Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hagynátok, hogy a férjetek...

Hagynátok, hogy a férjetek áthordja anyósékhoz a 8 hónapos babátokat, miután ő nagyon csúnyán bánt veletek?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy alakult ki ez a helyzet köztünk! Mindent megteszek a fiáért és az unokájáért is. És azután kezdett el balhézni, meg utálkozni anyósom, miután megszületett a babánk. Tudni kell, hogy az ő házukban lakunk (ahova én nem akartam beköltözni, sajátot akartam), ők költöztettek be ide minket, mondván, hogy a fiúknak építették. És apósom belebetegedne, ha nem költöznénk ide. Most meg már ki akarnak költöztetni innen minket. Már most keresgetjük a házat, hogy el tudjunk innen menni, mert mondtam a férjemnek, hogy vele vagy nélküle, én mindenképpen elköltözök innen.

Úgy kezdődött az egész, hogy miután megszületett a babánk, anyukámmal és anyósommal meg volt beszélve, hogy felváltva hoznak nekünk enni egy pár hétig, amíg elrendeződnek a dolgaink. Anyósom minden nap hozott, pedig volt, hogy reggel is felhívtam, hogy nagyon szépen kérem, hogy ne hozzon, mert tele van a hűtő, (elegem volt már, hogy hulla fáradtan, minden este a hűtőt rámoltam kifele, meg mosogattam). Szinte belefulladtunk a sok kajába. Így hát anyukámat megkértem, hogy egyáltalán ne hozzon, mert anyósom érthetetlen. (Pedig ez nem volt szép tőlem, hogy anyukámat bántom meg inkább, mint anyósom). Aztán egyszer amikor áthozta megint az ebédet (miután reggel könyörögtem neki, hogy ne hozzon semmit, mert már én is főzök), udvariasan közöltem vele, hogy vigye haza, apósom biztos szívesen megeszi, én meg sajnálnám kidobni, mert ugyanazt főztem. Na akkor betört a feje, elkezdett üvöltözni, hogy SOHA SEMMIT nem fogadok el tőle, és őrjöngve hazament. Ezek után 2 hét múlva, direkt átjött, mert anyukám is itt volt, és nekünk állt, hogy én hogy viselkedek vele (pedig esküszöm mindig udvarias voltam), és sorra vette az egész családomat, a húgomat lek..vázta, anyukámat semmittevőzte, engem többször lehülyézett. Két órán át üvöltözött a kicsi babám előtt. Én végigzokogtam az egészet a gyerekkel az ölemben. Ez kb. 3 hónapja volt. Mindezek ellenére én köszönök ha valahol összefutunk. De anyósom felemelt fejjel elfordul és még csak vissza se köszön. Ti mindezek ellenére hagynátok, hogy a férjetek átvigye hozzájuk a gyereketeket?


Bocsánat, hogy ilyen hosszan írtam (és még így se sikerült mindent elmondani, ami történt még azóta, meg a férjemmel való viszonyt azóta).


2016. febr. 19. 15:30
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Na még hozzátenném azt is, hogy most engem és a családom hibáztatják, hogy miattunk alakult ki ez a helyzet, csak hogy a faluban senki nem hisz nekik, mert ismerik őket és hát senkivel sincsenek jóban (még a saját rokonságukkal sem).

Na meg történt Húsvét vasárnak, hogy a férjem kikészítette magának az öltönyt (amit korábban mindig én készítettem ki neki, és még azt se tudta, hogy hol van, de megkereste). Kérdeztem hova készül, mondja, hogy megy a családjával a templomba. Na úgy, de úgy betört a fejem. Mondtam neki, ha ő a családjával megy, akkor a fia és én kik vagyunk neki?! Mindemellett nagyon jól tudta, hogy az idén azért nem készülünk a templomba, mert ő nem áll az én anyámhoz, én meg hogy álljak a szüleihez, amikor még köszönni sem köszönnek nekem. Így nem akartam a csudát, nem mentünk.

És ő azért akart menni, mert az anyja felhívta, hogy a családjával van a helye a templomban.

Végül nem ment. De annyira irányítja az anyja, hogy az eszméletlen, és minden szavára hallgat.

Nem veszi észre, hogy nem csak az én életem keseríti meg, hanem a fiáét is tönkreteszi. Mert ha ez így megy, biztos nem maradunk együtt. Már alig beszélünk.

