Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom manipulál. Hogy...

Anyósom manipulál. Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy az anyósom manipulál. Mármint érzelmileg. Amikor megismerkedtünk még nagyon szimpatikus volt, és még az elején közölte, hogy nyugodtan szóljak és mondjam el ha valami gond van. Mindent meg tudunk beszélni.


Ehhez képest érdekes most a szituáció. Most 7 hónapos a fiam és állandóan átjön (közel lakik) és szinte egész nap itt van. Én finoman és udvariasan közöltem vele, hogy ez egy kicsit sok. Erre apósomnak és a közös ismerőseinknek előadta, hogy én azt mondtam, hogy ő többet hozzánk ne jöjjön és ne nyúljon a gyerekhez sem. Ez nem igaz. Mindenki ellenem fordult, hogy milyen szemét vagyok.


Kérdőre vontam, hogy ezt most miért? Erre azt mondta, hogy jajj hát ő félreértette amit mondtam. Pedig ezt nem érthette félre. És azóta már több ehhez hasonló eset is volt. Szólok valamiért és ferdít. Aztán mások nekem ugranak mert neki hisznek. Mit tegyek? Olvastam erről, hogy ezt hívják érzelmi manipulációnak, hogy ne merjek szólni semmiért, mert akkor keresztbe tesz nekem.


Voltatok hasonló helyzetben? Hogy oldottátok meg? Az hogy leüljek vele és megbeszéljük, az nem működik, többször próbáltam.


Nem tudom kizárni az életemből. Szerintem a gyerek miatt csinálja, hogy minél többet lehessen vele, más nem érdekli. De nekem már nagyon elegem van belőle.


És egyszer a férjem elbeszélgetett vele, mert már annyira kiakasztott, hogy sírtam is és akkor meg jött sírva, hogy jajj, ő hogy sajnálja, meg nem akart bántani.


2016. febr. 21. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Határozottan.

Ne érdekeljenek, mit mondanak a többiek. Ha tételesen felrónak neked valamit, előadod a "saját verziódat" és annyi. Aki elhiszi, elhiszi, aki nem, nem. Kész. De állj ki magadért!

2016. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%
Kösd ki egy fához. Az beszokott jönni!
2016. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne mondj neki semmit négyszemközt, csak tanúk jelenlétében. A gyerekkel és az ott-tartózkodásával kapcsolatban például egy családi ebéd keretében, amit adhatsz te is, higgadtan, udvariasan elmondhatod, hogy szívesen látod őt, vagy apóst, vagy kettejüket együtt maximum hetente kétszer, akár a konkrét napokat is megbeszélhetitek, ezenkívül pedig csak előe megbeszélt időpontokban. Neked is megvannak az elfoglaltságaid, mentek a gyerekkel ide-oda, pihenni pedig egyedül vagy a férjeddel szeretnél.

Ezután is lesz próbálkozás, de ne engedj, ha neked esik bárki, akkor higgadtan elmondhatod, hogy nem úgy történt, ahogy anyós előadja, egyébként meg a te dolgod, nem vagy köteles beszámolni. Sírás-rívást ne vedd fel, a bocsánatkérést persze el kell fogadni, de ki kell hangsúlyozni, hogy ettől még agaszkodsz a saját álláspontodhoz.

A lényeg, hogy ne foglalkozz vele, ki mit gondol vagy mond, csak az aktuális célt tartsd szem előtt, most pl. azt, hogy ne lógjon egész nap a nyakadon.

2016. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén szólva ha megkavarta a kakát és mindneki neki hisz, akkor egye meg amit főzött. Ergo ne engedd be őt hozzátok és tiltsd el a gyerektől, ha ennyire ezt hangoztatja.
2016. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj megbeszelni vele és a ferjeddel egy menetrendet. Pl hetente egyszer kétszer délután stb
2016. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Kovács egyszer dühbe jön, és csúnyán elveri az anyósát. Az asszony persze szalad a rendőrségre, és feljelenti.

- Hogy merte megütni az anyósát? - förmed rá a rendőr. - Nem tudja, hogy büntetni csak a hatóságnak van joga?

- Én nem bánom - feleli Kovács -, itt a botom, üsse akkor maga!

2016. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért szerencsére annyira nem manipulatív, hogy a férjed és közötted is kavarjon valamit. Az előttem szólók is írták azt, hogy határozz meg egy hetirendet, amibe beletartozik, hogy anyósod mikor menjen hozzátok - ez jó.

De szerintem, ha most elkezdesz azzal törődni, hogy mások mit hisznek el abból, amit ő előad, arra rengeteg energiád rá fog menni. Aki a bizalmasod, számít neked, úgyis átlátja a történetet. Legyél vele nagyon következetes, ne engedj a 48-ból.

2016. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fentieken túl, ha bejelentetlenül jön és nektek nem jó az időpont, ne engedd be.


Érdemes volna amúgy is minél több sétát beiktatni, akkor hiába jön, valóban nem fog otthon találni titeket.

2016. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 acelsziv ***** válasza:
szerintem tedd meg vele, amit mindenkinek összehazudott. Tiltsd ki a házadból és el a gyerektől. Legalább ne a semmiért sírjon már a pofája.
2016. febr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!