ezt már többször mondtam is neki, hogy nem várom, hogy a családja ellen forduljon, csak azt kérem, hogy álljon ki mellettem velük szemben, mert én soha nem fogok tudni. De hát nem jön össze a dolog. Tipikusan az az ember, aki inkább hallgat, minthogy bárkit is megbántson. Én se vagyok az a veszekedős típus, de én viszont nem szeretem a szőnyeg alá söpörni a problémákat, mert abból hosszú távon semmi jó nem sül ki.


Alapvetően meg jó apa (amikor itthon van), csak arra az egy órára romlik el, amíg az anyósom befolyása alatt van.

2016. febr. 20. 07:14
 15/29 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy a férjed rossz nőt vett feleségül. Az anyját kellett volna.

Mellesleg, ha az én anyósom üvöltözött volna velem, tök mindegy, hogy ki előtt, határozottan kitettem volna az ajtónk elé.

És a sok unoka- mama kapcsolatot védőknek: úgy gondoljátok, hogy egy kisgyereknek akkora tragédia, ha nem tarthatja a kapcsolatot egy olyan emberrel, aki az anyukáját lábtörlonek használja?

2016. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Miután lek-vázta a húgom, és anyámat is szidja, biztos, hogy nem én zokogtam volna...
2016. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Endr 72 ***** válasza:
88%
Alapban rossz a kérdés.A gyerek épp úgy a férjedé,mint a tiéd.Bizonyos keretek között,oda viszi ahová akarja.Ő sem tiltja meg neked,hogy pl elvidd magaddal a fodrászhoz.Ettől függetlenül igazad van..
2016. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Ugye az a szipkrtyo ezt nem gondolta komolyan? Ideallna anyosom veszekedne a gyerekem es apukam( nekem ő van) jelenleteben, kihajintanam mint macskat szarni. Egyszer jott at anyosom ugymond engem le.b.aszni, szepen vegig hallgattam

, bologattam, mondtam h hat persze, es a molofja vegen megkerdeztem h befejezte? Mert ha igen ott az ajto. Nem voltam nalunk vagy 2 honapig. Ő se jott. Most joba vagyunk, de nalunk is vannak mas eletszemleletek. Az h anyukadnak mondtal nemet a fozesre , az anyosod elott volt tisztelet, bar nem kellett volna, de sztem anyukad egy megerto mama aki nem akarja h a lanya rosszban legyen az anyosa al alapon elfogadta es nem sertodott meg. En biztos nem fogok megsertodni ha nagymama leszek, h nem minden nap kell atmennem es foznom. Meg ha megker a menyem h ne fozzek ,akk nem fozok. Maximum neki meg a fiamnak viszek surtit mert ugye a kicsi meg nem ehet ilyet. Azert ez olyan durva h az anyukak 80% egy rohadt szipirtyo lesz ha fianak lesz valakije. En is biztos idegeskedni fogok, felteni fogom, de neki kell elb.aszni az eletet ahhoz h rajojjon rossz iranyba tart. En hiba fogom neki mondani h fiam ne igy csinald vagy ne ugy. Mert akkor utalni fog, a menyemmel egyutt. Az unokamat meg mindenfelekeppen latni szeretnem. Olyan mama legyek csak mint amennyire az en mamam vagy a dedim az enyem.

2016. márc. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 acelsziv ***** válasza:
41%
mik a fejlemények?
2016. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

A fejlemények:

Igazából változatlan a helyzet. Anyósom itt lézeng rendszeresen az udvaron, ráköszönök (kétszer is, ha esetleg elsőre nem hallaná, és jó hangosan), úgy csinál mint ha nem is hallaná. Még a gyerekre se néz rá, egy pillantást sem.

Most a házhoz tartozó udvart (ami kicsike) bevetette, nehogy véletlenül mi vessünk bele valamit, hogy az unokának friss zöldségekből tudjak ételt készíteni. (Na de nem baj, az én szüleim biztos adnak egy kis földet, ahol veteményezhetünk. Vagy még meg is csinálják nekünk.)

Még nem sikerült házat vennünk, kicsi falu lerobbant házakkal, magas áron. De én már mondtam, hogy engem az se érdekel, ha elköltözünk még a faluból is, csak a férjem nem igazán akar.

A férjem természetesen még mindig átviszi a gyereket (legalábbis nekem azt mondja, hogy oda viszi, mások meg beszámolnak róla, hogy a faluban sétálnak). Szerintem nem is látják ott szívesen az én gyerekem.

Ez van.

2016. ápr. 1. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!