2016. ápr. 1. 09:22
 22/29 anonim ***** válasza:
85%

Fenntartom a véleményemet: a férjed egy puhap@cs.

Azért, mert sunnyog. Álljon eléd és mondja meg, hogy neki az anyja fontosabb, mint te, és akkor tudsz lépni, vagy védjen meg a mamától, amikor az igazságtalan veled. Amit csinál, hogy ide oda lavírozik a mama meg kóztetek, az gáz. Szeretheti az anyját úgy is, ha kiáll melletted.

2016. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Mondtam neki én is, hogy az anyját kellett volna feleségül vennie nem engem. Már többször is mondtam neki, hogy nem azt várom, hogy a szülei ellen forduljon, hanem azt, hogy álljon ki mellettem velük szemben. Mindamellett se anyósom, se apósom nem köszön, és még a sógornőmis nagyon furcsa velem a konfliktus (november) óta. Segítenek egymásnak haragudni. Pedig nekem nem kellene köszönnöm nekik, mert ők bántottak engem és a ccsaládom.
2016. ápr. 1. 14:02
 24/29 A kérdező kommentje:
Elegem van ebből a családból. Életemben nem láttam ennyi nagyon irigy, féltékeny, negatív embert egy helyen.
2016. júl. 28. 14:10
 25/29 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2016. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Novemberben történt a veszekedés, azaz, hogy anyósom átjött és elhordta a családomat mindennek. Azóta ők nem köszönnek nekem, még akkor sem, ha kétszer köszönök rájuk. A férjem persze rendszeresen áthordja a gyereket (már 13 hónapos) vasárnaponként. Én meg az én szüleimhez viszem a kicsit, de majdnem minden nap egy órácskára. És hát a férjemnek ez nem igazán tetszik, hogy az én szüleim minden nap láthatják a gyereket, meg minden nap megyünk oda. De nem értem mit vár, hogy átvigyem az ő szüleihez, és várjak kint a kapu előtt, amíg ők unokáznak, mert hozzám egy szót se szólnak, meg utálnak. Na meg a férjem minden nap bemegy a szüleihez, én meg nem mehetek az enyémekhez, de ők se jöhetnek ide, mert kitiltották őket. Egyébként is, ha szeretnék ezt a gyereket, akkor azon lennének, hogy rendeződjenek a dolgok köztünk, hogy minél többet láthassák, de az hogy ők nem köszönnek vissza, meg egyáltalán soha, az csak azt bizonyítja, hogy leszarják az unokájukat.

A másik meg, hogy házat akarunk venni (vagy csak én?!), de én mondtam, hogy csak úgy megyek bele, ha ketten vesszük, és a kettőnk nevére íratjuk, ahova nyugodtan jöhetnek a testvéreim és a szüleim. De ebbe nem akar belemenni a férjem (azaz a szülei nem engedik neki). Mert ugye most még mindig abban a házban lakunk, amit a férjemnek építettek a szülei (2 háznyira anyósoméktól), de igazából még falat se festethettünk amikor beköltöztünk ide.

Már számtalan házat megnéztünk, aminek a felébe én tuti beköltöztem volna, de a férjemnek egyik se tetszik. Szerintem ő arra vár, hogy rendeződnek a dolgok, és maradunk itt. De én akkor se maradnék már ebben a házban. Utálok itt lakni, az udvarra se merek kimenni úgy, hogy ne nézzek szét, hogy anyósom nem lófrál e itt, mert hát rendszeresen itt lézeng.

Ha nem lenne a gyerek, tuti elválnék, elegem van már ezekből az emberekből.

Az én családomat mindenki szereti és tiszteletben tartja itt a faluban. A férjem családja, meg mindenkivel haragban van, még a saját rokonságával is.

2016. júl. 29. 08:51
 27/29 acelsziv ***** válasza:
53%
Én azt nem értem, hogy mehettél hozzá pláne hogy szülhettél gyereket egy ilyen gerinctelen, töketlen alaknak, mint a férjed? Mert férfinek ne merje magát az ilyen nevezni.
2016. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A problémák a baba érkezése után kezdődtek. Nem szültem volna neki, ha tudom, hogy ilyen. De egyébként sem bántam meg, mert imádom a kisfiam, új értelmet ad az életemnek.
2016. júl. 29. 13:19
 29/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi van veletek? Valami változás?
2018. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!